Zauroczony Kazimierzem. Jan Stępka

zobacz więcej (9)

Wystawa malarstwa Jana Stępki otwarta została w kazimierskiej bibliotece. W pracach artysty obecny jest tradycyjnie Kazimierz Dolny, który na zawsze pozostanie wielką miłością autora.

Jan Stępka to nauczyciel klasy skrzypiec i fortepianu, z wykształcenia. Z zamiłowania zaś: malarz – amator. Od lat zauroczony Miasteczkiem, swoje ciepłe uczucia do tego miejsca przelewa na papier i płótno. I takim sposobem Kazimierz oczami artysty jest zawsze ciepły, barwny i przyjemny, idealny.

W Bibliotece Publicznej, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki  jest to już trzecia wystawa prac Jana Stępki. Artysta swoje obrazy wystawiał także w Kazimierskim Ośrodku Kultury i Puławskim „Domu Chemika”. Jego prace znajdują się także w domach przyjaciół w Polsce i za granicą. I choć jak sam twierdzi, nie lubi rozstawać się ze swoimi obrazami, ich część jest prezentowana na wystawie.

- Jak wspomina Jan Stępka, Kazimierz podobał mu się od zawsze – mówi Anna Piłat, kierownik kazimierskiej biblioteki. – Jest to naprawdę wielka miłość, bo od 1996 roku Miasteczko stało się wymarzonym domem artysty. Dodatkowo od wielu już lat to zauroczenie Kazimierzem możemy zobaczyć na pracach autorstwa Jana Stępki, które prezentujemy właśnie w naszej bibliotece.

Przyjaciele mówią o nim „wyjątkowy człowiek”, „wrażliwy”, „niesłychanie zdolny”. On sam, bardzo skromnie opowiada o swoich obrazach i wielkim szczęściu, jakim jest życie w urokliwym Kazimierzu, przy boku ukochanej żony.

- Zdarzają się chwile zwątpienia – mówi Jan Stępka. – W swoją twórczość, w swoje możliwości. Ale dzięki życzliwości wielu osób, udaje się wyjść na prostą.

Wystawa jest czynna do 30 czerwca 2018r. Oglądać ją można w godzinach pracy biblioteki, czyli: poniedziałek – piątek: 9.00 – 17.00, zaś w sobotę: 10.00 – 15.00. Wstęp jest wolny.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę