Melodie hebrajskie Marcina Króla

Skomentuj (6)

Po raz kolejny w budynku dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym posłuchać będziemy mogli wspaniałej muzyki. Tym razem będą to „Melodii hebrajskie” w wykonaniu Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz. Koncert już w najbliższą sobotę, 20 września.

Budynek dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym umiejscowiony przy ulicy Lubelskiej gości w swoim wnętrzu muzyków wybitnych, o wspaniałych głosach i wielkich zdolnościach. Artystów, których muzyka koi i uspokaja rozstrojony umysł.

Już w najbliższą sobotę, 20 września o godzinie 18.00 w kazimierskiej Synagodze odbędzie się koncert " Melodie hebrajskie”. Przed publicznością już po raz kolejny wystąpią: Marcin Król, który zagra na skrzypcach oraz Karolina Hordyjewicz, wspierająca muzyka grą na fortepianie.
 
- Repertuar koncertu to utwory nawiązujące do tradycji, historii i kultury żydowskiej – czytamy w zapowiedzi koncertu. - Tradycję chasydów przedstawi "Nigun" Ernesta Blocha, atmosferę modlitw żydowskich odda „Kadisz” Maurycego Ravela oraz „Kol Nidre” opracowany przez Maximiliana Pilzera, a folklor żydowski przybliży między innymi „Taniec hebrajski” Josefa Bonime'a oraz „Hebraisch – sceny z życia żydowskiej dzielnicy” Georga Perlmana.

W programie pojawią się także trzy utwory Johna Williamsa: „Temat z filmu Lista Schindlera”, „ Żydowskie miasto” oraz „Wspomnienia”.

Dodatkową atrakcją wieczoru będą fragmenty przypowieści o znanych cadykach takich jak: Baal Szem Tow, Rabbi Nachman z Bracławia oraz Magid z Kozienic, które pomiędzy utworami przeczyta Marcin Król.

Bilety w cenie 25 PLN do nabycia w dniu koncertu od godziny 15.00 w Budynku Dawnej Synagogi przy ul. Lubelskiej 4. Telefoniczna rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 880 924 480

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę