Na razie nie ma zachorowań

Na terenie gminy Kazimierz Dolny nie stwierdzono dotychczas żadnych przypadków zachorowań na Covid – 19 . Niech nas to jednak nie zwodzi. Przybywa nosicieli bezobjawowych. Pamiętajmy więc o przestrzeganiu zasad.
Jak podaje rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublina Magdalena Smolińska – Kornas, na terenie gminy Kazimierz Dolny dotąd nie było w ogóle chorych na Covid – 19. Kwarantannie poddano łącznie 89 osób. Aktualnie jest ich 17, z czego 7 przebywa na kwarantannie instytucjonalnej w Schronisku Młodzieżowym „Pod  Wianuszkami” jak informuje rzecznik prasowy wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.
Te dobre na dziś informacje nie zwalniają jednak mieszkańców z przestrzegania zasad higieny zalecanych podczas epidemii: mycia rąk, noszenia w przestrzeni publicznej maseczek zasłaniających usta i nos, stosowania rękawiczek podczas zakupów, odległości pomiędzy ludźmi i innych wskazanych na ten czas zaleceń.
Od 20 kwietnia wchodzi pewne złagodzenie restrykcji związanych z epidemią. Nie oznacza to jednak mniejszego ryzyka zachorowań. Póki nie ma szczepionki, Covid – 19 jest tak samo groźny jak dotychczas.

Skomentuj



Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę