Pożegnali wakacje

zobacz więcej (6)

Do kazimierskiej szkoły przez ocean? Czemuż by nie? Różne są przecież drogi z wakacji. Tegoroczna edycja Festynu na zakończenie lata w Bibliotece Publicznej upłynęła pod hasłem „Dotkniecie Oceanu”.

 

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki – Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym po raz ósmy zorganizowała festyn dla dzieci z okazji zakończenia wakacji. Tegoroczna edycja nosiła nazwę „Dotknięcie Oceanu”. Dzieci mogły się poczuć się jak legendarni władcy mórz.

- Co roku festyn robiony jest z jeszcze większą perfekcją. Cieszę się, że co roku biblioteka angażuje nowe osoby, pojawiają się nowi partnerzy oraz sponsorzy – mówi prowadzący festyn Maks Skrzeczkowski. – Panie animatorki już od kilku tygodni przygotowywały zabawy, odlewy muszelek z gipsu oraz sztuczne monety.

Już na początku festynu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy naszyjnik w kształcie owoców morza. Najmłodsi mieli również okazję wziąć udział w malowaniu twarzy oraz farbowaniu włosów. Zanim jednak przeszli Test Pirata, pod kierunkiem Eweliny Debaene ze Szkoły Językowej ,,Rosetta” poznawali angielskie słówka związane z głębiami mórz. Potem na dzieci czekał szereg konkurencji oraz zadań, których celem było udowodnienie, że potrafią zachowywać się jak na piratów przystało. Przyszli kamraci musieli między innymi: przeciągać linę, malować farbami, przejść po kładce oraz namalować węglem piracką banderę.

- Pomysł na tematyczne festyny kończące wakacje wziął się z chęci zapoznania dzieci z odległymi krainami oraz zakątkami świata – wyjaśnia Anna Piłat, kierownik Biblioteki Publicznej – Podczas poprzednich edycji dzieci miały okazję zwiedzać między innymi Meksyk oraz Kosmos.

Festyn zakończył pokaz sprzętu ratowniczego prowadzony przez Drużynę nr 2 z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kazimierzu Dolnym. Ratownicy nie tylko pokazywali przyrządy używane podczas interwencji, ale również tłumaczyli dzieciom, jak oraz w jakich sytuacjach z nich korzystają. Każdy uczestnik mógł zrobić sobie zdjęcie z ratownikami oraz ich sprzętem.

Teraz pozostaje chwytać ostatnie wolne chwile przed pierwszym dzwonkiem.

 

Tekst i foto: Mateusz Łysiak

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę