W Kazimierzu 40km/h

Skomentuj (11)

Kolejny sezon turystyczny tuż tuż. Niesie on ze sobą pewne zmiany. Również te związane z organizacją ruchu drogowego. Wraz z nadejściem wiosny, na terenie całego miasta zaczyna obowiązywać strefowe ograniczenie prędkości do 40km/h.

Wraz z początkiem marca na drogach dojazdowych, wlotach do Kazimierza Dolnego, pojawiły się znaki drogowe informujące kierowców, iż wjeżdżając do Miasteczka należy zdjąć nogę z gazu i zwolnić do 40km/h. To strefowe ograniczenie prędkości obowiązujące na terenie całego miasta.

- W Kazimierzu Dolnym jest strefa ograniczonej prędkości – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Jadąc przez miasto samochód nie powinien poruszać się szybciej niż 40km/h. Oprócz tego w całym mieście obowiązuje zakaz parkowania w miejscach innych niż wyznaczone. Na drogach powiatowych nowe znaki informujące kierowców o ograniczeniu prędkości już są. Niebawem pojawią się one także na drogach gminnych.

Oprócz powolnego poruszania się po Kazimierzu, pamiętać należy także o zakazie parkowania „gdziekolwiek”. Na terenie miasta parkować można tylko w wyznaczonych miejscach oraz we wtorki i piątki na Rynku Dużym, ale tylko do godziny 12.00.

- Chcieliśmy uporządkować organizację ruchu w mieście – mówi inż. Łukasz Ciupa, kierownik Sekcji Dróg i Mostów z Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. – Stąd te zmiany i ograniczenia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • Zdzisław.
  Nie wiem czy nie lepiej zwrócić uwagę na wałęsających się bez żadnego sensu turystów niż ograniczać prędkości samochodów. A to wiąże się z wydłużeniem przejazdu przykładowo od wjazdu od strony Opola do końca ulicy chyba Puławskiej. Ile dodatkowo wyemituje taki pojazd spalin.
 • Liv
  Jestem ciekawa czy faktycznie z tym parkowaniem będzie w końcu porządek! Ul. Krakowska woła o "pomstę do nieba"! Ale nie tylko! Czy na prawdę nie ma żadnej możliwości, żeby się tymi sprawami zająć! Pracuję w Kazimierzu ponad 10 lat, dojeżdżam własnym samochodem. Pierwsza sprawa w sezonie zaparkowanie graniczy z cudem! Po drugie szlak mnie trafia jak od lat obserwuje zachowanie służb - turysta pod studnie na Rynek może przykladowo wjechać i zaparkować a dostanie tylko wezwanie na posterunek w celu złożenia wyjaśnień! Miejscowy (LPU, LOP) od razu dostaje mandat chociaż często zmuszony jest do złamania przepisu bo "turysta" może wszystko - cytuję słowa usłyszane kiedyś podczas "obchodu" wokół Rynku dwóch funkcjonariuszy: " tego to nie ruszajmy bo nie wiadomo kto to może być"- piękne audi na warszawskiej rejestracji pięknie zaparkowane centralnie na zakazie! No ludzie!!! Następna sprawa, w sezonie podczas weekendów kiedy miasteczko oblegane jest tłumami próżno szukać służb porządkowych - Rynek obstawiony motocyklami, turyści przechodzą przez jezdnie jak chcą i gdzie chcą, samochody poparkowane tragicznie, totalny chaos! I tak się kręci wszystko samo bez kontroli. Co roku ten sam problem bo tak są ludzie przyzwyczajeni! Tu nie pomogą same znaki jeśli nie będzie komu sprawdzić czy nakazy/zakazy są przestrzegane albo będzie się sprawdzać jak do tej pory! Gadać to sobie można! Trzeba działać!
  • Jaa
   Liv aż mi łzy pociekły jak przeczytałem twój wpis
 • rafik
  Na Nadrzecznej mało kto jedzie wolniej niż 70km/h.
 • Liko
  Czyli co, już na wisłostradzie trzeba jechać w żółwim tempie mimo, że widoczność tam doskonała??
 • obywatel
  To się Kiljan wścieknie hehe
 • raf
  samo ustawianie znaków nic nie pomoże dopóki naród polski nie zacznie ich przestrzegać, więc osobiście nie widzę w tym żadnego sensu, tym bardziej w miasteczku gdzie nie ma sekcji Ruchu Drogowego która by to egzekwowała.
  • pijany znad Grodarza
   mowisz, brakuje " sekcji ruchu". Nie ma też ABW, BOR, MON i takich innych.
   ps. i po co było likwidować ORMO d/s ruchu drogowego ?
 • tym
  Proponuję 10 km/h . Jeszcze bardziej "uporządkujecie organizację ruchu".
  A później zdziwienie że ludzie nie przestrzegają.
 • Anon
  Czy Wawer Krzysztof pelnomocnik komitetu wyborczego Pana Burmistrza moze wyjasnic jak ten temat byl planowany w programie wynorczym komitetu? zdaje sie ze jakos inaczej ale gdzie programu szukac?
 • pijany znad Grodarza
  " Chcieliśmy uporządkować organizację ruchu w mieście - mówi inż. Łukasz Ciupa, kierownik Sekcji Dróg i Mostów z Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. - Stąd te zmiany i ograniczenia."
  A wcześniej, jak było ? Przecież te same znaki OBOWIAZYWAŁY.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę