Odchodzi dyrektor KOKPiTu

zobacz więcej (6)

Po siedmiu latach w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki nastąpi zmiana warty. Obecny dyrektor placówki – Mariusz Płoszaj – Mazurek, rezygnuje z pełnionej funkcji.
Mariusz Płoszaj – Mazurek pełnił funkcje dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki od 2013 roku. Po siedmiu latach nadszedł czas na zmiany. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbyło się oficjalne pożegnanie dyrektora KOKPiT-u, podczas którego radni wraz z burmistrzem podziękowali Mariuszowi Płoszaj – Mazurkowi za zaangażowanie w tworzeniu kultury na najwyższym poziomie oraz za promowanie Kazimierza Dolnego w kraju i poza granicami.

- Dla mnie i myślę, że dla wielu kazimierzaków jest takie poczucie smutku, że odchodzisz, bo byłeś naprawdę odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku przez wiele lat – mówi radna Ewa Wolna. - Udawało Ci się godzić potrzeby kulturalne mieszkańców z potrzebami kulturalnymi turystów, co nie zawsze jest tożsame. Rozpocząłeś pracę w trudnym momencie, gdy pojawił się Zespół Zamkowy. Zorganizowanie pracy tego zespołu, pozyskanie do współpracy świetnych fachowców – to wszystko się udało. Odbyło się wiele wspaniałych imprez na poziomie ogólnopolskim – to wszystko zawdzięczamy Twojemu zaangażowaniu i Twojej ciężkiej pracy oraz umiejętności współdziałania i współpracy z zespołem ludzi, których wokół siebie zgromadziłeś. Mam nadzieję, że nie żegnasz się z nami na zawsze i jeszcze nieraz się spotkamy. Jeszcze raz za wszystko dziękuję i gratuluję niewątpliwego awansu i wyższego szczebla w karierze.

Ciepłych słów odchodzącemu do innej miejscowości, wieloletniemu dyrektorowi KOKPiT-u nie żałował także sam burmistrz Kazimierza Dolnego...

- Zostawia Pan po sobie dosyć bogatą spuściznę, nie będzie łatwo zapełnić taką lukę – mówi burmistrz Artur Pomianowski. - Mam nadzieję, że jeszcze nieraz spotkamy się na kazimierskim rynku, a tymczasem gratuluję sukcesu, życzę wszystkiego najlepszego i raz jeszcze dziękuję za wszystko, co zrobił Pan dla Kazimierza.

Działania podejmowane przez Mariusza Płoszaj – Mazurka były różnorodne i zawsze na wysokim poziomie. Rozkwitł Dom Kultury, w którym zaczęło tętnić życie, a kazimierskie Wzgórze Zamkowe stało się miejscem wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. Odbyło się wiele ciekawych imprez, wystaw, spektakli i koncertów, podczas których na scenie na dziedzińcu zamku gościli m.in. Grzegorz Turnau, Edyta Górniak czy Zakopower.

- To będą krótkie podziękowania. Nie dla radnych, burmistrzów czy urzędników, ale dla Państwa, którzy jesteście po prostu bardzo fajnymi, wspaniałymi ludźmi – mówi Mariusz Płoszaj – Mazurek. - Największe podziękowania przyjmijcie jako kazimierzacy i wszyscy ci, którym zależy na Kazimierzu, bo takich Was widzę. Cieszę się z tych zmian, ale jednocześnie się smucę, bo Kazimierz musi zejść na drugi plan. Ale oczywiście będę odwiedzał Kazimierz i Was, jako fajnych, wspaniałych, dobrych ludzi. Te siedem lat to był wielki zaszczyt dla mnie.

KOKPiT czeka teraz zmiana warty. Dyrektor Płoszaj - Mazurek odchodzi z dniem 31 sierpnia. Konkurs na nowego dyrektora ogłoszony zostanie już wkrótce.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę