Maseczka z automatu

O tym, że jest obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, przypominać nie trzeba. Wystarczy popatrzeć na twarze przechodniów. Maseczki stają się też coraz łatwiej dostępne. W podcieniach przy urzędzie miasta stanął maseczkomat.
Kazimierz dołącza do miast, gdzie maseczki ochronne można kupić wprost na ulicy. W miniony piątek w podcieniach przy Urzędzie Miasta na rynku stanął maseczkomat. Płacąc kartą lub gotówką można tu nabyć białe dwuwarstwowe maseczki bawełniane wielorazowego użytku w cenie 5 zł jedna. Docelowo w automacie będzie można kupić również antybakteryjny żel do rąk oraz rękawiczki ochronne.
A już we wtorek 21 kwietnia podczas targu maseczki będą rozdawane mieszkańcom bezpłatnie. To efekt gminnej akcji szycia maseczek, w którą włączyły się członkinie kół gospodyń wiejskich w Skowieszynku i Wierzchoniowie, stowarzyszenia w Rzeczycy oraz pracownicy przedszkola w Kazimierzu.
- Ponad dwa tygodnie temu gmina zamówiła 10 tys. maseczek ochronnych w jednej z fundacji. Niestety, w związku z dużym zapotrzebowaniem termin dostawy wydłuża się. Nie czekając na odbiór zamówionych maseczek, postanowiliśmy, że uszyjemy je własnymi siłami i przekażemy tym, którzy ich potrzebują – pisze burmistrz Artur Pomianowski na oficjalnym profilu na Facebooku. – Maseczki wykonywane są zarówno z materiałów zakupionych i przekazanych przez Urząd Miasta jak i wygospodarowanych przez szyjące panie. Pierwsza partia zostanie rozdysponowana przez OSP wśród mieszkańców gminy Kazimierz Dolny już we wtorek na targu. Jeśli ktoś potrzebuje, to zapraszamy.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę