Michał Hochman w Kazimierzu (video)

Skomentuj (4)

Pierwszy polski wykonawca słynnej „Diany” Paula Anki, znany także z wykonania „Konika na biegunach”, którego wyprowadził z kabaretu na estradę - Michał Hochman wystąpi 31 sierpnia w Kazimierzu Dolnym z koncertem „Tych miasteczek nie ma już”.

Urodził się na Syberii, wiele lat spędził w Lublinie, obecnie mieszka w USA. Okrzyknięty polskim Paulem Anką, znany z hitu „Konik na biegunach” wykonanego po raz pierwszy w stylu bigbeatowym Michał Hochman, który wyemigrował z Polski pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku coraz częściej powraca do ojczyzny z koncertami. W sobotę wraz z sześcioosobowym zespołem wystąpi w Kazimierzu z repertuarem „Tych miasteczek nie ma już”.

 

- Michał Hochman maluje swoim głosem ów unikalny klimat prozy i rysunków Bruno  Schultza, tak pełnych nostalgii i wzruszeń (jak pełne są serca tych, którzy wiedzą co to rozłąka)” “Michał śpiewa: nie zapomnę tego,  jak zapomnieć - a kto wsłucha się w jego melancholijną interpretację też nie zapomni jej nigdy – pisze Lech Majewski.

 

Koncertowi towarzyszyć będą prezentacje obrazów Marka Chagalla i Bartłomieja Michałowskiego oraz fotografii Wiśniaka.

 

Oprócz piosenek utrzymanych w klimacie dawnych sztetli usłyszymy „Zabierz mnie do Kazimierza” ze słowami Agaty Tuszyńskiej i muzyką Romualda Lipki.

- Charakter ekspresji Michała jest naturalność, prostota, skromność – pisze poeta Jerzy Księski. - Towarzyszy temu ogromna sympatia do spraw zwyczajnych i codziennych, uczuć ludzkich o których śpiewa, poetycka świeżość marzenia i swoboda poruszania się w krainie marzeń i rzeczywistości. Potrafi on nawiązać z nami bezpośredni kontakt, który zaprasza nas do wspomnień i marzeń…..

Zapraszamy na koncert Michała Hochmana 31 sierpnia o godzinie 18.00 do synagogi w Kazimierzu nad Wisłą, ul. Lubelska 4. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie Synagogi.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę