Pożar w centrum Kazimierza

Skomentuj (4)

Tuż przed południem na dachu jednego z budynków w centrum Kazimierza pojawiły się języki ognia. Na szczęście pożar udało się zdusić niemalże w zarodku.

Pożar w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Tyszkiewicza w wybuchł w godzinach przedpołudniowych. Sytuacja wyglądała tym groźniej, że ogień pojawił się na drewnianym dachu o znacznej powierzchni.

- Zgłoszenie do stanowiska kierowania strażą pożarną wpłynęło o godzinie 10.42 – mówi brygadier Krzysztof Morawski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Puławach.

I już po 3 minutach na miejscu pojawiła się pierwsza jednostka straży pożarnej. Docelowo w akcji gaśniczej brało udział 5 jednostek – dwie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kazimierza i Bochotnicy oraz trzy z Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

- Strażacy bardzo wcześnie i trafnie podjęli działania: woda podawana była zarówno z zewnątrz – z drabiny mechanicznej, jak i od środka – za pośrednictwem linii gaśniczej. Pożar był uchwycony na pierwszym etapie, co uchroniło przed rozprzestrzenieniem się ognia i zniszczeniem obiektu – mówi Morawski.

Prawdopodobną przyczyną pożaru według strażaków było zapalenie się gontu w rejonie filara komina spalinowego.

- W chwili zdarzenia w budynku były trzy osoby, ale zostały one zaalarmowane o pożarze i opuściły obiekt – mówi Morawski. – Nikomu nic się nie stało.

Akcję zakończono po dwóch godzinach.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • bvcb
  Zastęp to samochód plus jego obsada. Z racji tego, że pojazdy występują różne, a także bardzo często wyjeżdżają w niepełnej obsadzie, to i różne są zastępy. Nie ma więc jednej liczby na określenie ile strażaków stanowi zastęp. A w praktyce, w polskich warunkach będzie to od 1/2 do 6 osób.
  • cała osoba
   1/2 czyli połowa to bardzo mało. Jak to jest technicznie realizowane?
  • pijany znad Grodarza
   z tego wynika, że pół strażaka to cały " normalny" człowiek. Wiadomo. Strażak.

   ps. a powaznie. Dzięki, że jesteście.
 • pijany znad Grodarza
  Ciagle w TV mowi sie : w akcji pożarniczej udział wzielo " X zastepów".
  Zachodzę w głowę : ilu strażaków stanowi ten tajemniczy " zastęp" ?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę