Na razie nie ma zachorowań

Na terenie gminy Kazimierz Dolny nie stwierdzono dotychczas żadnych przypadków zachorowań na Covid – 19 . Niech nas to jednak nie zwodzi. Przybywa nosicieli bezobjawowych. Pamiętajmy więc o przestrzeganiu zasad.
Jak podaje rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublina Magdalena Smolińska – Kornas, na terenie gminy Kazimierz Dolny dotąd nie było w ogóle chorych na Covid – 19. Kwarantannie poddano łącznie 89 osób. Aktualnie jest ich 17, z czego 7 przebywa na kwarantannie instytucjonalnej w Schronisku Młodzieżowym „Pod  Wianuszkami” jak informuje rzecznik prasowy wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.
Te dobre na dziś informacje nie zwalniają jednak mieszkańców z przestrzegania zasad higieny zalecanych podczas epidemii: mycia rąk, noszenia w przestrzeni publicznej maseczek zasłaniających usta i nos, stosowania rękawiczek podczas zakupów, odległości pomiędzy ludźmi i innych wskazanych na ten czas zaleceń.
Od 20 kwietnia wchodzi pewne złagodzenie restrykcji związanych z epidemią. Nie oznacza to jednak mniejszego ryzyka zachorowań. Póki nie ma szczepionki, Covid – 19 jest tak samo groźny jak dotychczas.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę