Aktualności dla "Rada Miasta w Kazimierzu Dolnym"

Za nami już druga sesja Rady Miasta w Kazimierzu Dolnym. Jednym z punktów obrad było powołanie składów osobowych komisji stałych Rady Miejskiej. Komu powierzono przewodnictwo?

Trwa już druga sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. Zapraszamy do oglądania transmisji.

Kazimierscy radni znów są w komplecie. Nową radną na miejsce Leszka Skocza, który złożył mandat, została Mariola Materek.

Kamienica Gdańska to jedna z wielu zabytkowych i niezwykle pięknych budowli na Rynku w Kazimierzu Dolnym. Odpadający tynk i pękające ściany sprawiają, że to piękno dostrzec jest coraz trudniej.

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miasta został uchwalony budżet na rok 2015. Na co w roku bieżącym wydamy najwięcej? Jakie inwestycje są planowane?

Już w najbliższą niedzielę 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. W mijającym tygodniu w Kazimierzu Dolnym odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Rady Miejskiej składającej się z radnych wybranych w 2010 roku. Nic dziwnego, że był to czas podsumowań i wzajemnych podziękowań.

Awantura o studium

Do 13 września zapoznawać się można z wyłożonym projektem zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny. Osób niezadowolonych nie brakuje. Bardzo burzliwy przebieg miała dyskusja publiczna na temat rozwiązań przyjętych w obrębie miasta – pomnika historii.

Odnowiony budynek to nie jedyna zmiana, jaka czeka Kazimierski Ośrodek Kultury. Będzie też nowa nazwa, statut, struktura oraz zakres działań. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

Chociaż teren tzw. Wikarówki jest niewielki, planów na jego zagospodarowanie – wiele. Czyje racje okażą się słuszniejsze? Czy Fundacja Św. Anny ożyje na nowo? Jest mnóstwo pytań pozostających bez odpowiedzi, a sprawa resztówki po Fundacji św. Anny nadal w toku.

Sprawa tzw. Wikarówki - resztówki po Fundacji św. Anny - od lat wywołuje spore kontrowersje. Był już pomysł sprzedaży tego obiektu oraz inny – by oddać go w ręce tych, którzy chcieliby reaktywować działalność Fundacji. Wszystko wskazuje na to, że ten drugi pomysł, ma spore szanse na realizacje.

Bryczki i bryczki

Kazimierz Dolny możemy zwiedzić podróżując meleksem, jeepem czy też bryczką. Ale Miasteczko jest raczej niewielkie, stąd pojawia się problem z miejscami postojowymi dla tych pojazdów, zwłaszcza że wszyscy chcieliby parkować jak najbliżej rynku...

Pokaż stopkę