Nowa nawierzchnia przy OSP

Skomentuj (19)

Plac przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bochotnicy od dawna wymaga remontu. Teraz jest realna szansa na to, że nowa nawierzchnia pojawi się tam jeszcze w tym roku.

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej i plac przylegający do obiektu to bez wątpienia wizytówka wsi Bochotnica. Obok znajduje się pomnik upamiętniający wydarzenia z 1942 roku podczas Krwawej Środy, główna ulica oraz przystanek autobusowy. W obiekcie oprócz siedziby OSP mieści się także oddział banku i biblioteka. Jest to także miejsce spotkań członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Bochotnickiego Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Lokalnego. Modernizacja tego placu poprawi jego wygląd estetyczny, ale także zwiększy bezpieczeństwo.

Zanim inwestycja będzie zrealizowana, gmina musi wyłonić wykonawcę. Przetarg został już ogłoszony. Termin składania ofert mija 1 kwietnia 2016 r.

Wykonawca, który podejmie się realizacji zadania, będzie musiał zacząć od robót przygotowawczych i rozbiórkowych. Oprócz tego musi zostać wykonane odwodnienie oraz rozbiórka elementów dróg, ogrodzeń i przepustów.

- Wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej, betonowej – mówi pracownik Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Pieniądze na realizację tego zadania pochodzić będą z budżetu gminy i funduszu sołeckiego miejscowości Bochotnica.

Ile będzie kosztowała ta inwestycja? Dokładnie będzie można to określić po rozstrzygnięciu przetargu. W budżecie gminy na rok 2016 zaplanowano na ten cel 98000 zł, zaś mieszkańcy Bochotnicy przeznaczyli niecałe 30000 zł z funduszu sołeckiego. Więcej szczegółów poznamy, gdy wyłoniony zostanie wykonawca.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • miś
  No to teraz turyści będą przyjeżdżać do Bochotnicy a nie do Kazimierza. naiwny "mieszkaniec"
 • mieszkaniec
  Brawo panie burmistrzu nareszcie jest cos robione w innych miejscowosciach w gminie a nie tylko Kazimierz i Kazimierz,nie tylko na tym miasteczku sie gmina ludzie kończy,ogarnijcie się troche a nie tylko narzekacie na burmistrza i radnych.
  • Bury
   Mieszkaniec chyba masz na imię Piotrek ☺ tak pasuje mi do Ciebie
 • Sten
  Jak zostanie wyłoniony wykonawca,to proszę napisać co dla kogo,netto.
  • mieszkaniec
   prawdopodobnie firma z Łukowa która wygrała przetarg ponizej kosztów materiałow i robocizny
  • mieszkaniec
   A lipa niezgadłeś,skoro mieszkaniec to mieszkaniec a nie jak myślisz radny piotrek he,he....
 • Chrobry
  Jest wiele do zrobienia w gminie ale sprawy piorytetowe jak sieci wodociągowe w okalu już dawno powinny być wstyd. burmistrz widocznie nie chodzi po rynku i nie widzi stanu chodnikow
 • Basia
  A gdzie są radni z miasta? dlaczego nie walczą o rewitalizację tych zniszczonych uliczek,/Krzywe Koło,Górna Puławska.chodnik wkoło placu zabaw. To jest nasza wizytówka,a w oczach turysty wypada blado.Bochotnica na kolejne inwestycje niech poczeka ,teraz cas na miasto.
  • mieszkaniec
   i co jeszcze?
 • Chrobry
  Trzeba bochotnice zrobić gminą osobną i niech się tam wyprowadza Guz i Pisula
 • Słup
  Panie Burmistrzu jest pan skrajnie niegospodarczy. Komu ma słóżyć ten plac? Defiladom? Są ważniejsze potrzeby. Już pan zrobiłeś kostkę brukową za 50 tys. do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Może pan pomyślisz jak zmniejszyć dług gminy? Podaj się pan do dymisji bo nie masz zielonego pojęcia o zarządzaniu
  • z gminy
   Dokładnie, cyrk na kółkach
 • sten
  Górna Puławska,Nadwiślańska,RYNEK,Mały Rynek,...chłopki wzięły się za rządzenie,a co mieszczuchy będą nam mówić co mamy robić ???
 • Kasia
  Bochotnica dostaje 60 tys. a Okale, Szkolna czy Góry - okazuje się ze Kowalski, Wawer i Rupiewicz nic nie są w stanie zrobić.
  • myszowaty
   Brawo i tak trzymać.
   Znaczy,że w gminie nadal się wszytko załatwia.
   Jak to jest w jednej z sentencji "Psów"
   "Czasy się zmieniają a pan zasiada zawsze w komisjach"
   Poziom dyskusji jest obrzydzający.
 • Azor
  Burmistrza z rada przenieś do Bochotnicy centrum zarządzające gmina a na wodociągi brak kasy chodnik obok placu zabaw samo centrum wygląda jakby Rudy102 po nim jeździł,
 • Z Bochotnicy
  Myślę, że mieszkańcy Bochotnicy bardziej ucieszyliby się, gdyby z ich kranów płynęła czysta woda... Jakby innych priorytetów nie było - może chodzi o to, aby stoły równo stały w trakcie uroczystości :)
  • mix
   A trawa będzie malowana i liście na drzewach?
 • z za miasta
  Już zaczyna się rozdawanie pieniędzy.Za dwa lata wybory. Piotr Guz musi się wykazać aby zatuszować inne sprawy.Wiadomo wielka uroczystość rocznicowa.Musi być równo aby po pijaku tapety nie zedrzeć. W Wierzchowinowe nie ma chodnika.Drogi do Zbowidowiec tez nie ma. Ludzie narażają życie.Dzieci idą ulicą narażając się na śmierć i tam niema 20 tysięcy złotych aby dołożyć Urzędowi Marszałkowskiemu na chodnik ?
  Ładnie Panie Pisula. Dobry z pana gospodarz nie ma co.
  Pana żona chwali się panem od dawna jaki pan to gospodarz i burmistrz.W domu też tak szastacie pieniędzmi?

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę