Epidemia w Kazimierzu (notatka filmowa)

Mimo coraz cieplejszych dni Kazimierz w związku z ogłoszonym stanem epidemii jest przerażająco pusty. Nie ma kawiarnianych stolików zapraszających do przycupnięcia na kawę lub rozmowę ze znajomymi. Zniknęły nawet rynkowe ławeczki, na których można było przysiąść i wystawić twarz do wiosennego słonka. Nie ma ludzi.
W domach pozostają i mieszkańcy, i turyści, chociaż tych ostatnich jednak ciepłe dni wyciągają czasem z czterech ścian na świeże powietrze także do Kazimierza. O tym, że to nie jest czas na relaks w przestrzeni publicznej przypominają apele policji.
 - Uwaga! Uwaga! Mamy stan epidemii! Pozostając w tym miejscu, narażasz na niebezpieczeństwo zarażenia siebie i innych! – słychać z policyjnego megafonu. – Prosimy o opuszczenie tego miejsca! Osoby łamiące przepisy porządkowe narażają się na odpowiedzialność karną!
Jak to wygląda, mogą Państwo zobaczyć w filmowej notatce Maksa Skrzeczkowskiego na Facebooku>>>.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę