Radiowa Dwójka w Kazimierzu

Chcielibyście się wybrać w podróż do Kazimierza, ale niestety nie jest to możliwe? Dzięki Drugiemu Programowi Polskiego Radia będziecie mogli usłyszeć co dzieje się w Miasteczku. A słychać dużo, bo trwa Festiwal Ludowy!

W sobotę, 24 czerwca w Kazimierzu Dolnym zagości wyjazdowe studio nowego programu II Polskiego Radia „Dwójka na miejscu”. Będzie to pierwszy odcinek nowej, wprowadzonej do wakacyjnej ramówki, audycji. Dzięki wyjazdom w teren dziennikarze odwiedzą wiele ciekawych miejsc w Polsce.

- Na początek, w sobotę od godz. 15.00 na antenie Programu 2. i na kazimierskim Małym Rynku Małgorzata Szymankiewicz i Piotr Kędziorek rozmawiać będą m.in. z Andrzejem Sarem, organizatorem odbywającego się akurat Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz Andrzejem Bieńkowskim, malarzem i etnografem, autorem projektu badawczego „Muzyka Odnaleziona” – piszą organizatorzy. – Autorzy audycji zaprowadzą słuchaczy także do Kuncewiczówki. O jej dawnych mieszkańcach opowie Monika Januszek-Surdacka, kustoszka tego popularnego muzeum i Edward Balawajder, prezes Fundacji im. Marii i Jerzego Kuncewiczów. W finale audycji zagra Paula Kinaszewska, aktorka, wokalistka, skrzypaczka tradycyjna.

Zapraszamy więc do słuchania „Dwójki” już dziś, w sobotę 24 czerwca od godziny 15.00. Kazimierz Dolny na żywo!

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę