Aktualności dla "gmina Kazimierz Dolny"

Kazimierz czwarty!

Kazimierz Dolny na czwartym miejscu wśród wszystkich gmin województwa lubelskiego. W Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny.

Masz pomysł na wyjątkową atrakcję lub pamiątkę związaną z Kazimierzem, ale nie wiesz jak zacząć? Burmistrz Kazimierza Dolnego wraz z Muzeum Nadwiślańskim ogłaszają konkurs na produkt lub usługę promująca Kazimierz.

Plac przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bochotnicy od dawna wymaga remontu. Teraz jest realna szansa na to, że nowa nawierzchnia pojawi się tam jeszcze w tym roku.

Energia odnawialna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Gmina Kazimierz Dolny, podobnie jak inne samorządy z naszego regionu, będzie się starać o pozyskanie środków na wykonanie instalacji kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych.

Gmina Kazimierz Dolny przystępuje do opracowania bardzo ważnego dla jej rozwoju dokumentu, jakim jest Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych i zaprasza mieszkańców do współtworzenia tego dokumentu. Wystarczy wypełnić ankietę.

Niszczejące pod murami Kościoła świętej Anny budynki dawnej Wikarówki mają szansę odzyskać dawny blask i służyć jak w przeszłości osobom potrzebującym. W środę przedstawiciele władz miasta, parafii i Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem św. Anny podpisali w tej sprawie stosowne porozumienie.

Prawdziwy gaj konopi indyjskich zabezpieczyli puławscy policjanci w jednej z miejscowości w gminie Kazimierz Dolny. Rośliny miały do trzech metrów wysokości.

W "Rzeczpospolitej" zamieszczony został ranking samorządów najlepiej wykorzystujących fundusze unijne. Kazimierz Dolny zajął 74 miejsce w kraju, przy czym konkurencja była spora - 904 gminy.

Unijne dotacje dla wsi

Prawie w każdej polskiej wsi mieści się budynek szkoły czy też OSP. I niestety coraz częściej popada on w ruinę. Teraz, dzięki unijnym dotacjom, pojawia się cień nadziei, że te obiekty powrócą do życia.

Pokaż stopkę