Fleck w Kamienicy Celejowskiej

Skomentuj (2)

Blisko 80 dzieł Wojciecha Ottona Flecka (1903-1972) pokazanych zostanie w Kamienicy Celejowskiej na wystawie towarzyszącej ekspozycji w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego „Aby to piękno służyło innym”.

Co łączy dwie wystawy eksponowane mniej więcej w tym samym czasie w Muzeum Nadwiślańskim: „Aby to piękno służyło innym” i "Galerię Wojciecha Flecka"? Ci, którzy byli na otwarciu tej pierwszej, mogą zaryzykować odpowiedź: Zakopane. I nie pomylą się. Wojciech Otton Fleck – wybitny polski kolorysta i pejzażysta – swoje powojenne życie związał z Zakopanem. Podobnie jak Olga i Tadeusz Litawińscy kolekcjonerzy sztuki, którym marzyła się stała ekspozycja prac tego artysty. Nie wszystkie jednak marzenia się spełniają, chociaż akurat to w pewien sposób zostało zrealizowane – w postaci właśnie kazimierskiej „Galerii Wojciecha Flecka” – wystawy wprawdzie nie stałej, ale trwającej blisko trzy miesiące.

Prezentowane w Kazimierzu prace Flecka pochodzą z kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich przekazanej przez nich Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu oraz ze zbiorów Ewy i Pawła Bogutów, prywatnych kolekcjonerów i mecenasów sztuki.

Wystawę, podobnie jak „Aby to piękno służyło innym”, oglądać będzie można w Kazimierzu do 24 lipca. Wernisaż w sobotę 7 maja o godzinie 16.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę