Po raz ostatni w takim składzie

zobacz więcej (10)

Już w najbliższą niedzielę 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. W mijającym tygodniu w Kazimierzu Dolnym odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Rady Miejskiej składającej się z radnych wybranych w 2010 roku. Nic dziwnego, że był to czas podsumowań i wzajemnych podziękowań.

Przed nami kolejne wybory samorządowe, które odbędą się już w najbliższą niedzielę 16 listopada. Po raz kolejny wybierzemy burmistrza i członków Rady Miejskiej, Rady Powiatu i Sejmiku Wojewódzkiego.

W Kazimierzu Dolnym w mijającym tygodniu odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Rady Miejskiej. Było krótko, miło i sympatycznie. Nie obyło się bez podsumowań, podziękowań i gratulacji.

Burmistrz Grzegorz Dunia, który w najbliższych wyborach, po raz trzeci będzie ubiegał się o piastowane obecnie stanowisko, przygotował specjalną prezentację, która posłużyła jako podsumowanie ostatnich czterech lat działalności.

- Chciałbym jako burmistrz podziękować Państwu za współpracę – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej składam wielkie podziękowania dla wszystkich radnych za te cztery lata. Zrobiliśmy naprawdę dużo. Dziękuję za wszystkie dyskusje, za wspólne rozwiązywanie problemów, za krytykę i podejmowanie trudnych decyzji. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkie zamierzenia udało się zrealizować. Były problemy, nerwy i niecierpliwości. Jednak zrobiliśmy naprawdę sporo i powinniście być z tego dumni. Bo zaznaczam, że nie była to tylko moja praca, ale również radnych, sołtysów i pracowników Urzędu Miasta. Cztery lata temu określiliśmy sobie konkretne kierunki naszych działań i uparcie realizowaliśmy je. Teraz też mamy plany na przyszłość, są złożone wnioski o dofinansowania, są przygotowywane kolejne projekty, które będą służyć całej gminie, nie jedynie miastu czy jedynie wsiom.

Za kilka dni wybierzemy burmistrza i radnych, a już za kilka miesięcy sołtysów. Będzie to okres wzmożonych prac, by pewne działania zakończyć, a inne rozpocząć.

Podczas tej ostatniej sesji nie mogło zabraknąć również Marcina Pisuli, który zasiada w Radzie Powiatu Puławskiego.

- Chciałbym podziękować za te cztery lata współpracy wszystkim Państwu – mówi Marcin Pisula. – Za wszystkie słowa wsparcia, ale też i te pełne żalu. Starałem się wszystko przekazywać dalej, do Rady Powiatu i choć może nie wszystkie postulaty zostały spełnione, myślę, że wiele dobrego z tej współpracy wynikło. Współpraca pomiędzy samorządem powiatowym a gminą w tej kadencji układała się chyba najlepiej. Myślę, że takim symbolicznym zwieńczeniem tej owocnej współpracy jest fakt, że to właśnie w powiatowej sali kończy się kadencja Rady Miasta.

W Zespole Szkół przy ulicy Nadwiślańskiej, gdzie odbywała się ostatnia w tej kadencja sesja kazimierskiej Rady Miejskiej, pojawili się także sołtysi z poszczególnych wsi z terenu gminy oraz inni goście. Jednym z nich była Anna Stępień, dyrektor kazimierskiego przedszkola.

- Chciałbym Państwu serdecznie podziękować za serce, życzliwość i zainteresowanie – mówi Anna Stępień. – Bardzo serdecznie dziękuję burmistrzowi za to, że otoczył nas swoimi skrzydłami. Mogliśmy liczyć na wsparcie i pomoc, i tu wielkie ukłony dla Pani Skarbnik. Dzięki Państwa decyzji nasze dzieci mogą się wspaniale rozwijać. Mamy dużo dodatkowych zajęć, za które rodzicie nie płacą w ogóle, ani grosika. Dzieci rozwijają swoje zainteresowania i talenty, mamy dobre warunki do zabawy, nauki oraz odpoczynku. I czekamy na wszystkie dzieci z całej gminy.

Już niebawem poznamy wyniki tegorocznych wyborów, a chwilę później odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Miejskiej. Jednak w nieco innym składzie. Jak bardzo się ten skład zmieni? O tym zdecydujecie Państwo zdecydować sami.

 

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę