Weekend w Kazimierzu Dolnym

Niewielkich rozmiarów płótna, kawałki litego drewna oraz specjalne płyty, a na nich nadwiślańskie Miasteczko. Niezwykłe prace Ewy Gierasimiuk oglądać będzie można w kazimierskiej bibliotece. Wernisaż wystawy "Weekend w Kazimierzu Dolnym" już w najbliższy piątek 12 września.

Ewa Gierasimiuk urodziła się 8 lipca 1985 roku w Warszawie. Ukończyła studia magisterskie Konserwacji Drewna Zabytkowego na Wydziale Technologii Drewna na SGGW, studia inżynierskie na WTD na SGGW w Warszawie oraz studia pierwszego stopnia  na Wydziale Artystycznym na UMCS w Lublinie, na kierunku malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Co na swoich pracach uwiecznia artystka?
 
- Jako inspiracja do powstania obrazów posłużyła mi obserwacja ludzi spacerujących na Rynku w Kazimierzu Dolnym – pisze w informacji prasowej autorka prac, Ewa Gierasimiuk. - Na niewielkich rozmiarów płótnach, kawałkach drewna litego oraz płytach specjalnego przeznaczenia Parallam i LVL ukazałam w swoisty sposób sezon turystyczny w Kazimierzu nad Wisłą.

Artystka na swoim koncie ma udział w wystawach zbiorowych w Kazimierzu Dolnym, Lublinie i Supraślu oraz w wystawach indywidualnych w Warszawie, Kazimierzu Dolnym oraz Lublinie. Warto dodać, że Ewa Gierasimiuk w 2012 roku otrzymała Nagrodę Dziekana za dyplom malarski powstały na zakończenie studiów licencjackich w nieistniejącym już Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym.

Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Gierasimiuk odbędzie się 12 września o godz. 16.00 w KOKPiT - Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, przy ulicy Lubelskiej 32/34.

Co będziemy mogli zobaczyć w obrazach Ewy Gierasimiuk? Po prostu: Kazimierz Dolny!

- W pracach skupiłam się na kazimierskim Rynku, przedstawiłam, w jaki sposób wygląda Kazimierz między innymi podczas weekendu. – Ludzie oprócz zwiedzania okolic dużo czasu spędzają na Rynku, gdzie zaczepiani są przez krążące Cyganki. Turyści zatrzymują się na Rynku, by odpocząć, zjeść gofry, lody czy wypić piwo w kawiarniach z widokiem na kazimierską studnię – pisze Ewa Gierasimiuk. – Na drewnianych podobraziach uproszczone, spłaszczone plamy barwne tworzą zarysy postaci. Wykorzystując rysunek drewna postacie wpisywane są w podłoże malarskie tworząc niekiedy laserunkowe sylwety. Obrazy stanowią niewielką, subiektywną notatkę malarską z zaobserwowanych sytuacji dziejących się co weekend w malowniczym miasteczku, jakim jest Kazimierz Dolny.

Wystawę będzie można oglądać do 15 listopada 2014 r. w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00, w sobotę 10.00 - 14.00.

 

Fot. z archiwum KOKPiT - Biblioteki Publicznej
w Kazimierzu Dolnym

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę