Odchodzi dyrektor KOKPiTu

zobacz więcej (6)

Po siedmiu latach w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki nastąpi zmiana warty. Obecny dyrektor placówki – Mariusz Płoszaj – Mazurek, rezygnuje z pełnionej funkcji.
Mariusz Płoszaj – Mazurek pełnił funkcje dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki od 2013 roku. Po siedmiu latach nadszedł czas na zmiany. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbyło się oficjalne pożegnanie dyrektora KOKPiT-u, podczas którego radni wraz z burmistrzem podziękowali Mariuszowi Płoszaj – Mazurkowi za zaangażowanie w tworzeniu kultury na najwyższym poziomie oraz za promowanie Kazimierza Dolnego w kraju i poza granicami.

- Dla mnie i myślę, że dla wielu kazimierzaków jest takie poczucie smutku, że odchodzisz, bo byłeś naprawdę odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku przez wiele lat – mówi radna Ewa Wolna. - Udawało Ci się godzić potrzeby kulturalne mieszkańców z potrzebami kulturalnymi turystów, co nie zawsze jest tożsame. Rozpocząłeś pracę w trudnym momencie, gdy pojawił się Zespół Zamkowy. Zorganizowanie pracy tego zespołu, pozyskanie do współpracy świetnych fachowców – to wszystko się udało. Odbyło się wiele wspaniałych imprez na poziomie ogólnopolskim – to wszystko zawdzięczamy Twojemu zaangażowaniu i Twojej ciężkiej pracy oraz umiejętności współdziałania i współpracy z zespołem ludzi, których wokół siebie zgromadziłeś. Mam nadzieję, że nie żegnasz się z nami na zawsze i jeszcze nieraz się spotkamy. Jeszcze raz za wszystko dziękuję i gratuluję niewątpliwego awansu i wyższego szczebla w karierze.

Ciepłych słów odchodzącemu do innej miejscowości, wieloletniemu dyrektorowi KOKPiT-u nie żałował także sam burmistrz Kazimierza Dolnego...

- Zostawia Pan po sobie dosyć bogatą spuściznę, nie będzie łatwo zapełnić taką lukę – mówi burmistrz Artur Pomianowski. - Mam nadzieję, że jeszcze nieraz spotkamy się na kazimierskim rynku, a tymczasem gratuluję sukcesu, życzę wszystkiego najlepszego i raz jeszcze dziękuję za wszystko, co zrobił Pan dla Kazimierza.

Działania podejmowane przez Mariusza Płoszaj – Mazurka były różnorodne i zawsze na wysokim poziomie. Rozkwitł Dom Kultury, w którym zaczęło tętnić życie, a kazimierskie Wzgórze Zamkowe stało się miejscem wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. Odbyło się wiele ciekawych imprez, wystaw, spektakli i koncertów, podczas których na scenie na dziedzińcu zamku gościli m.in. Grzegorz Turnau, Edyta Górniak czy Zakopower.

- To będą krótkie podziękowania. Nie dla radnych, burmistrzów czy urzędników, ale dla Państwa, którzy jesteście po prostu bardzo fajnymi, wspaniałymi ludźmi – mówi Mariusz Płoszaj – Mazurek. - Największe podziękowania przyjmijcie jako kazimierzacy i wszyscy ci, którym zależy na Kazimierzu, bo takich Was widzę. Cieszę się z tych zmian, ale jednocześnie się smucę, bo Kazimierz musi zejść na drugi plan. Ale oczywiście będę odwiedzał Kazimierz i Was, jako fajnych, wspaniałych, dobrych ludzi. Te siedem lat to był wielki zaszczyt dla mnie.

KOKPiT czeka teraz zmiana warty. Dyrektor Płoszaj - Mazurek odchodzi z dniem 31 sierpnia. Konkurs na nowego dyrektora ogłoszony zostanie już wkrótce.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę