W sprawie szkoły. Komunikat

Skomentuj (86)

- Do wszystkich Mieszkańców, szczególnie Rodziców dzieci uczęszczających do Gminnego Zespołu Szkół apelujemy o przyjęcie zaistniałej sytuacji z wyrozumiałością. Doszło do wypadku, którego nie sposób było przewidzieć ani mu zapobiec - pisze burmistrz Grzegorz Dunia w specjalnym komunikacie w sprawie Gminnego Zespołu Szkół.

Komunikat burmistrza Kazimierza Dolnego w sprawie Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym

Szanowni Państwo, we wtorek, 31 maja 2011 roku w Gminnym Zespole Szkół doszło do katastrofy budowlanej, spowodowanej najprawdopodobniej wybuchem gazu. Eksplozja nastąpiła około godziny szóstej rano. Jedna czwarta budynku została całkowicie zniszczona, zaś pozostała część (skrzydło wschodnie) uległa znacznemu uszkodzeniu. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Puławach decyzjami z dnia 1 czerwca 2011r. wyłączył całość budynku z użytkowania oraz nakazał przeprowadzenie pełnobranżowej ekspertyzy budowlanej. Obecnie trwają szczegółowe badania stanu i stopnia uszkodzenia budynku szkoły. Wnioski z ekspertyzy mają określić sposób wykonania odgruzowania i koniecznego zakresu rozbiórki części budynku oraz jego zabezpieczenia przed degradacją. Stanowić również będą podstawę do ustalenia dalszego postępowania. Po przeprowadzeniu ekspertyzy zostanie podjęta decyzja o przyszłości obiektu.

W ciągu tych ostatnich dni obecnego roku szkolnego opieka nad dziećmi została zorganizowana w różnych lokalizacjach na terenie miasta. Zgodnie z zaleceniem kuratora oświaty zajęcia będą miały charakter opiekuńczo – wychowawczy.  Dzięki temu, że zachowała się pełna dokumentacja pedagogiczna, w tym wszystkie dzienniki lekcyjne, możliwe będzie wystawienie ocen i wręczenie świadectw.

Od września zajęcia będą się odbywać w wyznaczonych obiektach na terenie naszego miasta. Chcemy, aby wszystkie trzy szkoły (podstawowa, gimnazjum i liceum) funkcjonowały w sposób zintegrowany, to znaczy, aby klasy każdej ze szkół były skupione w jednym miejscu.

Dziś, kilkadziesiąt godzin po zdarzeniu, sytuacja została opanowana. We współpracy ze Starostwem Powiatowym udało się nam zorganizować naukę. Pomoc w rozwiązaniu problemów logistycznych zadeklarowały również instytucje i osoby prywatne min.: Zespół Szkół im. Koszczyca Witkiewicza, Kolegium Sztuk Pięknych UMCS, Muzeum Nadwiślańskie, Przedszkole w Kazimierzu Dolnym, Schronisko Młodzieżowe, Kazimierski Ośrodek Kultury oraz Pani Wioletta Sikora-Trojnara. W imieniu własnym oraz w imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów szkoły serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc.

Słowa podziękowania przekazujemy dwóm pracownikom szkoły, Panu Marianowi Jędruchowi i Panu Mieczysławowi Tarkowskiemu, którzy wykazali się wyjątkowym opanowaniem i odcięli w chwilę po wybuchu główny dopływ gazu i prądu. Z pewnością zapobiegło to pożarowi a tym samym rozleglejszym zniszczeniom.

Do wszystkich Mieszkańców, szczególnie Rodziców dzieci uczęszczających do Gminnego Zespołu Szkół apelujemy o przyjęcie zaistniałej sytuacji z wyrozumiałością. Doszło do wypadku, którego nie sposób było przewidzieć ani mu zapobiec. Straciliśmy budynek, ale wypadek nie pociągnął za sobą ofiar - wszystkie nasze dzieci i ich opiekunowie są bezpieczni.

Zapewniam Państwa, że zrobimy wszystko, by skutki katastrofy były jak najmniej  uciążliwe i nie miały wpływu na proces kształcenia ani na poziom nauczania.

We współpracy z dyrekcją i pracownikami GZS będziemy Państwu na bieżąco przekazywać wszelkie informacje. 

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Grzegorz Dunia

 

Kazimierz Dolny, 3 czerwca 2011r.

Skomentuj


Dodane komentarze (86)

 • kazimierzanka
  Rodziny tułają się po znajomych, bliższej lub dalszej rodzinie.
 • Jaśmin
  Co aktualnie dzieje się z tymi rodzinami mieszkającymi w szkole? Co będzie dalej ze szkołą po wakacjach? Już chyba jest przesądzone, że zostanie zbudowana nowa szkoła, nie wiadomo tylko, gdzie, kiedy...
 • Paweł
  Wzięliby się za tą odbudowę tej szkoły a nie pierdzą na stołkach i gówno co szacują przecież to jasne ze trzeba postawić budynek z prawdziwego zdarzenia i wziąść się w końcu do roboty budynek wybuchł i co stoi nadal zamiast wziąść się do konkretnej roboty wyburzyć to przecież są pięniądze.....
 • docent doktor
  Tak, juz słyszałem, że rada miasta kupiła bilety na samolot do meksyku. A dzieci przerobią na mace :(((
 • Szpieg z Krainy Deszcowców
  Pewnie chcą zhandlować działkę, sprzedać starą szkołę na hotel, dzieci wysłać do Puław, a pieniądze podzielić między siebie......
 • kazimierzanka
  Wstępnie straty po wybuchu oszacowano na 19 milionów złotych, i bardziej prawdopodobne jest wybudowanie nowej szkoły - taką wypowiedź burmistrza wyczytałam w gazecie. Uważam, że szkoła powinna stanąć na tym samym miejscu.
  Chyba, że chcą zhandlować działkę.
 • chinka
  A kto mówi, że się wybiera. Pytałaś dostałaś odpowiedź. Pewnie, może być nawet chinką
 • inka
  Matczysko- Matki sie nie wybiera ale nie każda musi byc MATKĄ POLKĄ, bez przesady
 • obywatel
  Precz z Komuną!!!
 • kazimierzanka
  BLAUPUNKT - chyba żarty się Ciebie trzymają! Każdy rodzic ma pójść do jaśnie burmistrza, do dyrekcji i zapytać? Smiechu warte! To Dyrekcja i Burmistrz powinien wyjść do rodziców do swoich klientów, wyborców, mieszanców, rodziców! Chyba się Komuś porąbało? To Rodzice w środkach masoego przekazu powinni się dowiedzieć o wszystkim....
 • BLAUPUNKT
  Do rodzica. Co ucichło? Przecież możesz pójść do burmistrza, dyrekcji szkoły zapytać. Na pewno otrzymasz szczegółową informację. To forum jest jak zwykle. Ktoś coś rzuci ktoś inny to podłapie i tak się nakręca spirala.
 • Matczysko
  inka widocznie to nie matka-polka. Matka żyje!
 • Mirek
  Słyszałem, że nauczyciele dostali tymczasowe mieszkania, dobrze, że tak się stało. Lepiej póżno niż wcale.
 • inka
  Ale co się stało z matką tych dwojga dzieci??????Żyje???
 • kazimierzanka
  Uwazam, że powinien być jasny komunikat w tej sprawie, nawet jak szkoła czeka na ekspertyzy. Należy Rodzicom przedstawić rózne wersje wydarzeń, różne propozycje, informacja jest bardzo ważna. Najgorsza jest niepewność i czekanie! To dla istnienia szkoły jest niezbędne! Ludzie dużo zrozumieją ale muszą być doinforowani! A tu тишина!!!
 • rodzic
  No i jak zwykle wszystko ucichło, nie ma szkoły ! Część gimnazjalistów wybiera Puławy w obawie niepewności jutra. Może lepiej uczyć się w normalnych pracowniach niż kątem w salach nie przystosowanych do nauki biologii fizyki, chemii, informatyki? Gdzie od 1 września będzie szkoła? Będzie? Czy coś ustaliła dyrekcja, burmistrz, radni? To bardzo ważne dla nas rodziców
 • kazimierzanka
  Zgadzam się z Tobą, ale opodatkowanie powinno być wprost proporcjonalne od zarobków. Jestem za...
 • kazia
  Proponuję, żebyśmy wszyscy dobrowolnie się opodatkowali, skoro tak nas martwi los tych osób.
 • mieszkanka
  Uczeń widzę że żarty się Ciebie trzymają!!! wierzysz że tak się stanie???
 • uczeń
  A może tak Pan Burmisrz zrezygnuje z części poborów na rzecz osób które straciły dach nad głową w trakcie wybuchu gazu w szkole...?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę