Radni ufundują urządzenie odkażające dla szkół

Z inicjatywy radnych trwa zbiórka na zakup urządzenia odkażającego dla placówek oświatowych z terenu gminy Kazimierz.
W związku z epidemią koronawirusa kazimierscy radni zdecydowali o przekazaniu równowartości swoich diet za kwiecień na potrzeby walki z chorobą.
- Mój pomysł narodził się z poczucia solidaryzmu społecznego. Jeżeli można się czymś dzielić, to trzeba się dzielić  – mówi inicjatorka akcji radna Ewa Wolna.
Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzenia odkażającego nie tylko na potrzeby przedszkola, ale i innych placówek oświatowych z terenu gminy Kazimierz.
- Można by je było wykorzystać do odkażania pomieszczeń nie tylko teraz w czasie pandemii covid-19, ale także i później na przykład w czasie grypy – mówi Ewa Wolna.
Grypa w tym roku szkolnym rzeczywiście mocno wyludniła szkoły i przedszkola.
– U nas nie było większego problemu, chociaż w dwu klasach młodszych prze okres dwu tygodni absencja była bardzo duża – mówi Janusz Raczkiewicz dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu. – Takie urządzenie chociaż jedno na gminę bardzo by się przydało.
Pieniądze można wpłacać na konto działające przy kazimierskim przedszkolu Stowarzyszenie Dzieci - Nasza Przyszłość 89 1140 2004 0000 3302 7915 3750

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę