Na rzecz odbudowy szkoły

Skomentuj (12)

Gmina Kazimierza Dolnego uruchomiła rachunek bankowy , na który można wpłacać środki pieniężne na rzecz odbudowy budynku szkolnego . Każda złotówka wpłacona na ten cel ma bardzo duże znaczenie - podaje komunikat Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym.

Dnia 31 maja 2011 roku wybuch gazu w Gminnym Zespole Szkół spowodował zawalenie się części budynku szkoły. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Puławach decyzjami z dnia 1 czerwca 2011r. wyłączył całość budynku z użytkowania oraz nakazał przeprowadzenie pełnobranżowej ekspertyzy budowlanej.  Po wstępnych oględzinach i rozmowach z ekspertami w dziedzinie inżynierii budowlanej należy się spodziewać, że remont budynku nie będzie możliwy i gminę czeka budowa nowego budynku szkolnego co będzie olbrzymim wysiłkiem finansowym i  organizacyjnym. Przypuszczalne koszty odbudowy szkoły wyniosą dwadzieścia milionów złotych. Od tej pory zajęcia z dziećmi odbywają się w różnych lokalizacjach na terenie całego miasta i mają charakter opiekuńczo-wychowawczy.

W związku z pojawiającymi się zapytaniami oraz starając się wesprzeć poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia, gmina Kazimierza Dolnego uruchomiła rachunek bankowy, na który można wpłacać środki pieniężne. Pomoc ta zostanie przekazana na rzecz odbudowy budynku szkolnego.

Wspomóc odbudowę szkoły można przelewając pieniądze na konto Banku Spółdzielczego w Kazimierzu Dolnym na rachunek: 94 8731 0001 0000 0185 2000 0180.

 

Dane dla wpłacających na rzecz odbudowy szkoły w Kazimierzu Dolnym z zagranicy: SWIFT/BIC POLUPLPR  PL 94 8731 0001 0000 0185 2000 0180


Każda złotówka wpłacona na ten cel ma bardzo duże znaczenie. Liczymy na Państwa wsparcie oraz życzliwość w tych niełatwych chwilach i z góry dziękujemy wszystkim za pomoc.

 

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • mama3
  Nie oddają tylko wynajmują, a to różnica.
 • mama2
  co???!!!
 • mloda
  bo one oddają do dyspozycji stary budynek, a nie nowy I to w dodatku piwnice. Aż wstyd!
 • mama
  Dlaczego piwnice zapleśniałe? Przecież to nowy obiekt... a miejsce spokojne, dobra lokalizacja, parking w pobliżu itp. Ktoś napisał, że ciemnota... Betanki nie będą uczyły naszych dzieci tylko nauczyciele
 • rodzic
  Ok wpłacać można ale na co nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska, zebrać pieniądze można w różny sposób nie koniecznie wpłacając na konto bankowe bo podejrzewam,że nikt by się nie dowiedział na co te pieniadze poszły,

  Lokum zastępcze u betanek , tzn piwnice zapleśniałe i smierdzące nie wiem czy to dogodne miejsce dla naszych dzieci......
 • głosująca
  Z tego co wiem to szkoła w Kazimierzu nie spełniała norm. Wymagała remontu, każdy wie jak strasznie wyglądała i wygląda. A kto jest za to odpowiedzialny? Dyrektor czy burmistrz? Szkoła gminna powinna być najpiękniejsza a nie taka ruina. A burmistrz nadal drąży temat stowarzyszeń w trzech szkołach z gminy.
 • gutek
  a może by tak grono pedagogiczne dało dobry przykład, przecież to nie tylko nauczyciele ale i wychowawcy, a nie tylko spirala żądań placowych...
 • Glejt
  "W związku z pojawiającymi się zapytaniami oraz starając się wesprzeć poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia, gmina Kazimierza Dolnego uruchomiła rachunek bankowy....."
  czyli że co - że to ludzie sami się dopytywali, dopraszali, domagali jakiejś formy pomocy? Pieniądze na odbudowę - a gdzie jest oficjalna informacja, stanowisko władz, decyzja o odbudowie budynku? Zapadła już taka? Wpłacać pieniądze na poczet....no właśnie czego?
 • kaz
  Wpłacę pod warunkiem,że Zarząd Gminy da oświadczenie,iż nigdy nie zlikwiduje Szkoły w Rzeczycy.
 • ekonom
  no dobrze, może i wpłacę na ten szczytny cel. Ale mówiono że i premier się dorzuci z rezerwy budżetowej, wojewoda, kuratorium, starostwo, burmistrz, no i będą w końcu pieniądze z ubezpieczenia budynku. Chyba że zapomniano go ubezpieczyć lub suma ubezpieczenia wystarczy tylko na pokrycie dachu.
 • pijany znad Grodarza
  No i NORMALNOŚĆ wrócila:" OBYWATALE!!!. Sytuacja jest trudna. Wspólnie...... ".
  A mowili, że TAMTO nie wroci.
 • Aklli c
  Adekwatnie do zarobków ! poproszę o pierwszą wpłatę burmistrza,ma się czym podzielić,oj ma !

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę