W synagodze z Marcinem Królem

Wspaniała nastrojowa muzyka i odrobina dobrej poezji – czy może być coś przyjemniejszego? A jeśli do tego dodamy klimatyczne wnętrze Synagogi w nadwiślańskim Miasteczku? W najbliższą sobotę tam właśnie zapraszamy na koncert Marcina Króla.

Po kilku świątecznych dniach pełnych rodzinnych spotkań, siedzenia przy stole i gwarnych rozmów przyjdzie czas na to, by się wyciszyć i zrelaksować. W sobotni wieczór 27 grudnia o godzinie 18.00 w budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Marcina Króla, podczas którego będziemy mieli okazję posłuchać wspaniałej muzyki, ale i dobrej poezji.

- Autorski projekt Marcina Króla łączy w sobie muzykę i poezję – zapowiadają organizatorzy. – Solowemu recitalowi skrzypcowemu towarzyszą czytane przez artystę fragmenty poezji. Nastrojowość utworów, zarówno granych, jak i czytanych, wprowadza odbiorców w świat refleksji i kontemplacji.

Co ciekawego będziemy mogli usłyszeć? Pojawią się m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Eugene’a Ysaye’a, Niccolo Paganiniego, Henryka Wieniawskiego Heinricha Wilhelma Ernsta oraz teksty Bolesława Leśmiana, Kabira, Dżalaluddina Rumiego, Johanna Wolfganga Goethego, rabbiego Nachmana z Bracławia.
 
Warto dodać także kilka słów o artyście. Marcin Król naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat. Studiował w Akademiach Muzycznych w Krakowie oraz w Kolonii. Swoje umiejętności szkolił również podczas licznych kursów mistrzowskich i konsultacji. Oprócz tego jest on laureatem różnorodnych konkursów oraz zdobywcą stypendium ufundowanego przez Jana Kantego Pawluśkiewicza.

W roku 2012 wystąpił w Filharmonii Berlińskiej wykonując „Kwintet fortepianowy” Juliusza Zarębskiego, zaś w 2010 dla wydawnictwa DUX nagrał „Kwartet na czworo skrzypiec” Grażyny Bacewicz. Obecnie jest członkiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Jako ciekawostkę można dodać, że od 2008 roku Marcin Król mieszka w okolicy Kazimierza Dolnego.

Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 27 grudnia o godzinie 18.00 w budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą przy ul. Lubelskiej 4. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Synagodze na dwie godziny przed koncertem. Możliwa jest także telefoniczna rezerwacja biletów pod numerem 880 92 44 80.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę