Melodie hebrajskie w Synagodze

W najbliższą sobotę, w budynku Synagogi w Kazimierzu Dolnym będziemy mogli posłuchać „Melodii hebrajskich” w wykonaniu Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

 

W kazimierskiej Synagodze co tydzień odbywają się różnorodne koncerty. Na maleńkiej scenie występują artyści z różnych zakątków Polski prezentują zebranym słuchaczom wspaniałe brzmienia. Już w najbliższą sobotę 30 sierpnia o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert pt. „Melodie hebrajskie”.

- Repertuar koncertu "Melodie hebrajskie" to utwory nawiązujące do tradycji, historii i kultury żydowskiej – czytamy w informacji prasowej. – Są one napisane na skrzypce z towarzyszeniem fortepianu. Partię skrzypiec wykona Marcin Król, zaś fortepianu Karolina Hordyjewicz.

Podczas koncertu w budynku dawnej synagogi usłyszymy trzy utwory Johna Wiliamsa „Temat z filmu Lista Schindlera”, „ Żydowskie miasto” oraz „Wspomnienia”. Pomiędzy nimi Marcin Król przeczyta fragmenty przypowieści znanych cadyków m.in. Baala Szema Towa, Rabbiego Nachmana z Bracławia oraz Magida z Kozienic.

- W programie znalazły się utwory, które przedstawiają niezwykle bogatą i różnorodną kulturę żydowską – piszą organizatorzy. – I tak: tradycję chasydów przedstawi tryptyk Ernesta Blocha pt. „ Baal Shem”, atmosferę modlitw żydowskich odda „Kadisz” Maurycego Ravela oraz „Kol Nidre” opracowany przez Maximiliana Pilzera, a folklor żydowski pokaże między innymi „Taniec hebrajski” Josefa Bonimea oraz „Hebraisch – sceny z życia żydowskiej dzielnicy „Georga Perlmana”.

Zapraszamy! Start: 30 sierpnia, godzina 18.00, budynek Synagogi, ul. Lubelska 4.

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Synagoga w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę