Do Kazimierza na narty (mapa wyciągów)

Skomentuj (4)

Kazimierz Dolny największą popularnością cieszy się w sezonie letnim. Większość turystów jest zdania, iż zimą w nadwiślańskim Miasteczku jest zwyczajnie nudno. Nic bardziej mylnego – W Kazimierzu i okolicach znajdują się bowiem cztery ośrodki narciarskie.

mapa wyciągów

 

Kazimierz Dolny przez lata traktowany był jako idealne miejsce do wypoczynku, jednak jedynie w sezonie letnim. Położony w stosunkowo niewielkiej odległości od Warszawy, stał się miejscem weekendowych wypadów. Jednak zimą nadwiślańskie Miasteczko zamierało, turystów przyjeżdżało niewielu, bo i niby po co? W ostatnim czasie kazimierscy przedsiębiorcy starają się, by zachęcić ludzi do odwiedzin tego magicznego zakątka również zimą. Wielką rolę w nowej promocji miasta odgrywają ośrodki narciarskie położone w Kazimierzu Dolnym i jego najbliższych okolicach. Co to za ośrodki? Jak do nich dotrzeć? Co oferują narciarzom? Na pewno nie górskie szczyty. Jednak bez wątpienia oferują dużo, z roku na rok coraz więcej.

Stacja Narciarska Kazimierz położona jest na obrzeżach nadwiślańskiego Miasteczka. Ośrodek został otwarty w styczniu 2011 roku. Obiekt wciąż się rozbudowuje, w chwili obecnej korzystać możemy tu z trzech wyciągów i czterech tras zjazdowych: 590m, 470m, 250m oraz 110m. Na miejscu znajduje się także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, restauracja z bogatym menu oraz parking. Stacja współpracuje także ze szkołą narciarską „KOZLO-SKI”.

Jak dojechać? Z Radomia drogą krajową nr 12, z Lublina drogą krajową nr 830, zaś z Warszawy drogą krajową nr 17. Na rondzie w Bochotnicy skręcamy w kierunku Kazimierza Dolnego, jedziemy 700m prosto, po czym skręcamy w lewo. I tak docieramy na miejsce…

„NARTSPORT” to wyciągi narciarskie i snowboardowe położone w Rąblowie. Jest to najstarszy ośrodek w okolicy i zarazem największy. Na miejscu do dyspozycji gości jest pięć tras zjazdowych: 420m, 300m, 180m, 160m oraz ośla łączka i snowpark. Oprócz tego, w Rąblowie wypożyczymy sprzęt narciarski i snowboardowy, skorzystamy z profesjonalnego serwisu, rozgrzejemy się w karczmie i doszlifujemy jazdę, umawiając się na lekcje z instruktorem. Dodatkową zaletą jest duży parking oraz pokoje gościnne.

Jak dojechać? Z Kazimierza Dolnego jedziemy w kierunku Lublina. W Bochotnicy na rondzie skręcamy w prawo. 1 km od skrzyżowania zjeżdżamy z drogi 824 na 830, a  za ok. 7,5 km mamy znak „Rąblów”, po czym skręcamy w prawo. 1,2 km dalej zjeżdżamy z głównej drogi w lewo i za 2,4 km wyjeżdżamy na wprost wyciągów. Z Lublina trasą E-17 lub drogą krajową 830. Z Warszawy trasą E-17. Z Radomia trasą E-12.

Kolejny ośrodek narciarski mieści się w Parchatce. Znajdziemy tam dwie trasy zjazdowe, każda o długości 360m. Na miejscu są także: wypożyczalnia sprzętu, szkoła narciarska, miejsca noclegowe oraz „Karczma Parchatka”.

Jak dojechać? Z Lublina lub Radomia drogą krajową nr 12, z Warszawy drogą krajową nr 17 (skręcając w Żyrzynie w kierunku Puław). W Puławach kierujemy się na Kazimierz Dolny, jadąc drogą wojewódzką nr 824. Następnie mijamy po prawej stronie stację paliw BP i po około 1800 m skręcamy w lewo, w ulicę Sybiraków (przy drodze znajdują się białe tablice z napisem "Wyciąg narciarski"). Potem jadąc cały czas prosto, po około 600 m dojeżdżamy do stoku narciarskiego.

Czwarty ośrodek położony jest w Celejowie. Tu skorzystać możemy z jednego wyciągu oraz dwóch tras zjazdowych: 250m i 300m. Na miejscu jest także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz bar.

 

Jak dojechać? Z Kazimierza Dolnego wyjeżdżamy w kierunku Lublina. Na rondzie w Bochotnicy wybieramy pierwszy zjazd – kierunek Lublin. Jedziemy prosto wzdłuż trasy 830. Dojeżdżamy do Celejowa, tam skręcamy w pierwszą drogę po prawej stronie, potem znów w prawo. Po prawej stronie naszym oczom ukaże się stok narciarski Celejów. 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę