Początek początku

zobacz więcej (6)

Życie w gminie powoli zaczyna wraca do normy. To oczywiście dopiero początek początku.
Pierwszym przejawem odmrożenia jest powrót targu na rynek. Nie wszyscy może wiedzieli, nie wszyscy może się odważyli, bo handlujących było niewielu.
- Targ dzisiejszy był, rzec można, minimalny, ale był. Na stoliku płyn do dezynfekcji, a uczestnicy zachowywali się odpowiedzialnie. Tylko bratków nie było, za późno przyszłam – czytamy w komentarzach na profilu społecznościowym.
Warto pamiętać, że to odmrożenie dotyczy życia gospodarczego, a zagrożenie – chociaż na terenie gminy nie ma dotychczas zachorowań na Covid – 19 – nie minęło. Wydaje się, że pamiętają o tym mieszkańcy, czego widocznym przejawem jest choćby respektowanie nakazu stosowania maseczek w przestrzeni publicznej. W Kazimierzu pojawił się też pierwszy maseczkomat, gdzie można nabyć nie tylko maseczki, ale też rękawice czy żel antybakteryjny. Mają to też na uwadze władze gminy, o czym między innymi świadczy profilaktyczna dezynfekcja przystanków komunikacji publicznej na terenie całej gminy przeprowadzona w piątek przez pracowników Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu.

Skomentuj



Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę