Nowa kamerka na dziesięciolecie

Skomentuj (27)

zobacz więcej (6)

Ulica Senatorska. Rząd położonych nad Grodarzem pięknych kamienic dawnych mieszczan kazimierskich. Tu stoi słynna Kamienica Celejowska, o której mówią, ze jest w Kazimierzu najpiękniejsza. Teraz możemy to wszystko obserwować na bieżąco dzięki czwartej już kamerce Kazimierskiego Portalu Internetowemu, któremu w tym roku stuknęła dziesiątka. Tak, istniejemy już 10 lat!

 

Dziesięć lat. Szmat czasu. Od 2003 jesteśmy w Kazimierzu i dla Kazimierza. Pokazujemy, czym żyje Miasteczko i jak się zmienia. Wizyty prezydentów i festiwale, kamieniołomy i kazimierskie zwyczaje, Wikarówka i piesze wędrówki, wystawy i zawody, uroczystości patriotyczne i skandale… Relacje, fotoreportaże i wideorelacje. Od 24 lutego 2003 r., kiedy pojawił się pierwszy artykuł powstało ponad 3000 kolejnych newsów. Kawał historii…

 

Zmieniał się Kazimierz, zmieniał się Portal. Obecna szata graficzna to już trzecia wersja plastyczna strony. Towarzyszy jej logo portalu – stylizowany herb miasta utrzymany w dominującej kolorystyce serwisu. Ale to tylko oprawa dla praktycznych informacji kierowanych do turystów i do mieszkańców.

 

Prezentacje zabytków, punktów widokowych, tras pieszych i rowerowych i innych atrakcji Kazimierza wzbogacone mapkami i tysiącami zdjęć. Informacje o noclegach i punktach gastronomicznych, muzeach i instytucjach. Sezonowe zdjęcia i filmy lotnicze pokazujące Miasteczko z lotu ptaka.

 

I możliwość obserwowania miasta na bieżąco dzięki obrazowi z czterech obecnie kamer: dwie – do których się już przyzwyczailiśmy – pokazują Rynek, kolejna – podgląd z kazimierskiego stoku i ostatnia, której obraz dotrze do Państwa po raz pierwszy dzisiaj – ulicę Senatorską – prowadzący nad Wisłę trakt spacerowy w cieniu historycznych kamienic.

 

- Kazimierski Portal Internetowy to projekt studencki, ale szybko przerodził się w profesjonalny portal turystyczny - największy i najchętniej odwiedzany serwis poświęcony w całości miastu Kazimierz Dolny, z którego co miesiąc korzysta nawet 100 000 osób - mówi Kamil Ruciński prezes zarządu Grupy Nocowanie.pl. -  Od 2005 r. stał się częścią Grupy Nocowanie.pl - obecnie najbardziej popularnego serwisu z bazą noclegową w Polsce. Grupa w lipcu 2012 zanotowała rekord oglądalności na poziomie ponad 2 100 000 użytkowników, wyprzedzając Onet.pl Turystyka, Wirtualna Polska Turystyka, Allegro Turystyka.


Kazimierska redakcja wspierana jest teraz przez blisko 50 profesjonalistów z Grupy Nocowanie.pl, a przede wszystkim przez Państwa, naszych Czytelników, których uwagi – czy to w formie komentarzy pod newsami, czy w formie maili, czy rozmów telefonicznych – pomagają nam redagować materiały coraz lepiej, tak by spełniały oczekiwania tych, do których je adresujemy.

 

Dziękujemy za ostatnie 10 lat i na pewno jeszcze wielokrotnie Państwa zaskoczymy. Zatem do następnej okrągłej rocznicy! :-)

 

www.KazimierzDolny.pl w liczbach (dane za cały 2012 rok)

 

 • ilość odsłon: 10 900 000
 • ilość odwiedzin: 1 379 267 
 • ilość newsów: 3087
 • ilość zdjęć: 22 816 
 • ilość komentarzy do newsów: 38 387
 • ilość zapowiedzi wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych: 1 503

 

Obraz z nowej kamery internetowej: 

obraz z kamery internetowej, jeśli widzisz ten napis zamiast obrazu to naciśnij F5

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (27)

 • Kolo
  Pijany Znad Grodarza@... Dobrze że to nie śnieg w dużych kulach jedna na drugiej. :-) Prawo jazdy udało mi się zachować od ponad 30lat. A co do salidarności to nie moja bajka :-)
 • pijany znad Grodarza
  oooo. Widzę siebie. A nie. To tylko śnieg.
  @ Kolo. Na przyszłość, jak piszesz to umiejscowiaj to w czasie, a tak na marginesie. Prawo jazdy zachowaleś? Nie pytam o tabliczke " zaopatrzenie" , bo pewnikiem ona w muzeum "Solidarności"
 • Kolo
  Pisałem o dawnych czasach, gdzie przez całe lato stacjonował Rudy w pięknym polonezie z Puław. Były to lata 90-te. Jak widać Rudych dostatek. Do Jankowski @... Widocznie jesteś za młody żeby to pamiętać, Proponuję ci sam się wyiskaj !!! Nie pamiętam żeby Kowalski z pałą ganiał, nie mnie może ciebie…
 • Emilia
  Moja ulubiona stronka ! Dobrze że jesteście ! DZIĘKI !
 • pijany znad Grodarza
  A ja przyznałem troche racji @ Kolo,a ten wyjechał kłamliwie z tą tabliczką " zaopatrzenie". Z kolei ciesze się, że Kolo nie wystapił o kombatanckie.
 • z za miasta
  @kolo- Jak J.Kowalski z pałą ganiał, to Rudy w zębach koszule nosił. Kamerki gratuluje, przynajmniej urzędnicy ograniczą wizyty w sklepach.
 • jankowalski
  @Kolo-co ty za głupoty opisujesz-kiedy odszedł na emeryturę Kowalski,a kiedy do Kazimierza przyszedł Rudy,jesteś taka mała wsza.
 • z za miasta
  Gratuluję kamerki.
 • Kolo
  J. Kowalskiemu zostało to we krwi :-) Przypominam sobie jak z Rudym ganiał mnie po rynku jak w wjechałem z zaopatrzeniem trwało to około 2 lat. Żnali mój samochód i z daleka pędzili za mną. Po pewnym czasie zapytałem czego się mnie czepiają... Odpowiedział kup sobie tabliczkę zaopatrzenie :-)). Kupiłem i mam ją jako pamiątkę UPIERDLIWOŚCI !!! :-D
 • głos z kazimierza
  Pewnie Koło masz coś za kołnierzem i strach Cię ogarnął. J. Kowalski jeśli zechce ma prawo kontrolować Dunię i Ty też. Został (Dunia) wybrany w demokratycznych wyborach przez nas więc jego praca podlega kontroli. Jego majątek jest jawny, zarobki też, godziny pracy również i wiele, wiele innych...
  A widok z kamerki na ul. Senatorską piękny.
  Portalowi gratuluję pomysłów, rozmachu i odwagi, życzę dużo dalszych sukcesów. Ludzie zawsze byli, są i będą zazdrośni, zawistni i delikatnie rzecz ujmując złośliwi.
  Powodzenia:)
 • Zbigniew
  Pięknie. No i to słoneczko. Tylko zazdrościć.
 • pijany znad Grodarza
  @Kolo. Dużo racji. Może by tak jakiejś drzwi kuchenne? Ciekawe co na to 3 prawników z UMiG w tym 1 doktor.
 • kolo
  J. Kowalski będzie kontrolował Dunię.
  O której przychodzi do pracy i o której wychodzi.
  I dobrze wiedzieć kto go odwiedza i z czym przychodzi. Tylko krok do podsłuchu:-)
  Tak dalej Panie Kamilu , proponuję jeszcze jedną kamerę na Gapią Górę. Zobaczymy kto z kim pije i się spotyka .
 • kaz
  Gratulacje!!!
 • BARBARA WOJCIK
  Wszystkiego najlepszego zycze calemu zespolowi.Dzieki Wam widze moje kochane miasteczko codziennie pomimo ze jestem tak daleko.Pozdrawiam z ISLANDI. Barbara W.
 • Karol
  Życzę całemu Zespołowi dalszych szczęśliwych numerków;)Gratuluję ogromnego sukcesu, to Wy przyczyniacie się do promocji Miasteczka. Zawsze z wielką ciekawością czytam artykuły Pani Ani Sorii, zachwycam się pięknymi zdjęciami nie tylko z "lotu ptaka". Kocham Was, kocham Kazimierz!!!
 • pijany znad Grodarza
  @ Emigrator. Statystyka ma to do siebie, że musimy się na nią zdać. Do szkoły nie chodziłeś?
 • emigrator
  gratuluje dorobienia sie czwartej kamery;)
  "ilość komentarzy do newsów: 38 387" ciekawe czy te skasowane komentarze wliczaja sie do liczby calkowitej komentarzy :)
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok. Dzięki. Nie wypada mi inaczej , jak dołączyć się życzeń tym bardziej, że Pani Ania to prawdziwy, jak napisałeś, obieżykazimierz, a Tacy są nieodzowni w chwaleniu, jak i ganieniu włodarzy i mieszkańców królewskiego miasteczka i podwładnych mu włościan.
 • Szok
  Nie marudź Pijany w takiej chwili.Kamil odniósł niewątpliwie ogromny sukces .Pani Ania Soria w roli może nie obierzyświata ale obierzykazimierza sprawdza się znakomicie .
  Widać moc jest z Wami mimo drobnych potknięć.
  Cenzorów uprasza się o nie gnębienie Pijanego .Niech pisze! ciort z nim !wszak to stary/ły bywalec. Tadziu kota zawsze można dokupić ,w worku lub bez worka.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę