Cegiełki na odbudowę szkoły

Skomentuj (11)

Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi oprócz różnorodnych atrakcji planowana jest również kwesta na rzecz odbudowy budynku Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym.

Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły w Kazimierzu Dolnym rozpoczął akcję sprzedaży cegiełek na rzecz odbudowy zniszczonej wybuchem gazu szkoły. Jak już pisaliśmy, zawaleniu uległ budynek Szkoły Podstawowej, a pozostałe części czekają na ekspertyzy i decyzje co do dalszych losów. Jednak bez względu na ich ostateczne wyniki rok szkolny 2011/2012 dla dzieci i nauczycieli w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się w budynkach zastępczych. Na czas odbudowy szkoły powstanie kompleks modułowo-systemowy, który pozwoli na stworzenie odpowiednich warunków nauczania.

 

Bez wątpienia trzeba więc zabezpieczyć środki finansowe na wyposażenie wspomnianych powyżej modułów, jak i również zagwarantować płynność finansową na poszczególne etapy odbudowy szkoły.

 

Dlatego też Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły planuje w okresie trwania Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym sprzedaż cegiełek. Nauczyciele osobiście prowadzić będą akcję komitetu, zachęcając wszystkich do włączenia się w odbudowę szkoły.

 

- Codziennie, w godzinach od 9.00 do 17.00 w kasach festiwalowych pedagodzy ze szkoły podstawowej będą zbierać pieniądze do puszek – mówi Andrzej Kozłowski, jeden z członków Społecznego Komitetu Odbudowy Szkoły w Kazimierzu Dolnym. – Cegiełki sprzedawane będą po 10 zł.

 

Jak zapowiada Andrzej Kozłowski, planowany jest cały cykl akcji w postaci występów artystycznych dzieci i sprzedaży produktów regionalnych z Kazimierza. Akcja prawdopodobnie potrwa do grudnia 2013 roku.

 

- Apelujemy o wsparcie i przyłączenie się do akcji społecznej, której celem będzie jak najszybszy powrót dzieci do odbudowanej szkoły – mówi Andrzej Kozłowski.

 

Wszystkim tym, którzy chcieliby wziąć udział w akcji, jednak z różnorodnych przyczyn nie mogą, przypominamy, że pieniądze można również wpłacać na specjalne konto. Oto nr konta: BS 78 8731 0001 0008 3957 3000 0010

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • pijany znad Grodarza
  my również kupimy.
  Kolo. Przesadzasz z ta brzydota " cegiełki" Szkoły. Z tej "Twojej" należałoby ściagnąć NUMERACJĘ. Jest nieodzowna. Zapobiegnie niepotrzebnym:" a ile zebrano?"
 • mieszkanka
  mnie się podoba...
  Niech każdy kto żłopie rano nad Wisłą piwko i wódeczkę zamiast ciężko pracować podaruje "flaszeczkę" i "kufelek piwka, "prytkę". Ci co cięzko pracują prowadząc działalnosc na pewno wykupia cegiełkę. Nie musicie dyktować za ile! Kupiłam kilka cegiełek na basen i co? Gdzie basen? Na co poszły te pieniążki? Jeszcze nic nie wiadomo czy będzie budowa, kiedy? Nie ma planów, przetargów, ekspertyz.
  Co Wy na to?
 • Mieszkaniec
  mnie się podoba...
  Niech każdy z prowadzących działalność w Kazimierzu za cegiełkę np. 200zł
  podaruje obiad, kolację , a może nocleg w mieście..
  Co Wy na to?
 • kolo
  Cegiełka
 • kolo
  Cegiełka powinna spełniać dwie funkcje :
  1.zebrać pieniądze na odbudowę szkoły.
  2.być pamiątką dla kupującego , atrakcyjnie wykonana żeby cieszyła oko a nawet można ją było oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.
  Taką cegiełką była na zakup Kuncewiczówki.
  To co zamieszczono na stronie to wielki knot !!!
 • kaz
  Zbieranie to,czy żebranie?
  Zamysł słuszny, byle nie nachalny wobec gości Festiwalu.
  Kto będzie zarządzał tymi pieniędzmi/kontrola/?
  Czy znaleziono już winnych wybuchu?
 • kargul
  e, a nie lepiej sprzedawac po 200 zl swiadectwa ukonczenia tej szkoly na kursach dla doroslych, predzej sie zbierze i poziom oswiaty sie podniesie w narodzie - 2 pieczeni na jednym ogniu, a mozna tez po 1000 matury jesli tam bedzie tez liceum, toz zbierze sie kase rach -ciach, a jakie wskazniki beda poziomu oswiaty w UE, zazdroscic nam beda.
 • mientki
  Ja mogę dać na odbudowę starej, ale nie na nową.
 • Rex
  A Urząd Miasta zafundował sobie wycieczkę do Staufen.Na to pieniądze są.
 • mieszkanka
  O.Rydzyk wesprze cegiełkami zbieranymi na ratowanie stoczni? to kilkadziesiat milionów?
 • dokładny
  No to, tak lekko licząc ,trzeba sprzedać 2 miliony cegiełek . Do tego biznesu trzeba O.Rydzyka :)) Albo połowe ludności Norwegii!

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę