Muzyka kina - Młoda Polska Filharmonia na Dwóch Brzegach

zobacz więcej (6)


Tematami z takich filmów, jak „„E.T”, „Gwiezdne Wojny”, „Władca Pierścieni”, „Park Jurajski” czy „Piraci z Karaibów” rozpocznie się 8. edycja Festiwalu Dwa Brzegi.

Młoda Polska Filharmonia zaprezentuje charakterystyczne motywy Johna Williamsa, Howarda Shore czy Klausa Badelta.

 

Podczas koncertu nie zabraknie również muzyki polskich kompozytorów, m.in. Wojciecha Kilara („Dziewiąte wrota”, „Portret Damy”), Zbigniewa Preisnera („Podwójny życie Weroniki”), Abla Korzeniowskiego („W.E.”) czy Zygmunta Koniecznego.

Młoda Polska Filharmonia odwiedza Dwa Brzegi już po raz kolejny. W jej skład wchodzi 39 najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych oraz studentów wyższych uczelni. To jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra dotowana z funduszy prywatnych. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem Młodej Polskiej Filharmonii jest Adam Klocek, współtwórca nagrodzonej Grammy płyty „Night in Calisia”.

Orkiestra pojawi się na kazimierskim Rynku już 2 sierpnia o godz. 19.30. Koncert nie jest biletowany.

 

Tekst i foto: DwaBrzegi.pl

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę