Pracowaliśmy najlepiej, jak umiemy

Po miesięcznych praktykach w Niemczech wrócili do Kazimierza uczniowie z Koszczyca. Po 6 – 8 godzinach praktyk dziennie i dla nich przyszedł czas na wakacje.

Przez ostatni miesiąc 12 uczniów z Koszczyca – hotelarze, logistycy oraz uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej: kucharze, mechanicy samochodowi i monterzy zabudowy – odbywali praktyki zawodowe w Scheibe Alsbach w Turyngii w ramach projektu „Praktyka zagraniczna – doświadczenia na całe życie” finansowanego z programu Erasmus +. Celem projektu jest m.in. promowanie równego dostępu do kształcenia zawodowego na najwyższym poziomie europejskim.

Bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do Polski w niedzielę rano.

- Zobaczyliśmy, na czym polega praca logistyka w magazynie – mówi Kaja Bryś z klasy 1bt Technikum Logistycznego. –  W jednym z magazynów komisjonowaliśmy, w drugim pakowaliśmy taśmy. Wydaje mi się, że wybierając zawód logistyka, dokonałam dobrego wyboru, ponieważ czynności, które wykonywałam podczas praktyk, zainteresowały mnie, a szkoła dobrze mnie przygotowała do tego wyjazdu. Jednak jakby nie patrzeć, jest to pierwszy rok nauki w tym zawodzie.

- Pracowaliśmy najlepiej, jak umiemy, a przy okazji umieliśmy znaleźć czas na np. żarty – mówi Rafał Żyła z klasy 3 Technikum Hotelarskiego. – Chcieliśmy pokazać, że młodzi niedoświadczeni ludzie też potrafią dobrze wypełniać swoje obowiązki.

I cała dwunastka wypełniała te obowiązki wzorowo.

- Praktyki zaliczone wszystkie oceny celujące i bardzo dobre – mówi Sylwia Dziwiszek, koordynator projektu „Praktyka zagraniczna – doświadczenia na całe życie”.

Kolejna grupa praktykantów z Koszczyca pojedzie do Niemiec we wrześniu.

 

Tekst i foto: Zespoł Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę