Mała książka. Wielki człowiek

Rodzicu, przyjdź z dzieckiem do biblioteki i dołącz do akcji "Mała Książka - wielki człowiek"! Kazimierska biblioteka po raz kolejny dołącza do ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki.

- Po raz kolejny kazimierska biblioteka dołączyła do ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki pt. „Mała książka – wielki człowiek" – mówi Urszula Soleniec z Biblioteki Publicznej w Kazimierzu. - Każdy młody czytelnik w wieku przedszkolnym (3-6 lat), który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika.

W książce znajdziemy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne m.in. Joanny Papuzińsiej, Wandy Chotomskiej, Czesława Janczarskiego czy Hanny Januszewskiej. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke. Ilustracjami zaś przygotował artysta Józef Wilkoń.

Na tym nie koniec. Otóż za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajduje się także poradnik dla rodziców pt. "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki", w którym znajdziemy kilka ciekawych tekstów dotyczących nieocenionej roli czytania w życiu dziecka.

- Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego – mówi Urszula Soleniec.

Jak tłumaczą organizatorzy akcji, celem projektu jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ten ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.

Warto dodać, że w kazimierskiej bibliotece nadal można odebrać wyprawki czytelnicze dla trzylatków (dzieci urodzonych w roku 2016), czyli książkę „Pierwsze wiersze dla...", broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczenie książek .

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę