Epidemia w Kazimierzu (notatka filmowa)

Mimo coraz cieplejszych dni Kazimierz w związku z ogłoszonym stanem epidemii jest przerażająco pusty. Nie ma kawiarnianych stolików zapraszających do przycupnięcia na kawę lub rozmowę ze znajomymi. Zniknęły nawet rynkowe ławeczki, na których można było przysiąść i wystawić twarz do wiosennego słonka. Nie ma ludzi.
W domach pozostają i mieszkańcy, i turyści, chociaż tych ostatnich jednak ciepłe dni wyciągają czasem z czterech ścian na świeże powietrze także do Kazimierza. O tym, że to nie jest czas na relaks w przestrzeni publicznej przypominają apele policji.
 - Uwaga! Uwaga! Mamy stan epidemii! Pozostając w tym miejscu, narażasz na niebezpieczeństwo zarażenia siebie i innych! – słychać z policyjnego megafonu. – Prosimy o opuszczenie tego miejsca! Osoby łamiące przepisy porządkowe narażają się na odpowiedzialność karną!
Jak to wygląda, mogą Państwo zobaczyć w filmowej notatce Maksa Skrzeczkowskiego na Facebooku>>>.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę