Koncert w Synagodze: Marcin Król

Już w najbliższy weekend w kazimierskiej Synagodze odbędzie się koncert skrzypcowy Marcina Króla. Usłyszymy m.in. utwory Niccolo Paganini, Henryka Wieniawskiego oraz Jana Sebastiana Bacha.

Marcin Król naukę gry na skrzypcach rozpoczął gdy miał zaledwie 7 lat. Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Teresy Głąbówny oraz w Akademii Muzycznej w Kolonii w klasie prof. Michaela Vaimana. Dodatkowo swoje umiejętności szkolił podczas licznych kursów mistrzowskich.

 

- Artysta jest laureatem konkursów im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku oraz zdobywcą stypendium ufundowanego przez Jana Kantego Pawluśkiewicza – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. - Współpracował z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą. Jako kameralista wystąpił w wielu krajach Europy, Azji oraz w USA. W roku 2012 wystąpił w Filharmonii Berlińskiej wykonując „ Kwintet fortepianowy” Juliusza Zarębskiego .

 

W 2010 roku, Marcin Król dla wydawnictwa DUX nagrał „ Kwartet na czworo skrzypiec” Grażyny Bacewicz. Obecnie zaś jest członkiem „Radomskiej Orkiestry Kameralnej”. Warto dodać, że od 2008 roku mieszka w okolicy Kazimierza Dolnego.

 

W najbliższy weekend, 14 i 15 sierpnia o godzinie 18.00, Marcin Król wystąpi w kazimierskiej Synagodze. Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak m.in.: Jan Sebastian Bach - Partita d- moll nr 2 BMV 1004, Eugene Ysaye - Sonata nr 2 " Obsesja", Heinrich Wilhelm Ernst i Franciszek Schubert - Wielki Kaprys " Król Olch" opus 26, Henryk Wieniawski - Kaprys nr 4 op. 18, Niccolo Paganini - Kaprys nr 5 op. 1.

 

Bilety w cenie 25 PLN do nabycia będą w dniu koncertu od godziny 16.00 w Budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Lubelskiej 4. Przedsprzedaż biletów: Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym - Rynek 27.

 

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Synagoga w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę