Budżet 2016 uchwalony!

Skomentuj (33)

Podczas ostatniego w tym roku posiedzenia Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym uchwalony został budżet na rok 2016. W jakiej kondycji finansowej jest gmina? Na co zostanie przeznaczonych najwięcej pieniędzy?

Projekt uchwały budżetowej co roku jest szczegółowo omawiany i analizowany. Podobnie było tym razem. Podczas wspólnego posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym wyjaśnione zostały wszelkie niejasności, dlatego też uchwalenie budżetu na rok 2016 przebiegało szybko i sprawnie.

Jak wygląda budżet na rok 2016?

Łączna kwota planowanych dochodów budżetu gminy to 30704294 zł, z tego dochody bieżące to: 19738310 zł, zaś dochody majątkowe – 10965984 zł. Wydatki gminy sięgną prawdopodobnie 33275917 zł, z czego wydatki bieżące to: 19352910 zł, natomiast wydatki majątkowe – 13923007 zł.

Wzrośnie kwota deficytu budżetowego. Według przedstawionych danych w roku 2016 wyniesie on 2571623 zł. Źródłami pokrycia tego deficytu są przychody pochodzące z kredytów i pożyczek oraz obligacji komunalnych.

Jakie zadanie inwestycyjne zostaną wykonane w tym roku?

Największą inwestycją pozostaje budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym. W tym roku na ten cel  wydanych zostanie  13360000 zł.
Inne większe inwestycje to m.in.: budowa zbiornika na wodę do celów gospodarczych (10918 zł), modernizacja odcinka drogi gminnej nr107834L (20461 zł), regulacja stanów prawnych dróg (40000 zł), modernizacja drogi gminnej w miejscowości Rzeczyca (20000 zł), przebudowa ul. Szkolnej w Kazimierzu Dolnym wraz z infrastrukturą (20000 zł), modernizacja budynku świetlicy środowiskowej w Jeziorszczyźnie (11816 zł), modernizacja budynku po byłej szkole w Parchatce (25000 zł), budowa siłowni na świeżym powietrzu (25000 zł), modernizacja placu przed budynkiem OSP w Bochotnicy (98000 zł), wykonanie serwerowni wraz z wyposażeniem w Urzędzie Miasta (75000 zł), budowa oświetlenia drogi na odcinku od Korzeniowego Wąwozu w kierunku miejscowości Wylągi (16812 zł).

- Skład orzekający nie zgłasza zastrzeżeń prawnych do przedstawionego projektu budżetu gminy oraz stwierdza, że projekt budżetu wraz z dokumentami uzupełniającymi uzasadnienie zawiera niezbędną do oceny informację wymaganą przez przepisy o finansach publicznych szczegółowość, dlatego też postanowił zaopiniować pozytywnie przedstawiony projekt budżetu gminy Kazimierz Dolny na 2016 rok – pismo przesłane przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Lublinie odczytała Iwona Kuś, skarbnik gminy.

Radni zagłosowali za przyjęciem budżetu na rok 2016. Dziesięciu było na tak, nikt nie był przeciw, pięć osób wstrzymało się od głosu. Tak też uchwała została podjęta, a budżet na rok 2016

uchwalony.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (19)

 • krystyna
  Góry też zostały potraktowane po macoszemu i nadal będziemy wykręcac nogi na 50 -sięcio letniej trelince
 • Waldi
  Cyt ... Ale patrząc na uchwalony budżet to czeka nas rok bez żadnych konkretów. Wierzchoniów nie doczeka się kanalizacji, do Zbędowic dalej po dziurach trzeba będzie jechać, w Parchatce o chodniku i kanalizacji trzeba zapomnieć, w Kazimierzu tylko siłownia na otarcie łez i to bardzo marna za te 25 tys. zł., w Okalu wodociągu też nie będzie i w pozostałych wioskach to tylko ten fundusz sołecki pozostał a to przecież nie załatwi potrzeb. Urząd Marszałkowski nabory już rozpoczął w 2015 a z Kazimierz ani jedne wniosku nie złożył, oj mizeria, mizeria.
  --> Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się ino róg
 • kazimierzanka
  Jak wieść gminna niesie v-ce burmistrz odchodzi w stresie . Trzymaj się Krzysiu!
 • Zofia
  Dlaczego południowa strona Rynku (z kamienicą Gdańską) tonie od tygodnia w ciemnościach? Czyżbyśmy mieli coś do ukrycia?
 • turysta w błocie
  Szkolna - 20.000 zł co za takie pieniądze można zrobić? , ponownie wysypać grysem!! XXI wiek !!!!!! błoto, wysypisko śmieci w Grodarzu,
  no i najwięcej spacerujących turystow którzy krytycznie oceniają ulicę w mieście Kazimierz! WSTYD
  • uczeń
   @turystka w błocie, ale za to możesz podziwiać piękną, nowoczesną szkołę. Powinnaś się cieszyć!
 • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
  @Aktwny nie bądź taki/a skromny/a. Jak widzę doskonale orientujesz się w kazimierskich sprawach. Wiesz nawet to o czym nie mówili urzędnicy... Szkoda tylko, że posługujesz się bardzo wybiórczym, wyrwanym z szerokiego kontekstu, jakim jest działalność gminy, opisem i dalej niestety uprawiasz propagandę sukcesu, myląc optymizm z naiwnością. A ja tylko skromnie przypominam jaka jest kolej rzeczy i co z czego wynika, narażając się jednocześnie na pohukiwania podobnych Tobie orędowników "postępu i sukcesu" Myślisz, że od "nawijania makaronu na uszy" naiwniakom, zaczarujesz rzeczywistość zgotowaną przez pana G.D? Jesteś w głębokim błędzie.
 • uczeń
  Mam nadzieję, że kiedyś ktoś odpowie za fatalne decyzje w sprawie szkoły. Budujemy moloch pozbawiony jakiejkolwiek funkcjonalności, za kosmiczne pieniądze. Za głupotę niestety się płaci...
  • mariusz
   Jak mniemam @uczeń już dawno opuścił szkolne mury.Tyle zatem wie o funkcjonalności szkoły,ile zapamiętał ze starego budynku.
   Nowa szkoła jeszcze nie działa, toteż oceniać ją będzie inne pokolenie. Najwięcej "znawców" w życiu nie widziało współczesnej szkoły budowanej dokładnie w miejscu starej. Więcej optymizmu w Nowym Roku.
 • Byko
  Fanka czyż nie masz co robić w Nowy Rok współczuję twojej frustracji a może zazdrości.
 • Leo
  Fanka twój sposób wypowiedzi świadczy że życzeń noworocznych nie dostałaś bo nie widać w twoim tonie ani dobra ani uczciwości. Więc życzę Ci abyś w Nowym Roku 2016 miała dobro pokój i uczcieość w serce i siała go dookoła a zło draństwo zostało pokonane przez pozytywne cechy charakteru
  • Fanka
   Oj źle mnie odczytano, ja naprawdę się cieszę, że skuteczni ludzie zaczynają reprezentować Kazimierz w tak ważnych gremiach i to jest bardzo pozytywny przekaz na ten Nowy Rok.
   To tak trochę podobnie jak w naszym kraju tych słabeuszy, którzy 8 lat kierowali urzędami państwowymi wymieni się na swoich na pewno dużo lepszych.
 • Tuba
  A będzie obiecywane lodowisko?
 • Fanka
  Tak biadolicie a kasa dla Kazimierza będzie i to na pewno, z LGD z Zielonego Pierścienia i ja wiem kto ją dla nas będzie załatwiał, otóż żona naszego burmistrza pani Iwonka Pisulowa. Jak się dowiedziałam ze strony internetowej Lokalnej Grupy Działania Zielony Pierścień w grudniu pani Iwonka została wybrana do 15 osobowej Rady LGD jako jedyna reprezentantka naszej gminy. Kandydatów do Rady zgłaszali wójtowie i burmistrzowie poszczególnych gmin. Serdecznie gratuluję pani Iwonko.
  • pijany znad Grodarza
   "Rodzina, rodzina, rodzina, ach rodzina.
   Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest,
   Lecz kiedy jej nima
   Samotnyś jak pies. "
 • Z Gór
  Setki turystów chciały zwiedzać zamek, ale niestety odchodzili z kwitkiem... Myślę, że kilka budżetów obywatelskich właśnie straciliśmy przez skandaliczną niegospodarność!
  • Banita
   Włożyłem okulary i jak w poprzednich latach o drodze do Mięćmierza ani, ani - nie dziwi nic! Dla nas nic się nie zmieniło.
  • pijany znad Grodarza
   @Banita. Masz szczęście, że nie szedłeś wczoraj po 23.00. Była : " noc ciemna i głucha"> Że tezż nikt nie pomysli by w te noc latarnie się świeciły rownież w miejscowościach wiejskich. Było strasznie, a pijani wylegli na drogi.
 • pijany znad Grodarza
  'modernizacja odcinka drogi gminnej nr107834L (20461 zł), '
  Numeracja , jako nazwa dla gawiedzi: obozu pracy " Gułagi", numer jednodstko wojskowej, obóz pracy w Korei Polnocnej itd, no i KAZIMIERSKA DROGA GMINNA. Gdzież ona NIEBOGA polożona jest ?
  • Sołtys
   Te plany to ściema, powypisywali zadania zaplanowane z funduszu sołeckiego, to żadne inwestycje tylko sypanie gruzem i tłuczniem. W Bochotnicy jedynie utwardzenie placu przed strażą to realna inwestycja. A swoją drogą Bochotnica znowu górą.
 • ze wsi warszawa
  Prawie 98% wydatków inwestycyjnych idzie na budowę szkoły! Deficyt w wysokości jak również spłata zobowiązań przypadająca na 2016r zostaną pokryte z pożyczek i emisji obligacji. Panie Dunia, panie Arbuz dziękujemy!!!
  • murowany sukces
   Największa i najbardziej oczekiwana inwestycja w Kazimierzu.
   Na szczęście właściwie przygotowana przez kompetentne osoby w poprzedniej kadencji.
   Moźe aktualna władza nie da ciała i dokończy jak należy.
   Za 100 lat nikogo z obecnych niedowiarków nie będzie na tym świecie a szkoła będzie.
   Jak zamek, baszta,fara i inne budowle tej miary.
  • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
   @murowany sukces, faktycznie, mieszkańcy z racji zadłużenia i zablokowania tak potrzebnych w gminie inwestycji długo będą pamiętać budowę szkoły. Odnośnie zaś przygotowania inwestycji przez "kompetentne" osoby to proszę nie żartować - robią mi się zajady jak takie rzeczy czytam. Dzięki tej "kompetentnej" osobie "zawdzięczamy" cofnięcie dofinansowania unijnego na świetlicę w Okalu, znaczne przekroczenie budżetu na zamek itp. A szkoła, trzy razy większa niż potrzeba, to pewnikiem w zamyśle ówczesnego burmistrza i władz państwowych była przewidziana na przyjęcie islamistów... czy może @murowany sukces ma inne informacje... radosne dla nauczycieli pracujących w szkołach wiejskich...?
  • Aktywny
   Rzeczywiście na szkołę idą duże pieniądze ale słyszałem kiedyś na sesji, że ma kosztować ponad 26 mln zł., z tego 20 mln to pieniądze z budżetu państwa załatwione przez Dunię,
   a 6 mln ma być z ubezpieczenia bo na tyle stara była ubezpieczona, 3 mln ubezpieczyciel już wpłacił do budżetu gminnego a o drugie 3 mln trwa spór przed sądem i prawdopodobnie zawarta będzie ugoda wiec kolejne pieniądze wpłyną do budżetu. Z tego wynika, że w najgorszym wypadku gmina ze swoich dochodów do budowy nowej szkoły dołoży maksymalnie 1.5 - 2 mln zł. w ciągu trzech lat realizacji tej inwestycji, to na tyle na pewno nas stać. No to po co to gadanie, że budowa szkoły blokuje jakiekolwiek inne inwestycje. Te inne po prostu trzeba przygotować i pozyskać na nie dofinansowanie i zacząć je robić. Ale patrząc na uchwalony budżet to czeka nas rok bez żadnych konkretów. Wierzchoniów nie doczeka się kanalizacji, do Zbędowic dalej po dziurach trzeba będzie jechać, w Parchatce o chodniku i kanalizacji trzeba zapomnieć, w Kazimierzu tylko siłownia na otarcie łez i to bardzo marna za te 25 tys. zł., w Okalu wodociągu też nie będzie i w pozostałych wioskach to tylko ten fundusz sołecki pozostał a to przecież nie załatwi potrzeb. Urząd Marszałkowski nabory już rozpoczął w 2015 a z Kazimierz ani jedne wniosku nie złożył, oj mizeria, mizeria.
  • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
   @Aktwyny, jeszcze rozprawy nie było, a Ty już wiesz jaki będzie wyrok. To ciekawe, nawet bardzo. Czasy komuny podobno się skończyły... Jak myślisz - ubezpieczyciel jest aż tak głupi i szasta kasą na lewo i prawo? Znasz wielobranżową ekspertyzę inź. Mazura odnośnie stanu pozostałej części szkoły po wybuchu? Myślisz, że ubezpieczyciel nie powoła się na ową ekspertyzę, która jednoznacznie stwierdza, że po pewnych pracach pozostała część budynku nadaje się do wykorzystania na cele oświatowe. Może się założymy?
   Ponadto od kiedy to do budżetu wprowadza się środki, które są patykiem na wodzie pisane? Do szkoły marsz, uczyć się, a nie głupoty wypisywać!
  • Aktywny
   Milutki Grzesiu, te 3 bańki jak dobrze wiesz, już do budżetu gminnego wpłynęły jakiś czas temu, a o ugodzie to przecież z wiarygodnych urzędniczych ust słychać, a jak ugoda to najczęściej trochę jedni, trochę drudzy ustąpią i jeszcze spora kaska może być tylko trzeba dobrze negocjować. Czyli z naszych podatków to niewiele na tak wielki obiekt pójdzie, dobrze by więc było jeszcze coś konkretnego dla ludzi w tej gminie zrobić a nie narzekać, że wszystkie pieniądze na szkołę idą, bo to nie jest prawda.
  • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
   @Aktywny, ubezpieczenie wypłacone przed 3 czy 4 laty przez firmę Warta w całości poszło na deficyt wytworzony przez pana Dunię. Kibelek za grubo ponad milion, przekroczenie planowanego budżetu na zamek o ponad 3 miliony itp.
   Zakładając nawet, że gmina coś dostanie jeszcze "premium" w ramach odszkodowania, w co wątpię, to należy zauważyć:
   Koszt szkoły to ponad 26 mln. Niestety już pojawiły się nieplanowane koszty w wysokości ok 100 tys związane z brakiem badań geologicznych (powinny być zrobione na etapie projektu, czyli w kadencji pana G.G), a to prawdopodobnie nie wszystkie ukryte koszty.
   Mając na względzie dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości niecałych 20 mln, to pozostaje jeszcze po stronie gminy kwota ok 6.5 mln. A gdzie najem kontenerów? To kolejne ok 3 mln z budżetu gminy. Zakładając nawet, że gmina otrzyma dodatkowe odszkodowanie, w co osobiście wątpię (szkoła faktycznie była ubezpieczona na 6 mln) To nie jest ono w stanie pokryć kosztów gminy związanych z budową szkoły w wysokości 10 mln zł!!!
  • Aktywny
   Grzesiu ja tam takich szczegółów jak ty nie znam, tylko to co urzędnicy mówili ale tobie gratuluję precyzji, świadczy to o tym jak bardzo jesteś zaangażowany w problemy samorządu, oby tak dalej. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że równie mocno jak w czarnowidztwo i totalną krytykę, potrafisz też zaangażować się w konstruktywne działanie. Zauważ też, że to co z największą zajadłością krytykujesz czyli remont zamku to miastu największego splendoru i bardzo dużych dochodów przysparza. Zaczynam wię mieć wątpliwości czy jesteś obiektywny czy interesownie zaangażowany...?
 • z miasta
  Budżet nowy a obecny. Było minęło. Jeżeli okazało się prawdą, że urząd nie był w stanie poprawnie rozliczyć dotacji na Okale to radni skoro powinni zażądać wskazania i ukarania winnych. Gdzie honor? Gdzie odpowiedzialność? Kto za to odpowiada?
 • Radio Erewań
  Pijany idź na manifestację , albo zajrzyj do lodówki tam też jest Twój guru - Rysiek Oderwany od Koryta.
 • Mario
  A co z Puławską i z tymi wertepami z których się śmieją wszyscy turyści. Nawet porównać chodnika nie można. Nie doczeka się ona naprawy tak samo jak rynek.
 • pijany znad Grodarza
  O której godzinie zakończono obrady ?. Jesli wcześniej niż przed 3.00 rano to uchwała NIEWAŻNA z mocy PiS.
 • klakierka
  Skandal. A podwyżka dla Pana Burmistrza za tak solidną pracę, za te uśmiechy nieustające, za te nerwy, za ten ciągły stres, za to zawracanie mu głowy przez wszystkich. Burmistrz to skromny człowiek i nie wypadało mu sugerować podwyżki. A radni na to nie wpadli. Nieładnie.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę