Po raz ostatni w takim składzie

zobacz więcej (10)

Już w najbliższą niedzielę 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. W mijającym tygodniu w Kazimierzu Dolnym odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Rady Miejskiej składającej się z radnych wybranych w 2010 roku. Nic dziwnego, że był to czas podsumowań i wzajemnych podziękowań.

Przed nami kolejne wybory samorządowe, które odbędą się już w najbliższą niedzielę 16 listopada. Po raz kolejny wybierzemy burmistrza i członków Rady Miejskiej, Rady Powiatu i Sejmiku Wojewódzkiego.

W Kazimierzu Dolnym w mijającym tygodniu odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Rady Miejskiej. Było krótko, miło i sympatycznie. Nie obyło się bez podsumowań, podziękowań i gratulacji.

Burmistrz Grzegorz Dunia, który w najbliższych wyborach, po raz trzeci będzie ubiegał się o piastowane obecnie stanowisko, przygotował specjalną prezentację, która posłużyła jako podsumowanie ostatnich czterech lat działalności.

- Chciałbym jako burmistrz podziękować Państwu za współpracę – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej składam wielkie podziękowania dla wszystkich radnych za te cztery lata. Zrobiliśmy naprawdę dużo. Dziękuję za wszystkie dyskusje, za wspólne rozwiązywanie problemów, za krytykę i podejmowanie trudnych decyzji. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkie zamierzenia udało się zrealizować. Były problemy, nerwy i niecierpliwości. Jednak zrobiliśmy naprawdę sporo i powinniście być z tego dumni. Bo zaznaczam, że nie była to tylko moja praca, ale również radnych, sołtysów i pracowników Urzędu Miasta. Cztery lata temu określiliśmy sobie konkretne kierunki naszych działań i uparcie realizowaliśmy je. Teraz też mamy plany na przyszłość, są złożone wnioski o dofinansowania, są przygotowywane kolejne projekty, które będą służyć całej gminie, nie jedynie miastu czy jedynie wsiom.

Za kilka dni wybierzemy burmistrza i radnych, a już za kilka miesięcy sołtysów. Będzie to okres wzmożonych prac, by pewne działania zakończyć, a inne rozpocząć.

Podczas tej ostatniej sesji nie mogło zabraknąć również Marcina Pisuli, który zasiada w Radzie Powiatu Puławskiego.

- Chciałbym podziękować za te cztery lata współpracy wszystkim Państwu – mówi Marcin Pisula. – Za wszystkie słowa wsparcia, ale też i te pełne żalu. Starałem się wszystko przekazywać dalej, do Rady Powiatu i choć może nie wszystkie postulaty zostały spełnione, myślę, że wiele dobrego z tej współpracy wynikło. Współpraca pomiędzy samorządem powiatowym a gminą w tej kadencji układała się chyba najlepiej. Myślę, że takim symbolicznym zwieńczeniem tej owocnej współpracy jest fakt, że to właśnie w powiatowej sali kończy się kadencja Rady Miasta.

W Zespole Szkół przy ulicy Nadwiślańskiej, gdzie odbywała się ostatnia w tej kadencja sesja kazimierskiej Rady Miejskiej, pojawili się także sołtysi z poszczególnych wsi z terenu gminy oraz inni goście. Jednym z nich była Anna Stępień, dyrektor kazimierskiego przedszkola.

- Chciałbym Państwu serdecznie podziękować za serce, życzliwość i zainteresowanie – mówi Anna Stępień. – Bardzo serdecznie dziękuję burmistrzowi za to, że otoczył nas swoimi skrzydłami. Mogliśmy liczyć na wsparcie i pomoc, i tu wielkie ukłony dla Pani Skarbnik. Dzięki Państwa decyzji nasze dzieci mogą się wspaniale rozwijać. Mamy dużo dodatkowych zajęć, za które rodzicie nie płacą w ogóle, ani grosika. Dzieci rozwijają swoje zainteresowania i talenty, mamy dobre warunki do zabawy, nauki oraz odpoczynku. I czekamy na wszystkie dzieci z całej gminy.

Już niebawem poznamy wyniki tegorocznych wyborów, a chwilę później odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Miejskiej. Jednak w nieco innym składzie. Jak bardzo się ten skład zmieni? O tym zdecydujecie Państwo zdecydować sami.

 

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę