Uznanie dla Pardes Festival

Skomentuj (6)

Po raz drugi wręczono Nagrodę Polin w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Wśród nominowanych była twórczyni Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym Aleksandra Markiewicz.

Nagrodę Polin 2016 przyznawaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin osobom, organizacjom lub instytucjom aktywnie działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów otrzymał Jacek Koszczan, założyciel i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Żydów Ziemi Dukielskiej - Sztetl Dukla. Wyróżnienia otrzymali: Robert Augustyniak z Grodziska Mazowieckiego oraz Mirosław Skrzypczyk z Lelowa i Szczekocin. Nagroda Specjalna została przyznana Janowi Jagielskiemu z Żydowskiego Instytutu Historycznego.

- Tegoroczna Nagroda Polin ma zwrócić uwagę na to, że dziesiątki osób na polskiej prowincji starają się chronić pamięć o żyjących tam przez setki lat Żydach. Robią to bez żadnego rozgłosu, z potrzeby serca. Ich praca zasługuje na najwyższe uznanie, szacunek i wsparcie – powiedział podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin Tomasz Pietrasiewicz, członek Kapituły konkursu, laureat Nagrody Polin 2015.

20 października podczas uroczystej gali w Muzeum Żydów Polskich nominację do nagrody odebrała między innymi Aleksandra Markiewicz, twórczyni Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.

- Chciałabym najserdeczniej podziękować wszystkim, którzy zechcieli docenić moją osobą i Pardes Festival w Kazimierzu Dolnym – pisze Aleksandra Markiewicz. – Nominacja do Nagrody Polin to wielkie wyróżnienie i uznanie dla moich działań na rzecz przywracania pamięci o historii polskich Żydów i wielokulturowym dziedzictwie Polski. Pardes Festival nie byłby możliwy bez Państwa wsparcia, wielkiej życzliwości i naszego współdziałania Tę nominację dedykuję wszystkim zaangażowanym w kreowanie bogatego programu Pardes Festival w Kazimierzu Dolnym. Dziękuję!

W tym roku Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym miał swoją czwartą edycję.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • pytajnik
  Teraz to Kaźmir zamiast Kazimierza i Polin zamiast Polski. A kto za Polaków?
  • pijany znad Grodarza
   wszyscy z Każmira byli Polakami. Nie wiedzialeś o tym ?
  • z Kazimierza
   On wie. Ale czy oni to wiedzieli i czuli ?
 • Król Artur
  Festiwal też słuszny, ale bardziej do konferencji lub sympozjum podobny niż do festiwalu. Gratuluję i więcej życia w działaniach!
 • klient455360
  Składam gratulacje i wyrazyszacunku nominowanej Pani Aleksandrze Markiewicz , twórczyni Festiwalu Pardes i wszystkim osobom z Kazimierza Dolnego zaangażowanym w ów Festiwal.Osobiście ja niżej podpisana jestem entuzjastką i współuczestniczką Festiwalu, Joanna Janicka-Rostocka, romanistka z UŁ.
 • pijany znad Grodarza
  Gratulacje. Nominowanie, ze wszech miar słuszne.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę