Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (5-7 października)?

Prognozy pogody na najbliższy weekend są wyjątkowo optymistyczne – będzie słonecznie i ciepło. Warto wykorzystać taką aurę i przyjechać do Kazimierza, atrakcji na pewno nie zabraknie. Z naszego najnowszego zestawienia dowiecie się, jakie imprezy i inne wydarzenia są organizowane w naszym mieście.

5 października, piątek

19:00 Kazimierski Dzień Sąsiada i święto ulicy Doły (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Kazimierza i jego sympatyków. Impreza ma charakter zrzutkowy, dlatego chętni do udziału w niej proszeni są o zabranie papierowych talerzyków, kubeczków i czegoś do… no i oczywiście dobrego humoru.


6 października, sobota

10:00 VI Memoriał im. Kazimierza Górskiego (boisko Orłów)
Memoriał im. Kazimierza Górskiego to charytatywny turniej piłkarski. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc Franiowi, który zmaga się z rzadką chorobą genetyczną ALD. Terapia i rehabilitacja są kosztowne, ale dzięki nim poprawia się jakość życia chłopca.

13:00 Spacer tematyczny szlakiem Kuncewiczów – Dwa księżyce (Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)
Uczestnicy proszeni są o przybycie na taras Domu Kuncewiczów, skąd wyruszą śladami Marii i Jerzego. Przewodnikiem będzie kierownik oddziału literackiego MNKD Monika Januszek-Surdacka. Udział jest bezpłatny.

16:00 Wycieczka z przewodnikiem – Kazimierz od kuchni
Propozycja dla turystów indywidualnych. Podczas wycieczki będzie można zwiedzić najważniejsze miejsca w mieście i spróbować ośmiu dań kuchni regionalnej. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do godziny 12:00 w piątek. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze – bezpłatnie). Cena wycieczki z kolacją: 50 zł dorośli, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat, 40 zł młodzież i dzieci powyżej 10 lat.

19:00 Wycieczka z przewodnikiem – Nocne zwiedzanie Kazimierza
Wycieczka rozpoczyna się po zapadnięciu zmroku, a jej uczestnicy zwiedzają rynki oraz wędrują pod kościół franciszkanów. Później w programie jest przejazd na kirkut oraz wejście z pochodniami do Wąwozu Korzeniowego. Cena: 50 zł.

Wystawa prac podopiecznych Stowarzyszenia św. Anny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

7 października, niedziela

10:00 Kiermasz Produktów Lokalnych
Organizatorzy zapraszają na imprezę plenerową, w której biorą udział lokalni producenci. Dla turystów to okazja do kupienia lokalnych wyrobów spożywczych oraz rękodzieła.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę