Koncert w Synagodze: Marcin Król

Już w najbliższy weekend w kazimierskiej Synagodze odbędzie się koncert skrzypcowy Marcina Króla. Usłyszymy m.in. utwory Niccolo Paganini, Henryka Wieniawskiego oraz Jana Sebastiana Bacha.

Marcin Król naukę gry na skrzypcach rozpoczął gdy miał zaledwie 7 lat. Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Teresy Głąbówny oraz w Akademii Muzycznej w Kolonii w klasie prof. Michaela Vaimana. Dodatkowo swoje umiejętności szkolił podczas licznych kursów mistrzowskich.

 

- Artysta jest laureatem konkursów im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku oraz zdobywcą stypendium ufundowanego przez Jana Kantego Pawluśkiewicza – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. - Współpracował z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą. Jako kameralista wystąpił w wielu krajach Europy, Azji oraz w USA. W roku 2012 wystąpił w Filharmonii Berlińskiej wykonując „ Kwintet fortepianowy” Juliusza Zarębskiego .

 

W 2010 roku, Marcin Król dla wydawnictwa DUX nagrał „ Kwartet na czworo skrzypiec” Grażyny Bacewicz. Obecnie zaś jest członkiem „Radomskiej Orkiestry Kameralnej”. Warto dodać, że od 2008 roku mieszka w okolicy Kazimierza Dolnego.

 

W najbliższy weekend, 14 i 15 sierpnia o godzinie 18.00, Marcin Król wystąpi w kazimierskiej Synagodze. Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak m.in.: Jan Sebastian Bach - Partita d- moll nr 2 BMV 1004, Eugene Ysaye - Sonata nr 2 " Obsesja", Heinrich Wilhelm Ernst i Franciszek Schubert - Wielki Kaprys " Król Olch" opus 26, Henryk Wieniawski - Kaprys nr 4 op. 18, Niccolo Paganini - Kaprys nr 5 op. 1.

 

Bilety w cenie 25 PLN do nabycia będą w dniu koncertu od godziny 16.00 w Budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Lubelskiej 4. Przedsprzedaż biletów: Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym - Rynek 27.

 

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Synagoga w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę