Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (5-7 października)?

Prognozy pogody na najbliższy weekend są wyjątkowo optymistyczne – będzie słonecznie i ciepło. Warto wykorzystać taką aurę i przyjechać do Kazimierza, atrakcji na pewno nie zabraknie. Z naszego najnowszego zestawienia dowiecie się, jakie imprezy i inne wydarzenia są organizowane w naszym mieście.

5 października, piątek

19:00 Kazimierski Dzień Sąsiada i święto ulicy Doły (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Kazimierza i jego sympatyków. Impreza ma charakter zrzutkowy, dlatego chętni do udziału w niej proszeni są o zabranie papierowych talerzyków, kubeczków i czegoś do… no i oczywiście dobrego humoru.


6 października, sobota

10:00 VI Memoriał im. Kazimierza Górskiego (boisko Orłów)
Memoriał im. Kazimierza Górskiego to charytatywny turniej piłkarski. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc Franiowi, który zmaga się z rzadką chorobą genetyczną ALD. Terapia i rehabilitacja są kosztowne, ale dzięki nim poprawia się jakość życia chłopca.

13:00 Spacer tematyczny szlakiem Kuncewiczów – Dwa księżyce (Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)
Uczestnicy proszeni są o przybycie na taras Domu Kuncewiczów, skąd wyruszą śladami Marii i Jerzego. Przewodnikiem będzie kierownik oddziału literackiego MNKD Monika Januszek-Surdacka. Udział jest bezpłatny.

16:00 Wycieczka z przewodnikiem – Kazimierz od kuchni
Propozycja dla turystów indywidualnych. Podczas wycieczki będzie można zwiedzić najważniejsze miejsca w mieście i spróbować ośmiu dań kuchni regionalnej. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do godziny 12:00 w piątek. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze – bezpłatnie). Cena wycieczki z kolacją: 50 zł dorośli, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat, 40 zł młodzież i dzieci powyżej 10 lat.

19:00 Wycieczka z przewodnikiem – Nocne zwiedzanie Kazimierza
Wycieczka rozpoczyna się po zapadnięciu zmroku, a jej uczestnicy zwiedzają rynki oraz wędrują pod kościół franciszkanów. Później w programie jest przejazd na kirkut oraz wejście z pochodniami do Wąwozu Korzeniowego. Cena: 50 zł.

Wystawa prac podopiecznych Stowarzyszenia św. Anny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

7 października, niedziela

10:00 Kiermasz Produktów Lokalnych
Organizatorzy zapraszają na imprezę plenerową, w której biorą udział lokalni producenci. Dla turystów to okazja do kupienia lokalnych wyrobów spożywczych oraz rękodzieła.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę