O tym nie wolno zapomnieć!

Skomentuj (5)

zobacz więcej (15)

W piątą rocznicę powstania Kazimierskiej Dąbrowy Katyńskiej młodzież kazimierskich szkół tradycyjnie uczciła pamięć pomordowanych na Wschodzie.

Tradycyjnie w rocznicę zasadzenia na terenie cmentarza parafialnego dębów katyńskich młodzież kazimierskich szkół oddała hołd zamordowanym na Wschodzie kazimierzakom i osobom z Kazimierzem związanym.

 - Stajemy dziś do apelu na terenie Kazimierskiej Dąbrowy Katyńskiej, aby w rocznicę Zbrodni Katyńskiej przywołać pamięć żołnierzy polskich zamordowanych za wierność przysiędze wojskowej oraz upamiętnić męczeństwo Polaków – ich prześladowania, aresztowania i deportacji – w Dąbrowie Katyńskiej niosły się słowa Katyńskiego Apelu Poległych. – Wzywam ofiary Zbrodni Katyńskiej: kapitana Franciszka Barszczewskiego, aspiranta Policji Państwowej Władysława Dunię, majora Rajmunda Duracza, porucznika Zdzisława Berensa, porucznika Witolda Steciuka, porucznika Jana Adama Witkiewicza, którzy poświecili życie za wolną i niepodległą Polskę. Stańcie do apelu!

Pod tablicą poświęconą parze prezydenckiej: Lechowi i Marii Kaczyńskim, którzy wraz z innymi przedstawicielami delegacji polskiej na uroczystości w Katyniu zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, zapalono znicz.

Na cmentarzu przy dębach, zasadzonych 5 lat temu przez młodzież z gminy Kazimierz z inicjatywy Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, wymieniono szarfy i zaciągnięto uroczyste warty.

Młodzieży towarzyszyli ksiądz kazimierskiej parafii, nauczyciele Zespołu Szkól im. Jana Koszczyca Witkiewicza i Gminnego Zespołu Szkół oraz przedstawiciele społeczności kazimierskiej.

Organizatorem obchodów jest tradycyjnie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza i Akcja Katolicka w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Docenienie
  To wspaniale, że chociaż raz Pan Nadolski powstrzymał się mieszania swojej jedynie słusznej polityki. Potem Akcja podobno Katolicka źle się ludziom kojarzy.
 • pijany znad Grodarza
  @ Redakcja.
  To fajnie.
 • Redakcja
  Spotkanie było dalekie od polityki.
 • pijany znad Grodarza
  Zdjęcie nr 3
  "O katastrofie pod Smoleńskiem przypomniał Tomasz Nadolski z Akcji Katolickiej"
  Czy Redakcja może przypomnieć co powiedział o katastrofie Pan Nadolski ?
  W obchodach brał udzial nauczyciel historii Polski p. Pisula i pytanie do niego; czy tresci przedstawiane mlodzieży przez p. Nadolskiego były wg. Niego właściwe.
 • stefa53
  Dobrze że ktoś przypomina o Katyniu , bo teraz najważniejsi są ci którzy zginęli w wypadku lotniczym.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę