Artyści z pomocą Przyjacielowi

zobacz więcej (19)

Kazimierscy artyści, by wspomóc walczącego z chorobą dziennikarza – Piotra Wróblewskiego, zorganizowali aukcję obrazów, która w miniony weekend odbyła się w Miasteczku. Na aukcję zostało przekazanych ponad 30 prac.
Piotr Wróblewski jest dziennikarzem Radia Lublin, od lat. I wielkim miłośnikiem Kazimierza.  Obecnie niestety walczy z ciężką chorobą, z rakiem gruczołowym płuc i nadnerczy. Pomóc może dziennikarzowi nierefundowana przez NFZ terapia immunologiczna, której koszt szacuje się na około 200 tys. zł. Na portalu Pomagam.pl cały czas trwa zbiórka środków na ten cel, zaś w Kazimierzu Dolnym odbyła się aukcja obrazów przygotowana przez kazimierskich artystów, z której całkowity dochód został przeznaczony na leczenie dziennikarza.

- Piotr od lat czaruje nas swoim niepowtarzalnym głosem z anteny. Na antenie i poza nią najchętniej opowiada o muzyce, która jest jego wielką pasją, szczególnie Rolling Stones. Zachwyca nas swoją kulturą osobistą, charyzmą i piękną polszczyzną – mówi Jolanta Brennenstuh. - Piotr bardzo kocha Kazimierz, jest z nim związany od lat. Nawet pierwszą randkę ze swoją żoną spędzili właśnie tutaj. Co ważne, dla niego nie istnieje dylemat mieć czy być, w związku z czym, Piotrze, chcemy żebyś był.


Fragment aukcji zobaczyć można na naszym Facebooku.

Całe nagranie z aukcji możemy natomiast obejrzeć na Facebooku Radia Lublin.

 

Aukcję poprowadziła dziennikarka Radia Lublin Magdalena Fijałkowska. A wśród podarowanych prac znalazły się m.in. obrazy autorstwa Marka Andały, Magdaleny Brennenstuhl, Piotra Fąfrowicza, Romana Gruszeckiego, Jacka Jarosza, Kajki (Galeria Czerwone Wino), Jagody Kołodziejskiej, Jacka Kośmińskiego, Jarosława Koziary, Hanny Król, Jerzego Krzysztoporskiego, Agnieszki Kozak, Sławomira Mikawoz, Mirasa (Galeria Czerwone Wino), Bartłomieja Michałowskiego, Agnieszki Mitury, Leszka Niewiadomskiego, Michała Smółki, Jakuba Turczyńskiego, Jana Wołka, Elwiry Woźniak, Sylwii Łyczko, Marty Andały, Krzysztofa Raczyńskiego oraz prace Tomasza Bachanka i Mirosława Białego przekazane przez Piotra Zielińskiego, właściciela Galerii Wirydarz.

Obok obrazów przedmiotem licytacji było także zaproszenie do zarządzania Domem Kuncewiczów "Zostań (przez jeden dzień) kierownikiem Domu Kuncewiczów – oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym", koszulki z nadrukiem według projektu Piotra Fąfrowicza i szary żakiet podarowany przez Dom Mody Bazale.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę