Pracowaliśmy najlepiej, jak umiemy

Po miesięcznych praktykach w Niemczech wrócili do Kazimierza uczniowie z Koszczyca. Po 6 – 8 godzinach praktyk dziennie i dla nich przyszedł czas na wakacje.

Przez ostatni miesiąc 12 uczniów z Koszczyca – hotelarze, logistycy oraz uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej: kucharze, mechanicy samochodowi i monterzy zabudowy – odbywali praktyki zawodowe w Scheibe Alsbach w Turyngii w ramach projektu „Praktyka zagraniczna – doświadczenia na całe życie” finansowanego z programu Erasmus +. Celem projektu jest m.in. promowanie równego dostępu do kształcenia zawodowego na najwyższym poziomie europejskim.

Bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do Polski w niedzielę rano.

- Zobaczyliśmy, na czym polega praca logistyka w magazynie – mówi Kaja Bryś z klasy 1bt Technikum Logistycznego. –  W jednym z magazynów komisjonowaliśmy, w drugim pakowaliśmy taśmy. Wydaje mi się, że wybierając zawód logistyka, dokonałam dobrego wyboru, ponieważ czynności, które wykonywałam podczas praktyk, zainteresowały mnie, a szkoła dobrze mnie przygotowała do tego wyjazdu. Jednak jakby nie patrzeć, jest to pierwszy rok nauki w tym zawodzie.

- Pracowaliśmy najlepiej, jak umiemy, a przy okazji umieliśmy znaleźć czas na np. żarty – mówi Rafał Żyła z klasy 3 Technikum Hotelarskiego. – Chcieliśmy pokazać, że młodzi niedoświadczeni ludzie też potrafią dobrze wypełniać swoje obowiązki.

I cała dwunastka wypełniała te obowiązki wzorowo.

- Praktyki zaliczone wszystkie oceny celujące i bardzo dobre – mówi Sylwia Dziwiszek, koordynator projektu „Praktyka zagraniczna – doświadczenia na całe życie”.

Kolejna grupa praktykantów z Koszczyca pojedzie do Niemiec we wrześniu.

 

Tekst i foto: Zespoł Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę