Weekend w Kazimierzu Dolnym

Niewielkich rozmiarów płótna, kawałki litego drewna oraz specjalne płyty, a na nich nadwiślańskie Miasteczko. Niezwykłe prace Ewy Gierasimiuk oglądać będzie można w kazimierskiej bibliotece. Wernisaż wystawy "Weekend w Kazimierzu Dolnym" już w najbliższy piątek 12 września.

Ewa Gierasimiuk urodziła się 8 lipca 1985 roku w Warszawie. Ukończyła studia magisterskie Konserwacji Drewna Zabytkowego na Wydziale Technologii Drewna na SGGW, studia inżynierskie na WTD na SGGW w Warszawie oraz studia pierwszego stopnia  na Wydziale Artystycznym na UMCS w Lublinie, na kierunku malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Co na swoich pracach uwiecznia artystka?
 
- Jako inspiracja do powstania obrazów posłużyła mi obserwacja ludzi spacerujących na Rynku w Kazimierzu Dolnym – pisze w informacji prasowej autorka prac, Ewa Gierasimiuk. - Na niewielkich rozmiarów płótnach, kawałkach drewna litego oraz płytach specjalnego przeznaczenia Parallam i LVL ukazałam w swoisty sposób sezon turystyczny w Kazimierzu nad Wisłą.

Artystka na swoim koncie ma udział w wystawach zbiorowych w Kazimierzu Dolnym, Lublinie i Supraślu oraz w wystawach indywidualnych w Warszawie, Kazimierzu Dolnym oraz Lublinie. Warto dodać, że Ewa Gierasimiuk w 2012 roku otrzymała Nagrodę Dziekana za dyplom malarski powstały na zakończenie studiów licencjackich w nieistniejącym już Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym.

Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Gierasimiuk odbędzie się 12 września o godz. 16.00 w KOKPiT - Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, przy ulicy Lubelskiej 32/34.

Co będziemy mogli zobaczyć w obrazach Ewy Gierasimiuk? Po prostu: Kazimierz Dolny!

- W pracach skupiłam się na kazimierskim Rynku, przedstawiłam, w jaki sposób wygląda Kazimierz między innymi podczas weekendu. – Ludzie oprócz zwiedzania okolic dużo czasu spędzają na Rynku, gdzie zaczepiani są przez krążące Cyganki. Turyści zatrzymują się na Rynku, by odpocząć, zjeść gofry, lody czy wypić piwo w kawiarniach z widokiem na kazimierską studnię – pisze Ewa Gierasimiuk. – Na drewnianych podobraziach uproszczone, spłaszczone plamy barwne tworzą zarysy postaci. Wykorzystując rysunek drewna postacie wpisywane są w podłoże malarskie tworząc niekiedy laserunkowe sylwety. Obrazy stanowią niewielką, subiektywną notatkę malarską z zaobserwowanych sytuacji dziejących się co weekend w malowniczym miasteczku, jakim jest Kazimierz Dolny.

Wystawę będzie można oglądać do 15 listopada 2014 r. w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00, w sobotę 10.00 - 14.00.

 

Fot. z archiwum KOKPiT - Biblioteki Publicznej
w Kazimierzu Dolnym

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę