Pożar w centrum Kazimierza

Skomentuj (4)

Tuż przed południem na dachu jednego z budynków w centrum Kazimierza pojawiły się języki ognia. Na szczęście pożar udało się zdusić niemalże w zarodku.

Pożar w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Tyszkiewicza w wybuchł w godzinach przedpołudniowych. Sytuacja wyglądała tym groźniej, że ogień pojawił się na drewnianym dachu o znacznej powierzchni.

- Zgłoszenie do stanowiska kierowania strażą pożarną wpłynęło o godzinie 10.42 – mówi brygadier Krzysztof Morawski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Puławach.

I już po 3 minutach na miejscu pojawiła się pierwsza jednostka straży pożarnej. Docelowo w akcji gaśniczej brało udział 5 jednostek – dwie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kazimierza i Bochotnicy oraz trzy z Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

- Strażacy bardzo wcześnie i trafnie podjęli działania: woda podawana była zarówno z zewnątrz – z drabiny mechanicznej, jak i od środka – za pośrednictwem linii gaśniczej. Pożar był uchwycony na pierwszym etapie, co uchroniło przed rozprzestrzenieniem się ognia i zniszczeniem obiektu – mówi Morawski.

Prawdopodobną przyczyną pożaru według strażaków było zapalenie się gontu w rejonie filara komina spalinowego.

- W chwili zdarzenia w budynku były trzy osoby, ale zostały one zaalarmowane o pożarze i opuściły obiekt – mówi Morawski. – Nikomu nic się nie stało.

Akcję zakończono po dwóch godzinach.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • bvcb
  Zastęp to samochód plus jego obsada. Z racji tego, że pojazdy występują różne, a także bardzo często wyjeżdżają w niepełnej obsadzie, to i różne są zastępy. Nie ma więc jednej liczby na określenie ile strażaków stanowi zastęp. A w praktyce, w polskich warunkach będzie to od 1/2 do 6 osób.
  • cała osoba
   1/2 czyli połowa to bardzo mało. Jak to jest technicznie realizowane?
  • pijany znad Grodarza
   z tego wynika, że pół strażaka to cały " normalny" człowiek. Wiadomo. Strażak.

   ps. a powaznie. Dzięki, że jesteście.
 • pijany znad Grodarza
  Ciagle w TV mowi sie : w akcji pożarniczej udział wzielo " X zastepów".
  Zachodzę w głowę : ilu strażaków stanowi ten tajemniczy " zastęp" ?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę