Melodie hebrajskie w Synagodze

W najbliższą sobotę, w budynku Synagogi w Kazimierzu Dolnym będziemy mogli posłuchać „Melodii hebrajskich” w wykonaniu Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

 

W kazimierskiej Synagodze co tydzień odbywają się różnorodne koncerty. Na maleńkiej scenie występują artyści z różnych zakątków Polski prezentują zebranym słuchaczom wspaniałe brzmienia. Już w najbliższą sobotę 30 sierpnia o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert pt. „Melodie hebrajskie”.

- Repertuar koncertu "Melodie hebrajskie" to utwory nawiązujące do tradycji, historii i kultury żydowskiej – czytamy w informacji prasowej. – Są one napisane na skrzypce z towarzyszeniem fortepianu. Partię skrzypiec wykona Marcin Król, zaś fortepianu Karolina Hordyjewicz.

Podczas koncertu w budynku dawnej synagogi usłyszymy trzy utwory Johna Wiliamsa „Temat z filmu Lista Schindlera”, „ Żydowskie miasto” oraz „Wspomnienia”. Pomiędzy nimi Marcin Król przeczyta fragmenty przypowieści znanych cadyków m.in. Baala Szema Towa, Rabbiego Nachmana z Bracławia oraz Magida z Kozienic.

- W programie znalazły się utwory, które przedstawiają niezwykle bogatą i różnorodną kulturę żydowską – piszą organizatorzy. – I tak: tradycję chasydów przedstawi tryptyk Ernesta Blocha pt. „ Baal Shem”, atmosferę modlitw żydowskich odda „Kadisz” Maurycego Ravela oraz „Kol Nidre” opracowany przez Maximiliana Pilzera, a folklor żydowski pokaże między innymi „Taniec hebrajski” Josefa Bonimea oraz „Hebraisch – sceny z życia żydowskiej dzielnicy „Georga Perlmana”.

Zapraszamy! Start: 30 sierpnia, godzina 18.00, budynek Synagogi, ul. Lubelska 4.

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Synagoga w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę