Koszczyc na praktykach w Niemczech

Przyszli technicy hotelarze i logistycy z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza jak co roku uczestniczyli w miesięcznych praktykach zawodowych w Niemczech. Szkoła otrzymała środki z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza uczestniczyli w miesięcznych praktykach zawodowych w Niemczech. W tym roku w projekcie ,,Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) uczestniczyło łącznie 27 uczniów. Pierwsza tura praktyk miała miejsce na początku minionego roku szkolnego – jesienią, druga – na wiosnę.

- W ramach tego programu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odbywania praktyki zawodowej w niemieckich przedsiębiorstwach – mówi koordynator projektu Joanna Chojnacka. – Praktyka trwała miesiąc, w ciągu którego uczniowie nabyli i doskonalili kompetencje zawodowe oraz rozwijali sprawność komunikowania się w języku obcym.

Takie kompetencje zdobywali w tym roku hotelarze, logistycy – z technikum, ale także cukiernicy i kucharze – z zasadniczej szkoły zawodowej.

- Tam trzeba wykazać naprawdę dużo więcej niż na praktykach w Polsce zarówno umiejętności jak i chęci oraz punktualności – mówi Agata Struska uczennica Technikum Hotelarskiego w Koszczycu. – W sumie jestem zadowolona, tym bardziej że to nowe doświadczenie.
Uczniowie odbywali praktykę w różnych miejscowościach na terenie Turyngii – landzie zwanym ,,Zielonym sercem Niemiec”. Mieli też czas na wycieczki i imprezy kulturalne.

- Praktyka zagraniczna to szansa nie tylko na zdobycie kompetencji zawodowych czy rozwijanie sprawności językowych, ale również możliwość nabycia samodzielności, pewności siebie, nawiązania nowych kontaktów, zapoznania się z kulturą innego kraju – mówi Joanna Chojnacka.

Udział w programie był bezpłatny – zarówno dojazd, zakwaterowanie jak i wyżywienie są fundowane były ze środków unijnych. Dodatkowo uczniowie otrzymywali również kieszonkowe.

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę