Melodie hebrajskie Marcina Króla

Skomentuj (6)

Po raz kolejny w budynku dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym posłuchać będziemy mogli wspaniałej muzyki. Tym razem będą to „Melodii hebrajskie” w wykonaniu Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz. Koncert już w najbliższą sobotę, 20 września.

Budynek dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym umiejscowiony przy ulicy Lubelskiej gości w swoim wnętrzu muzyków wybitnych, o wspaniałych głosach i wielkich zdolnościach. Artystów, których muzyka koi i uspokaja rozstrojony umysł.

Już w najbliższą sobotę, 20 września o godzinie 18.00 w kazimierskiej Synagodze odbędzie się koncert " Melodie hebrajskie”. Przed publicznością już po raz kolejny wystąpią: Marcin Król, który zagra na skrzypcach oraz Karolina Hordyjewicz, wspierająca muzyka grą na fortepianie.
 
- Repertuar koncertu to utwory nawiązujące do tradycji, historii i kultury żydowskiej – czytamy w zapowiedzi koncertu. - Tradycję chasydów przedstawi "Nigun" Ernesta Blocha, atmosferę modlitw żydowskich odda „Kadisz” Maurycego Ravela oraz „Kol Nidre” opracowany przez Maximiliana Pilzera, a folklor żydowski przybliży między innymi „Taniec hebrajski” Josefa Bonime'a oraz „Hebraisch – sceny z życia żydowskiej dzielnicy” Georga Perlmana.

W programie pojawią się także trzy utwory Johna Williamsa: „Temat z filmu Lista Schindlera”, „ Żydowskie miasto” oraz „Wspomnienia”.

Dodatkową atrakcją wieczoru będą fragmenty przypowieści o znanych cadykach takich jak: Baal Szem Tow, Rabbi Nachman z Bracławia oraz Magid z Kozienic, które pomiędzy utworami przeczyta Marcin Król.

Bilety w cenie 25 PLN do nabycia w dniu koncertu od godziny 15.00 w Budynku Dawnej Synagogi przy ul. Lubelskiej 4. Telefoniczna rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 880 924 480

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę