Aktualności dla "Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej Muzeum "

Akcja odwołana. Zapraszamy do Kazimierza na weekend za pół ceny. Wiosenna edycja akcji „Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny” już w marcu.

Wisiorek czy obrączka? A może miniaturowy talerz? Przed takimi dylematami między innymi stawali uczestnicy warsztatów złotniczych w Muzeum Sztuki Złotniczej Nadwiślańskiej Nocy Muzeów.

Warsztat złotniczy zakupiony przez Muzeum Nadwiślańskie 14 lat temu doczekał się wreszcie właściwej ekspozycji i oprawy. W Muzeum Sztuki Złotniczej oddziale Muzeum Nadwiślańskiego otwarto właśnie wystawę „Dawny warsztat złotniczy. Historia polskiej biżuterii patriotycznej”.

eXXhibition

„eXXhibition" to swego rodzaju podsumowanie serii prezentacji, które odbyły się w tym roku w różnych europejskich galeriach i muzeach. Wystawa autorstwa Marcina Tymińskiego zostanie otwarta dzisiaj 21 grudnia w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego.

W Oddziale Sztuki Złotniczej Muzeum Nadwiślańskiego otwarto w sobotę pokonkursową wystawę 17. Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej "Prezentacje 2017" zatytułowaną „Srebro i papier”.  Tuż po wręczeniu nagród.

Już w najbliższą niedzielę w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac Cezarego Łutowicza - artysty, który wprowadził krzemień pasiasty do polskiej i światowej biżuterii artystycznej.

W Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym otwarta została nowa wystawa stała poświęcona polskiej biżuterii współczesnej oraz srebrom stołowym. Wystawę tę warto zobaczyć - może okazać się natchnieniem przy przygotowywaniu świątecznego stołu.

W połowie maja Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Nadwiślańską Noc Muzeów.

Pokaż stopkę