Muzyka kina - Młoda Polska Filharmonia na Dwóch Brzegach

zobacz więcej (6)


Tematami z takich filmów, jak „„E.T”, „Gwiezdne Wojny”, „Władca Pierścieni”, „Park Jurajski” czy „Piraci z Karaibów” rozpocznie się 8. edycja Festiwalu Dwa Brzegi.

Młoda Polska Filharmonia zaprezentuje charakterystyczne motywy Johna Williamsa, Howarda Shore czy Klausa Badelta.

 

Podczas koncertu nie zabraknie również muzyki polskich kompozytorów, m.in. Wojciecha Kilara („Dziewiąte wrota”, „Portret Damy”), Zbigniewa Preisnera („Podwójny życie Weroniki”), Abla Korzeniowskiego („W.E.”) czy Zygmunta Koniecznego.

Młoda Polska Filharmonia odwiedza Dwa Brzegi już po raz kolejny. W jej skład wchodzi 39 najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych oraz studentów wyższych uczelni. To jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra dotowana z funduszy prywatnych. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem Młodej Polskiej Filharmonii jest Adam Klocek, współtwórca nagrodzonej Grammy płyty „Night in Calisia”.

Orkiestra pojawi się na kazimierskim Rynku już 2 sierpnia o godz. 19.30. Koncert nie jest biletowany.

 

Tekst i foto: DwaBrzegi.pl

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę