Uznanie dla Pardes Festival

Skomentuj (6)

Po raz drugi wręczono Nagrodę Polin w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Wśród nominowanych była twórczyni Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym Aleksandra Markiewicz.

Nagrodę Polin 2016 przyznawaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin osobom, organizacjom lub instytucjom aktywnie działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów otrzymał Jacek Koszczan, założyciel i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Żydów Ziemi Dukielskiej - Sztetl Dukla. Wyróżnienia otrzymali: Robert Augustyniak z Grodziska Mazowieckiego oraz Mirosław Skrzypczyk z Lelowa i Szczekocin. Nagroda Specjalna została przyznana Janowi Jagielskiemu z Żydowskiego Instytutu Historycznego.

- Tegoroczna Nagroda Polin ma zwrócić uwagę na to, że dziesiątki osób na polskiej prowincji starają się chronić pamięć o żyjących tam przez setki lat Żydach. Robią to bez żadnego rozgłosu, z potrzeby serca. Ich praca zasługuje na najwyższe uznanie, szacunek i wsparcie – powiedział podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin Tomasz Pietrasiewicz, członek Kapituły konkursu, laureat Nagrody Polin 2015.

20 października podczas uroczystej gali w Muzeum Żydów Polskich nominację do nagrody odebrała między innymi Aleksandra Markiewicz, twórczyni Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.

- Chciałabym najserdeczniej podziękować wszystkim, którzy zechcieli docenić moją osobą i Pardes Festival w Kazimierzu Dolnym – pisze Aleksandra Markiewicz. – Nominacja do Nagrody Polin to wielkie wyróżnienie i uznanie dla moich działań na rzecz przywracania pamięci o historii polskich Żydów i wielokulturowym dziedzictwie Polski. Pardes Festival nie byłby możliwy bez Państwa wsparcia, wielkiej życzliwości i naszego współdziałania Tę nominację dedykuję wszystkim zaangażowanym w kreowanie bogatego programu Pardes Festival w Kazimierzu Dolnym. Dziękuję!

W tym roku Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym miał swoją czwartą edycję.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • pytajnik
  Teraz to Kaźmir zamiast Kazimierza i Polin zamiast Polski. A kto za Polaków?
  • pijany znad Grodarza
   wszyscy z Każmira byli Polakami. Nie wiedzialeś o tym ?
  • z Kazimierza
   On wie. Ale czy oni to wiedzieli i czuli ?
 • Król Artur
  Festiwal też słuszny, ale bardziej do konferencji lub sympozjum podobny niż do festiwalu. Gratuluję i więcej życia w działaniach!
 • klient455360
  Składam gratulacje i wyrazyszacunku nominowanej Pani Aleksandrze Markiewicz , twórczyni Festiwalu Pardes i wszystkim osobom z Kazimierza Dolnego zaangażowanym w ów Festiwal.Osobiście ja niżej podpisana jestem entuzjastką i współuczestniczką Festiwalu, Joanna Janicka-Rostocka, romanistka z UŁ.
 • pijany znad Grodarza
  Gratulacje. Nominowanie, ze wszech miar słuszne.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę