Posprzątajmy Kazimierz na wiosnę!

Skomentuj (15)

Jak zwykle Wielkanoc była okazją, by gruntownie posprzątać nasze domy. Teraz czas na otoczenie. Posprzątajmy naszą gminę. Najbliższą sobotę zarezerwujmy sobie w kalendarzu na wiosenne porządki w Kazimierzu i okolicy.

Porządek w mieście to nie tylko sprawa służb komunalnych. To sprawa nas wszystkich. Po pierwsze, byśmy nie śmiecili sami. Po drugie, byśmy nie przechodzili obojętnie obok śmieci już wyrzuconych. Po trzecie, byśmy choć raz w roku stanęli do wspólnego sprzątania. Wszyscy. Nie tylko mieszkańcy Kazimierza, ale także ci, którzy tu pracują czy się uczą. Zadbajmy o nasze otoczenie, by lepiej nam się żyło.

Urząd Miasta organizuje doroczną akcję sprzątania gminy. Zbiórka 2 kwietnia o godzinie 10.00 na Rynku. Gmina zabezpiecza worki, rękawice i odbiór śmieci. Na zakończenie o godz. 18.00 dla wszystkich uczestników akcji ognisko na Zamku.

Kazimierski Portal Internetowy objął akcję patronatem medialnym.

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • merytorycznie
  A co z właścicielami działek, którzy nie lubią porządku ?
  Czyja jest działka przed herbaciarnią u Dziwisza ?
 • merytorycznie
  Nad kamieniołomami jest miejsce ze śladami wielokrotnych " biwaków"
 • donosiciel
  Uprzejmie donoszę że w okolicy drogi do przeprawy promowej w Bochotnicy, leży sporo śmieci. Przy samej Wiśle ktoś przytargał i rozbił stary monitor szykując go spalenia, o zgrozo. Bliżej szosy, na łąkach leżą wory wypchane jakim towarem. Jest tam co zbierać.
 • nadzieja
  Wawer odszedł a sprzątanie będzie bez naszego społecznika. To ciekawe. Powodzenia życzmy sobie.
 • merytorycznie
  Komu trzeba podziękować, za koszmarny BAŁAGAN pozostawiony na święta przy okazji remontu przystani ? ? ? który witał wszystkich turystów otwierających nowy sezon w Kazimierzu ?
 • Hej
  Chamski poziom wypowiedzi możliwy tylko u ludzi nie dowartościowanych i zakompleksionych. Wstyd dokąd taki spodób myślenia zaprowadzi
 • w.kaz
  czy tym razem znowu bedzie sprawdzana lista obecnosci a wybitne osobowosci beda paradowaly do zdjec jak podczas ostatniej akcji?
 • pijany znad Grodarza
  @ abc.
  Byłeś w kosciele?. Ustąpiłes miejsca starszym ?>
  ps. przyjdz na sprzątanie miasteczka. Bedzie to kolejna lekcja WYCHOWANIA.
 • abc
  to "pijany" się jeszcze nie wypowiedział ??? Świat się przewraca...
 • ciekawska
  Czy na koniec akcji społecznego sprzątania Kazimierza, pan burmistrz określi kwotę zaoszczędzonych pieniędzy z budżetu Miasta ?
  Uważam,że jest to istotne ponieważ udział w tym "spontanicznym"
  przedsięwzięciu będą brały udział głownie zwykli mieszkańcy Kazimierza.
  Wykorzysta się również jak zawsze dzieci.
  Z jakich pieniędzy zostanie zakupiona kiełbaska na ognisko.
  Środowisko miasta jest ciekawe ponieważ tak jest zazwyczaj ,że chciwość prawie każdej władzy jest duża.
 • skok
  Właśnie dobrze.Dunia powinien zostać w - ice burmistrzem wtedy jest szansa,że będzie porządek.Posprzątają razem Urząd i Kazimierz.
  • kazimierzak
   Pan Dunia miał 8 lat na wykazanie się... dziwię się tylko panu Pisuli, ale jak to mówią nie każdy kto cię chwali jest twoim przyjacielem i nie każdy kto nazywa sprawy po imieniu, mówiąc wprost bez owijania w bawełnę jest twoim wrogiem, żeby to pojąc trzeba mieć jednak trochę więcej pojęcia, niż gra na liściu...
 • sołtys
  Pewnikiem sprzątanie Kazimierza pójdzie w mig. Pan Pisula już ponoć na ten remat rozmawiał ( przy świąteczny stole) z panem Dunią, aby wspólnie choćby posprzątać śmieci . To akurat może uda się im zrobić.Wkrótce Dunia zastępcą Pisuli
  • kazimierzak
   @Sołtysie, nie po to głosowałem na zmiany i pana Pisulę, żeby teraz przyszedł z powrotem pan Dunia! Jeśli potwierdzą się Twoje przypuszczenia to uważam że pan Pisula powinien podać się do dymisji!
  • z kazimierza
   zmiana okazala sie porazka. co robil pisula? Co zrobil jego poplecznik Wawer? Nic. Przepraszam ten drugi zdolal uciec jak szczur z tonacego okretu. Zmiana nie nastapila i nie nastapi.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę