Varsovia Manta na kazimierskim Rynku

zobacz więcej (9)

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym już za nami. Wydarzeniem kończącym tegoroczną edycję festiwalu był koncert zespołu Varsovia Manta.

Ostatniego dnia 50. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym odbył się koncert zespołu Varsovia Manta. Jest to formacja wyjątkowa, bo choć od lat tworząca niejako w medialnym podziemiu, nadal się rozwija. Muzycy od kilkunastu lat zafascynowani są słowiańskimi korzeniami. W 2010 r., po 15 latach od ostatniego wydawnictwa nagrali płytę "Między nami Słowianami".


- Nie jesteśmy misjonarzami, archeologami, niczego nie odkrywamy ani niczego nie niszczymy, jesteśmy wyłącznie totalnymi pasjonatami czystych, mądrych dźwięków, które podświadomie bierzemy za 'swoje' – piszą o swojej muzyce artyści. - Jeśli komu z nami po drodze z własnej woli to świat się śmieje, dusza śpiewa.


Na kazimierskim Rynku wystąpili w składzie: Marek Kaim - śpiew, akordeon, quena, inst. Perkusyjne, Piotr "Korzeń" Korzeniowski – trąbka, Mirek Łączyński – bas, Zbyszek Szularz – gitary oraz Artur Chaber – perkusja.


Muzycy z Varsovia Manta porwali festiwalową publiczność do tańca. I choć podczas ich występu padał deszcz, a słońce zasłoniły ciemne chmury, podrygiwaniom nie było końca.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę