Na wycieczkę wąskotorówką

Skomentuj (3)

Wraz z początkiem maja na tory powróciła Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. W każdą niedzielę wąskotorówka zabiera turystów na wycieczkę po powiecie opolskim. Odjazd z Karczmisk o godzinie 11.00.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa powróciła na tory z początkiem maja. Przez pięć miesięcy w roku, w każdą niedzielę o godzinie 11.00 wyrusza w wyprawę malowniczą trasą, wiodącą przez okoliczne wioski, pola, łąki i lasy, by dotrzeć w końcu do celu. Najbardziej odległym punktem wycieczki jest Opole Lubelskie lub Poniatowa (w każdą ostatnią niedzielę miesiąca).

- W każdą niedzielę pociąg regularnie pokonuje trasę Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka – zapowiadają organizatorzy wycieczek. – Podróż wieńczy ognisko na leśnej polanie. Jednak przejazd kolejką to dopiero początek atrakcji. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa proponuje szereg dodatkowych atrakcji, m.in. przejażdżkę bryczką bądź konno, wynajem rowerów, a także wycieczkę autokarową po okolicy i spływ kajakowy rzeką Chodelką.

Dodatkowo istnieje możliwość zwiedzania kompleksu stacyjnego, w tym budynków stacji, zabytkowej kuźni, parowozowni, wieży ciśnień pełniącej funkcję wieży widokowej i Muzeum Kolejnictwa w Karczmiskach.

- Przejazd Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową zapewni nam niezapomniane wrażenia – zapowiadają organizatorzy. – Choćby dlatego, że kolejka jest unikatowa w skali województwa lubelskiego – to markowy produkt turystyczny Lubelszczyzny.

Zarówno cennik, jak i rozkład jazdy nie uległy zmianie. Cena biletu na całą trasę 30 km z ogniskiem w Polanówce wynosi 22 zł. Są także zniżki: dzieci i młodzież od 6 do 19 lat: 14 zł, zaś dzieci do lat 6: bezpłatnie.

Można także skorzystać z części wycieczki, czyli wyruszyć w krótszą trasę, np. Karczmiska-Opole-Karczmiska lub też Karczmiska-Polanówka-Karczmiska. W takim przypadku bilety są tańsze.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Zdzisław król Lewków.
  Ewciu czy Ty nie należysz do rodziny pana Szyszki, bo większej bzdury jak poszerzenie korzeniowego i wycięcie drzew to naprawdę trzeba mieć zero wyobraźni. Jeszcze tylko brakuje ochoty na wycięcie korzeni. Wybacz nie dokończę tego komentarza bo nic kulturalnego nie mógł bym o tak debilnym pomyśle napisać. A wypowiadam się jako miłośnik Kazimierza.
 • elwis
  Do Korzeniowego niech zbuduja : )
  • Ewa - miłośnik Kazimierza
   Nie ! W Korzeniowym powinna powstać taka kolejka jak na Gubałówce. W jedną stronę pod górkę i obok z górki. Wymagałoby to wyrównania wysokich skarp i troszkę poszerzenia. Niektóre drzewa trzeba wyciąć bo niebezpiecznie się pochylają. Turystów przybędzie a to dodatkowe wpływy do budżetu Miasteczka

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę