Kazimierski Festiwal Organowy 2017 (program)

Skomentuj (5)

Już w pierwszą sobotę lipca w Kościele Farnym odbędzie się inauguracja tegorocznego Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Przed nami siedem wyjątkowych koncertów w lipcu i sierpniu.

Od ponad 40 lat w lipcowe i sierpniowe sobotnie wieczory w kazimierskiej Farze  organizowane są koncerty organowe. Pierwszy z nich odbył się w 1972 roku z inicjatywy Krystyny Pielak – ówczesnej dyrektor Domu Kultury, i wybitnego organisty, prof. Feliksa Rączkowskiego, przy wsparciu proboszcza parafii kazimierskiej śp. ks. Zdzisława Maćkowiaka.

Na przestrzeni lat zmieniali się zarówno organizatorzy koncertów jak i ich nazwy – obecnie to Kazimierski Festiwal Organowy. Jednak poziom zawsze był wysoki, zarówno dzięki artystom, jak i samym organom.

- Organy Kościoła Farnego w Kazimierzu Dolnym uchodzą za najstarszy i jedyny tego rodzaju instrument w Polsce, powstały w 1620 r. – czytamy na stronie KOKPiT. – Należy podkreślić, że pomimo sędziwego wieku jest to instrument w dużej części autentyczny, w pełni sprawny, na którym mogą i bardzo chcą koncertować najwybitniejsi – światowego formatu wirtuozi gry organowej.

Tak będzie również w tym roku. W soboty lipca i sierpnia o godzinie 19.30 kazimierskie organy Szymona Liliusza rozbrzmiewać będą pod palcami organistów zarówno z  Polski jak i innych krajów europejskich.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Szczegółowy program koncertów

1 lipca

Franz Hauk (Niemcy) - organy
Kamila Olas - akordeon

8 lipca
Sławomir Kamiński – organy
Dumitru Harea (Mołdawia) – fletnia Pana

15 lipca

Antonio Caporaso (Włochy) – organy
Grzegorz Tomaszewski – cytry

22 lipca
Bogdan Narloch – organy
Roman Gryń – trąbka

12 sierpnia
Marek Stefański – organy

19 sierpnia
Filipe Verissimo (Włochy)  - organy

26 sierpnia

Patryk Podwojski – organy
Edyta Fil – flet
Ekaterina Antokolskaya – wiolonczela

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Stefan
  Bylem z zoną na ostatnim Koncercie Organowym w tym roku w Kazimierzu Dolnym.Uczta duchowa z najwyższej półki.Bajeczka .Chcielibyśmy zawsze tutaj wracac.Organy - cud barokowej techniki bez komputera i wspólczesnych gadzetów tylko geniusz ludzkiego umyslu i skromnych ówczesnych srodków technicznych.Czy ktos by dzisjaj to portafił.
 • ciekawski
  Następne nowe państwo? Miłdawia?
 • zdzisław.
  Instrument piękny i o pięknym brzmieniu.
 • Witek
  Rekordowe zainteresowanie, prawie 17 000 wejść na stronie "Królewski Orszak". Strona ta została "przykryta" innymi pierdułkami aby zeszła nam z oczu. Jak się nazywa to działanie - może ktoś wie ?
  • socjolog
   Psychologia społeczna, manipulowanie tłumem!

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę