O sieci szkół, opłatach za przedszkole i świetlicach wiejskich

Skomentuj (3)

zobacz więcej (6)

Kolejna sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu za nami. Tym razem decyzje zapadały szybko i sprawnie, choć głosowano aż nad pięcioma projektami uchwał.

Bardzo spokojnie i dość sprawnie przebiegła XXIX sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. I choć poruszane tematy budziły zastrzeżenia wśród niektórych radnych, omówione zostały podczas wspólnego posiedzenia komisji, dzięki czemu sesja była w pewnym sensie formalnością.

Wszystkie projekty uchwał przewidziane w porządku obrad uzyskały poparcie radnych zdecydowaną większością. Uchwalony został projekt dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, ustalono też opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolu oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Kazimierz.

- Ustala się wymiar 5 godzin dziennie realizacji bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w przedszkolu – czytamy w projekcie uchwały. – Określa się opłatę za jedną godzinę korzystania przez dziecko w wieku do 5 lat z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym wymiar zajęć (…), w wysokości 1 zł za godzinę zajęć.

Jednak w przypadku, gdy do jednego przedszkola uczęszcza kilkoro dzieci z tej samej rodziny, to za drugie i każde kolejne dziecko rodzice zapłacą o 30% mniej. Dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności zwolnione są z opłaty o 50%.

Kazimierscy radni zaopiniowali także pozytywnie projekt uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego określającej m.in. obszar parku wraz z jego otuliną oraz katalog zakazów obowiązujących na jego terenie. Radni upoważnili także Zarząd Spółki Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu do załatwiania indywidualnych spraw z zakresu administracji publicznej.

Dodatkowo uchwalone zostały zasady i tryb korzystania ze świetlic wiejskich. W uchwale znajdują się informacje dotyczące możliwości wykorzystania świetlicy, sprawowania opieki nad obiektem, zasad utrzymania oraz obowiązujących zakazów. Bez wątpienia wiele to ułatwi, szczególnie ludziom opiekującym się tymi budynkami.

- Dziękuję Państwu za przygotowanie tego dokumentu – mówi sołtys Parchatki, który niejednokrotnie prosił zarówno radnych, jak i burmistrza o stworzenie takiej uchwały.

Obrady zakończyły się po niespełna dwóch godzinach. Kolejna sesja już w marcu, czyli niebawem.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Mieszkanka
  Jak widać radni i ta całą pożal się boże Rada nikogo chyba nie interesuje. To olbrzymi sukces radnych - są jakby ich nie było kaskę biorą. Tłumy komentuje. Dwa złośliwe komentarze.
 • Zocha
  Co niektórzy radni śpią nuda od nich wieje na odległość a wszystko za nasze pieniądze
  • chlop
   Najlepszy jest chyba spioch z Gory. Przebic moze ten z Rzeczycy. No a pan Kus dochodzi do siebie po emocjach ze szkola bo mu sie cala wies zbuntowala wobec burmistrza. Niech chlop odetchnie.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę