Aktualności dla "Muzeum Nadwiślańskie O. Zamek w Janowcu"

Janowiec zaprasza na kolejny koncert w ramach festiwalu Jazznowiec. W następny weekend na zamku wystąpi Paris Jazz Quintet w projekcie Chopin symphony jazz project.
Akcja odwołana. Zapraszamy do Kazimierza na weekend za pół ceny. Wiosenna edycja akcji „Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny” już w marcu.
Remont w Muzeum Nadwiślańskim wciąż trwa. I wszystko wskazuje na to, że już niebawem do remontowanych oddziałów dołączy Zamek w Janowcu. W planach jest odbudowa części zamku oraz rewitalizacja parku.

Święto Wina 2019

Przed nami dziesiąta już edycja Święta Wina w Janowcu. W programie m.in. pokazy kulinarne, Jarmark Janowiecki, warsztaty edukacyjne oraz barwny korowód z figurą św. Urbana.

Monumentalna bryła zamku w Janowcu wznosi się na wysokiej wiślanej skarpie vis a vis Mięćmierza. Od strony Kazimierza zamek zasłania zazdrośnie las. Ta tajemnicza i owiana legendami budowla jest jednym z oddziałów kazimierskiego muzeum – Muzeum Nadwiślańskiego i 18 maja także i tu miało miejsce ogólnopolskie wydarzenie – Noc Muzeów.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym wraz z Gminą Janowiec i Stowarzyszeniem Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły zaprasza 27 maja na 8. edycję Święta Wina na Zamku w Janowcu.

„Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki" to hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza 10 i 11 września do Janowca.

W czasie II Wojny Śwaitowej w okolicy Janowca starły się wojska radzieckie i niemieckie. O tych dramatycznych wydarzeniach opowiadać będzie wystawa pt. „Przyczółek – береговой плацдарм – Landekopf 2016. Janowiec 1944-1945”. Otwarcie wystawy już w tę sobotę.

Dziś w Janowcu Święto Wina. To już siódma edycja tej imprezy, której towarzyszy degustacja win, konkurs na najlepsze trunki, występy artystyczne, pokazy historyczne oraz Kiermasz Janowiecki.

W połowie maja Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Nadwiślańską Noc Muzeów.

Pokaż stopkę