Zauroczony Kazimierzem. Jan Stępka

zobacz więcej (9)

Wystawa malarstwa Jana Stępki otwarta została w kazimierskiej bibliotece. W pracach artysty obecny jest tradycyjnie Kazimierz Dolny, który na zawsze pozostanie wielką miłością autora.

Jan Stępka to nauczyciel klasy skrzypiec i fortepianu, z wykształcenia. Z zamiłowania zaś: malarz – amator. Od lat zauroczony Miasteczkiem, swoje ciepłe uczucia do tego miejsca przelewa na papier i płótno. I takim sposobem Kazimierz oczami artysty jest zawsze ciepły, barwny i przyjemny, idealny.

W Bibliotece Publicznej, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki  jest to już trzecia wystawa prac Jana Stępki. Artysta swoje obrazy wystawiał także w Kazimierskim Ośrodku Kultury i Puławskim „Domu Chemika”. Jego prace znajdują się także w domach przyjaciół w Polsce i za granicą. I choć jak sam twierdzi, nie lubi rozstawać się ze swoimi obrazami, ich część jest prezentowana na wystawie.

- Jak wspomina Jan Stępka, Kazimierz podobał mu się od zawsze – mówi Anna Piłat, kierownik kazimierskiej biblioteki. – Jest to naprawdę wielka miłość, bo od 1996 roku Miasteczko stało się wymarzonym domem artysty. Dodatkowo od wielu już lat to zauroczenie Kazimierzem możemy zobaczyć na pracach autorstwa Jana Stępki, które prezentujemy właśnie w naszej bibliotece.

Przyjaciele mówią o nim „wyjątkowy człowiek”, „wrażliwy”, „niesłychanie zdolny”. On sam, bardzo skromnie opowiada o swoich obrazach i wielkim szczęściu, jakim jest życie w urokliwym Kazimierzu, przy boku ukochanej żony.

- Zdarzają się chwile zwątpienia – mówi Jan Stępka. – W swoją twórczość, w swoje możliwości. Ale dzięki życzliwości wielu osób, udaje się wyjść na prostą.

Wystawa jest czynna do 30 czerwca 2018r. Oglądać ją można w godzinach pracy biblioteki, czyli: poniedziałek – piątek: 9.00 – 17.00, zaś w sobotę: 10.00 – 15.00. Wstęp jest wolny.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę