Spieszymy z pomocą

Skomentuj (5)

Kazimierz organizuje pomoc dla mieszkańca ulicy Lubelskiej, któremu wczoraj spłonął dom. Pomóc może każdy.

W straży służył wiele lat i nawet nie podejrzewał, że żywioł, z którym walczył, dotknie jego samego i jego bliskich. 68 – letni strażak z kazimierskiej OSP stoi dziś wobec porażającej rzeczywistości: dom,  w którym mieszkał na Lubelskiej, po wczorajszym pożarze nie nadaje się do życia. Doszczętnie spalone poddasze mieszkalne należące do rodziny córki, okopcone ściany piętra, gdzie mieszkał wraz z żoną, zalane wodą podczas akcji ratowniczej. Ocalał jedynie należący do brata parter.

Z pomocą druhowi ruszyli strażacy. I to nie tylko wczoraj, ratując dom przed doszczętnym spaleniem. Tuż po Nowym Roku – o dokładnym terminie poinformujemy –  ruszy akcja sprzątania zgliszczy. Strażacy ochotnicy liczą nie tylko na siebie, każde ręce przydadzą się do pomocy. Druhowie chcieliby także pomóc swojemu starszemu koledze w odbudowie spalonego poddasza.

- Płomienie nie oszczędziły niczego – mówi Wiktor Fernezy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym. – Żywioł spowodował ogromne zniszczenie, pochłonął wyposażenie domu oraz wszystko, co jest niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dom wymaga remontu dachu i wnętrza. Wraz z naszym druhem mieszkała żona oraz córka z dwójką dzieci, które w ostatniej chwili udało się uratować. Łącząc się z naszym druhem zwracamy się do Was, ludzi o ogromnym sercu, o wszelką pomoc. Kontakt: druh Wiktor Fernezy - tel. 502 379 396, druh Jerzy Kobiałka - tel. 602 674 954.

Strażacy chcieliby zająć się sprawami remontowymi spalonego domu. Jeżeli ktoś z Państwa mógłby na przykład ofiarować cement, płytki, blachę na dach czy inne podobne rzeczy, byłoby to mile widziane.

Pomoc organizują także sąsiedzi.

- Potrzebujemy odzieży dla kobiety (wiek 64, rozmiar L, wzrost 166 cm, rozmiar butów 38) oraz mężczyzny szczupłej budowy, 175 cm wzrostu (68 lat). Chętnie przyjmiemy również żywność i chemię, także kosmetyczną – mówi sąsiadka Weronika Ziarnicka. – Jeżeli ktoś z Was chce coś podarować, mój telefon 793 686 182.

Ludzie już z pomocą spieszą. Na dzieci już czekają pampersy i ubranka. Co dokładnie jeszcze jest potrzebne, będzie wiadomo po południu po spotkaniu z poszkodowanymi.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Redakcja
  Jeden z komentarzy został wyłączony. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem.
 • pijany znad Grodarza
  "68 - letni strażak z kazimierskiej OSP stoi dziś wobec porażającej rzeczywistości: dom, w którym mieszkał na Lubelskiej, po wczorajszym pożarze nie nadaje się do życia. Doszczętnie spalone poddasze mieszkalne należące do rodziny córki, okopcone ściany piętra, gdzie mieszkał wraz z żoną, zalane wodą podczas akcji ratowniczej. Ocalał jedynie należący do brata parter. "
  Pan " 68 letni strażak" zawsze wzbudzał moja uwagę , kiedy to, jako strażak wystepowal w uroczystościach państwowych czy kościelnych. Niezmiennie schludny wygląd i twarz wyrażajaca autentyczne przeżycia, autentyczne zaangażowanie.
  Jego regularne przejazdy rowerem z ciągnionym wozkiem w kierunku Pól Miejskich dobitnie świadczyły o Jego staraniach o dobro i dostatek najbliższych. Przeważnie towarzyszyła mu żona.
  Pragę wyrazić wielki szacunek dla Pana Strażaka i Jego Żony oraz Ich rodziny. Żywię nadzieję a wręcz jestem przekonany, że w przezwyciężeniu tragedii, jaka Ich dotknęla , doświadczą pomocy od wszech Mieszkańców i Instytucji.
  • eej
   podaj adres wyślę ci wazelinę
  • ABC
   @ Pijany z Grodarza Normalny ludzki odruch czuć z Twojego tekstu, zwany empatią. Dołączę i ja ze skromną pomocą, chociaż Kazimierz D. znam tylko z pocztówek, obrazów i filmów.
  • Staszek
   @eej Jak nie chcesz pomóc, to nie pomagaj, ale powstrzymaj się od niestosownych komentarzy w obliczu takiej tragedii. Oby Ciebie podobne nieszczęście nie spotkało.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę