Z kijkami lepiej!

Skomentuj (8)

zobacz więcej (13)

Sobotnie południe 9 marca okazało się wymarzonym czasem na spacer. To nic, że śnieg i zima. Kijki nordic walking sprawdzają się – jak się okazało – w każdych warunkach!

Na tegoroczny Kobiecy weekend w Kazimierzu organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz zajęć, przygotowujących kobiety do życia po zimie, zachęcających do większej aktywności fizycznej. Jedną z takich propozycji był spacer z kijkami nordic walking z Rynku do Wiatrakowa. Grupie kazimierzanek towarzyszył profesjonalny instruktor Marek Sykała z Grupy Pięć Kroków z Lublina, który do Kazimierza przyjechal na zaproszenie właścicieli Wiatrakowa.

Trasa prowadziła Chałajowym Dołem do Wiatrakowa, gdzie na uczestniczki czekał sympatyczny przystanek przy herbatce i grzanym winie, a potem do centrum jednym z dzikich wąwozów z Łysej Góry.

- Mimo, że ja chodzę z kijkami siódmy rok i wydawało mi się, że sobie przecież poradzę, dowiedziałam się kilka nowych rzeczy – mówi uczestnicząca w spacerze Czesława Pisula, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Kazimierzu. – Dowiedziałam się na przykład, jak wchodzić pod górę, jak schodzić – zupełnie nie znałam tej techniki, a to się przydaje, bo chodzimy przecież wąwozami – taki mamy teren w Kazimierzu.

Uczestniczki doceniły także wartość gimnastyki rozciągającej, którą rozpoczęto i zakończono spacer. To okazało się ważne i pozwoliło uniknąć większych zakwasów następnego dnia.

- W ogóle dużo się ruszam, dużo spaceruję, natomiast z kijkami wędrowałam pierwszy raz, no i rzeczywiście jest różnica – barki rozgrzane, poczułam je dzisiaj rano – widać, że mięśnie zapracowały – mówi Izabela Daniel – Lenart z Wiatrakowa.

Jak zapewnia instruktor Marek Sykała z lubelskiej Grupy Pięć Kroków, technika nordic walking nie jest w sumie trudna, ale wymaga pełnej pracy ciała i koordynacji.

- Częściej więc bolą mięsnie pośladkowe, mięśnie pleców i ramion niż nogi – mówi Marek Sykała.

Uczestniczki spaceru mają nadzieję, że to nie ostatni tego typu wspólny spacer z instruktorem po kazimierskich drogach i bezdrożach.

 

Fot. Z archiwum Nordic Walking Pięć Kroków

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Szok
  Pijany ma rację , niestety prawda jest taka że niektórym paniom nawet przez myśl nie przeszło że to nie chodzi tylko o spacer z kijami .W gruncie rzeczy to dosyć skomplikowana forma marszu.Najbardziej chce mi się śmiać z turystek trzymających kije pod pachą i zajadające batonika.Zdarza mi się widzieć i takie które idą i zajęte rozmową z koleżankami lub przez telefon wleką kije za sobą uwieszone na ręku .W tym przypadku to jest właśnie moda , bo celu , techniki i idei tego marszu nie znają .
 • tak sobie myślę
  @pijany, ja o koordynacji ruchów Twojego ciała.
  Paniom folgujmy...
 • pijany znad Grodarza
  "Gorzej,że "... technika nordic walking(...) wymaga pełnej pracy ciała i koordynacji.""
  ale czy jest ona spełniona, bo jak obserwuję tych "kijkowych' to na mysl przychodzi mi MODA, chociaż musze przyznać, że niektore Panie w marszu rozgladaja się, czy panowie widzą Ich starania dbania o piękno.
 • tak sobie myślę
  @pijany,nie szkodzi,że nie masz kijków.
  Gorzej,że "... technika nordic walking(...) wymaga pełnej pracy ciała i koordynacji."
  A schody w górę czy w dół? Bo to ważne dla zastosowania prawidłowej techniki.
 • pijany znad Grodarza
  " Wystarczyło tylko mieć kijki" ? Czy należało je mieć. I tu zaczęły sie schody. Nie mam.
 • Ulka
  Dla elit? Mógł przyjść każdy. Wystarczyło tylko mieć kijki i zechcieć się trochę poruszać:-)
 • kot bury
  "coś was mało drogie Panie..."
  Gdzie byłaś @Alicjo tego dnia?
  Wystarczyło wyjść z domu i dołączyć.
  Aha, ale zimno było i tylko elity nie boją się złej pogody,a szare myszki boją się wszystkiego.
 • ALICJA
  Coś was mało,drogie Panie na tym spacerze.Impreza zorganizowana dla elit a szare myszki siedzą w domach

Mapa

Pensjonaty

Wiatrakowo


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę