Z kijkami lepiej!

Skomentuj (8)

zobacz więcej (13)

Sobotnie południe 9 marca okazało się wymarzonym czasem na spacer. To nic, że śnieg i zima. Kijki nordic walking sprawdzają się – jak się okazało – w każdych warunkach!

Na tegoroczny Kobiecy weekend w Kazimierzu organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz zajęć, przygotowujących kobiety do życia po zimie, zachęcających do większej aktywności fizycznej. Jedną z takich propozycji był spacer z kijkami nordic walking z Rynku do Wiatrakowa. Grupie kazimierzanek towarzyszył profesjonalny instruktor Marek Sykała z Grupy Pięć Kroków z Lublina, który do Kazimierza przyjechal na zaproszenie właścicieli Wiatrakowa.

Trasa prowadziła Chałajowym Dołem do Wiatrakowa, gdzie na uczestniczki czekał sympatyczny przystanek przy herbatce i grzanym winie, a potem do centrum jednym z dzikich wąwozów z Łysej Góry.

- Mimo, że ja chodzę z kijkami siódmy rok i wydawało mi się, że sobie przecież poradzę, dowiedziałam się kilka nowych rzeczy – mówi uczestnicząca w spacerze Czesława Pisula, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Kazimierzu. – Dowiedziałam się na przykład, jak wchodzić pod górę, jak schodzić – zupełnie nie znałam tej techniki, a to się przydaje, bo chodzimy przecież wąwozami – taki mamy teren w Kazimierzu.

Uczestniczki doceniły także wartość gimnastyki rozciągającej, którą rozpoczęto i zakończono spacer. To okazało się ważne i pozwoliło uniknąć większych zakwasów następnego dnia.

- W ogóle dużo się ruszam, dużo spaceruję, natomiast z kijkami wędrowałam pierwszy raz, no i rzeczywiście jest różnica – barki rozgrzane, poczułam je dzisiaj rano – widać, że mięśnie zapracowały – mówi Izabela Daniel – Lenart z Wiatrakowa.

Jak zapewnia instruktor Marek Sykała z lubelskiej Grupy Pięć Kroków, technika nordic walking nie jest w sumie trudna, ale wymaga pełnej pracy ciała i koordynacji.

- Częściej więc bolą mięsnie pośladkowe, mięśnie pleców i ramion niż nogi – mówi Marek Sykała.

Uczestniczki spaceru mają nadzieję, że to nie ostatni tego typu wspólny spacer z instruktorem po kazimierskich drogach i bezdrożach.

 

Fot. Z archiwum Nordic Walking Pięć Kroków

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Szok
  Pijany ma rację , niestety prawda jest taka że niektórym paniom nawet przez myśl nie przeszło że to nie chodzi tylko o spacer z kijami .W gruncie rzeczy to dosyć skomplikowana forma marszu.Najbardziej chce mi się śmiać z turystek trzymających kije pod pachą i zajadające batonika.Zdarza mi się widzieć i takie które idą i zajęte rozmową z koleżankami lub przez telefon wleką kije za sobą uwieszone na ręku .W tym przypadku to jest właśnie moda , bo celu , techniki i idei tego marszu nie znają .
 • tak sobie myślę
  @pijany, ja o koordynacji ruchów Twojego ciała.
  Paniom folgujmy...
 • pijany znad Grodarza
  "Gorzej,że "... technika nordic walking(...) wymaga pełnej pracy ciała i koordynacji.""
  ale czy jest ona spełniona, bo jak obserwuję tych "kijkowych' to na mysl przychodzi mi MODA, chociaż musze przyznać, że niektore Panie w marszu rozgladaja się, czy panowie widzą Ich starania dbania o piękno.
 • tak sobie myślę
  @pijany,nie szkodzi,że nie masz kijków.
  Gorzej,że "... technika nordic walking(...) wymaga pełnej pracy ciała i koordynacji."
  A schody w górę czy w dół? Bo to ważne dla zastosowania prawidłowej techniki.
 • pijany znad Grodarza
  " Wystarczyło tylko mieć kijki" ? Czy należało je mieć. I tu zaczęły sie schody. Nie mam.
 • Ulka
  Dla elit? Mógł przyjść każdy. Wystarczyło tylko mieć kijki i zechcieć się trochę poruszać:-)
 • kot bury
  "coś was mało drogie Panie..."
  Gdzie byłaś @Alicjo tego dnia?
  Wystarczyło wyjść z domu i dołączyć.
  Aha, ale zimno było i tylko elity nie boją się złej pogody,a szare myszki boją się wszystkiego.
 • ALICJA
  Coś was mało,drogie Panie na tym spacerze.Impreza zorganizowana dla elit a szare myszki siedzą w domach

Mapa

Pensjonaty

Wiatrakowo


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę