Koszczyc na praktykach w Niemczech

Przyszli technicy hotelarze i logistycy z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza jak co roku uczestniczyli w miesięcznych praktykach zawodowych w Niemczech. Szkoła otrzymała środki z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza uczestniczyli w miesięcznych praktykach zawodowych w Niemczech. W tym roku w projekcie ,,Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) uczestniczyło łącznie 27 uczniów. Pierwsza tura praktyk miała miejsce na początku minionego roku szkolnego – jesienią, druga – na wiosnę.

- W ramach tego programu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odbywania praktyki zawodowej w niemieckich przedsiębiorstwach – mówi koordynator projektu Joanna Chojnacka. – Praktyka trwała miesiąc, w ciągu którego uczniowie nabyli i doskonalili kompetencje zawodowe oraz rozwijali sprawność komunikowania się w języku obcym.

Takie kompetencje zdobywali w tym roku hotelarze, logistycy – z technikum, ale także cukiernicy i kucharze – z zasadniczej szkoły zawodowej.

- Tam trzeba wykazać naprawdę dużo więcej niż na praktykach w Polsce zarówno umiejętności jak i chęci oraz punktualności – mówi Agata Struska uczennica Technikum Hotelarskiego w Koszczycu. – W sumie jestem zadowolona, tym bardziej że to nowe doświadczenie.
Uczniowie odbywali praktykę w różnych miejscowościach na terenie Turyngii – landzie zwanym ,,Zielonym sercem Niemiec”. Mieli też czas na wycieczki i imprezy kulturalne.

- Praktyka zagraniczna to szansa nie tylko na zdobycie kompetencji zawodowych czy rozwijanie sprawności językowych, ale również możliwość nabycia samodzielności, pewności siebie, nawiązania nowych kontaktów, zapoznania się z kulturą innego kraju – mówi Joanna Chojnacka.

Udział w programie był bezpłatny – zarówno dojazd, zakwaterowanie jak i wyżywienie są fundowane były ze środków unijnych. Dodatkowo uczniowie otrzymywali również kieszonkowe.

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę