Klezmerzy.pl po raz czwarty (video)

Skomentuj (7)

Po raz czwarty powrócą do Kazimierza w tym roku klezmerskie motywy. Na Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej zapraszamy od 13 – 18 lipca.

W Kazimierzu przez długie wieki do czasów drugiej wojny światowej stykały się ze sobą dwa światy: polski i żydowski, po którym dziś została w Miasteczku jedynie nikła pamięć. Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej pamięć tę przywraca – regularnie od kilku lat Kazimierz w lipcowe dni i noce przez prawie tydzień rozbrzmiewa muzyką klezmerską.

W tym roku tradycyjnie już klezmerzy opanują gościnne wnętrza Knajpy U Fryzjera, skąd festiwal wyszedł, oraz synagogę i Rynek, gdzie odbędzie się kilkugodzinny koncert finałowy. A także Wisłę – po której uczestnicy imprezy popłyną w południowy klezmerski rejs.

Festiwal to przede wszystkim święto muzyki – szczegóły w materiale filmowym.

Wydarzeniom muzycznym towarzyszyć będą wystawy – m.in. interaktywna wystawa fotografii Mikołaja Grynberga i prawdopodobnie wystawa rysunków satyryka Henryka Sawki. Nie zabraknie również pokazów filmów czy spektakli teatralnych – m.in. w nowej sztuce z cyklu „Opowieści z Bramy” wystąpi lubelski Teatr NN.

Na 4 Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej już dziś zaprasza plakat Piotra Fąfrowicza.

 

Główni organizatorzy:

  • Knajpa U Fryzjera
  • Urząd Miasta i Gminy Kazimierz Dolny
  • Kazimierski Ośrodek Kultury

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę