Radiowa Dwójka w Kazimierzu

Chcielibyście się wybrać w podróż do Kazimierza, ale niestety nie jest to możliwe? Dzięki Drugiemu Programowi Polskiego Radia będziecie mogli usłyszeć co dzieje się w Miasteczku. A słychać dużo, bo trwa Festiwal Ludowy!

W sobotę, 24 czerwca w Kazimierzu Dolnym zagości wyjazdowe studio nowego programu II Polskiego Radia „Dwójka na miejscu”. Będzie to pierwszy odcinek nowej, wprowadzonej do wakacyjnej ramówki, audycji. Dzięki wyjazdom w teren dziennikarze odwiedzą wiele ciekawych miejsc w Polsce.

- Na początek, w sobotę od godz. 15.00 na antenie Programu 2. i na kazimierskim Małym Rynku Małgorzata Szymankiewicz i Piotr Kędziorek rozmawiać będą m.in. z Andrzejem Sarem, organizatorem odbywającego się akurat Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz Andrzejem Bieńkowskim, malarzem i etnografem, autorem projektu badawczego „Muzyka Odnaleziona” – piszą organizatorzy. – Autorzy audycji zaprowadzą słuchaczy także do Kuncewiczówki. O jej dawnych mieszkańcach opowie Monika Januszek-Surdacka, kustoszka tego popularnego muzeum i Edward Balawajder, prezes Fundacji im. Marii i Jerzego Kuncewiczów. W finale audycji zagra Paula Kinaszewska, aktorka, wokalistka, skrzypaczka tradycyjna.

Zapraszamy więc do słuchania „Dwójki” już dziś, w sobotę 24 czerwca od godziny 15.00. Kazimierz Dolny na żywo!

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę