Kazimierski Festiwal Organowy 2017 (program)

Skomentuj (5)

Już w pierwszą sobotę lipca w Kościele Farnym odbędzie się inauguracja tegorocznego Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Przed nami siedem wyjątkowych koncertów w lipcu i sierpniu.

Od ponad 40 lat w lipcowe i sierpniowe sobotnie wieczory w kazimierskiej Farze  organizowane są koncerty organowe. Pierwszy z nich odbył się w 1972 roku z inicjatywy Krystyny Pielak – ówczesnej dyrektor Domu Kultury, i wybitnego organisty, prof. Feliksa Rączkowskiego, przy wsparciu proboszcza parafii kazimierskiej śp. ks. Zdzisława Maćkowiaka.

Na przestrzeni lat zmieniali się zarówno organizatorzy koncertów jak i ich nazwy – obecnie to Kazimierski Festiwal Organowy. Jednak poziom zawsze był wysoki, zarówno dzięki artystom, jak i samym organom.

- Organy Kościoła Farnego w Kazimierzu Dolnym uchodzą za najstarszy i jedyny tego rodzaju instrument w Polsce, powstały w 1620 r. – czytamy na stronie KOKPiT. – Należy podkreślić, że pomimo sędziwego wieku jest to instrument w dużej części autentyczny, w pełni sprawny, na którym mogą i bardzo chcą koncertować najwybitniejsi – światowego formatu wirtuozi gry organowej.

Tak będzie również w tym roku. W soboty lipca i sierpnia o godzinie 19.30 kazimierskie organy Szymona Liliusza rozbrzmiewać będą pod palcami organistów zarówno z  Polski jak i innych krajów europejskich.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Szczegółowy program koncertów

1 lipca

Franz Hauk (Niemcy) - organy
Kamila Olas - akordeon

8 lipca
Sławomir Kamiński – organy
Dumitru Harea (Mołdawia) – fletnia Pana

15 lipca

Antonio Caporaso (Włochy) – organy
Grzegorz Tomaszewski – cytry

22 lipca
Bogdan Narloch – organy
Roman Gryń – trąbka

12 sierpnia
Marek Stefański – organy

19 sierpnia
Filipe Verissimo (Włochy)  - organy

26 sierpnia

Patryk Podwojski – organy
Edyta Fil – flet
Ekaterina Antokolskaya – wiolonczela

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Stefan
  Bylem z zoną na ostatnim Koncercie Organowym w tym roku w Kazimierzu Dolnym.Uczta duchowa z najwyższej półki.Bajeczka .Chcielibyśmy zawsze tutaj wracac.Organy - cud barokowej techniki bez komputera i wspólczesnych gadzetów tylko geniusz ludzkiego umyslu i skromnych ówczesnych srodków technicznych.Czy ktos by dzisjaj to portafił.
 • ciekawski
  Następne nowe państwo? Miłdawia?
 • zdzisław.
  Instrument piękny i o pięknym brzmieniu.
 • Witek
  Rekordowe zainteresowanie, prawie 17 000 wejść na stronie "Królewski Orszak". Strona ta została "przykryta" innymi pierdułkami aby zeszła nam z oczu. Jak się nazywa to działanie - może ktoś wie ?
  • socjolog
   Psychologia społeczna, manipulowanie tłumem!

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę