Kazimierskie Winobranie

Skomentuj (3)

Pochód winiarzy, prezentacja winnic i sprzętu winiarskiego, degustacja, konkurs na najlepsze wino oraz występ zespołu Rednecks – to wszystko czeka na miłośników wina podczas Kazimierskiego Winobrania, które odbędzie się w ten weekend na Zamku. 

Obchody Winobrania rozpoczną się w sobotę 10 września od mszy św. w intencji winiarzy, która odbędzie się w Klasztorze Ojców Franciszkanów. Stamtąd barwny korowód wyruszy uliczkami Miasteczka na kazimierski Zamek, gdzie zaplanowano główne atrakcje Winobrania.

 

Na zamkowym dziedzińcu zaprezentują się winnice - zarówno regionalne, jak i ogólnopolskie - odbędzie się degustacja szlachetnych trunków, a także będzie można oglądać branżowy sprzęt służący do produkcji wina. Kulminacją dnia będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze wino.

 

I choć sobota zapowiada się upalnie, to uczestników Winobrania dodatkowo rozgrzeje, pochodzący z Kazimierza, rockowy zespół Rednecks. Ich występy będą towarzyszyły wydarzeniu przez cały dzień.

 

Czy Kazimierskie Winobranie na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu, tak jak Święto Wina w Janowcu?

 

- Mamy nadzieję, że będzie to cykliczne wydarzenie, symboliczne zakończenie sezonu – mówi Adam Stręczywilk z Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły. - Już teraz przygotowujemy się do przyszłego roku.

 

Program Winobrania:

- 10.00 - msza św. w intencji winiarzy (Klasztor Ojców Franciszkanów)

- 10.30 – barwny korowód ulicami Kazimierza Dolnego

- 11.00 – oficjalne rozpoczęcie Winobrania na dziedzińcu zamkowym

- 11.00 – 17.00:

- degustacja win

- kuchnia regionalna

- stoiska wystawców

- występ zespołu Rednecks

- 16.00 – ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze wino

- 17.00 - zakończenie imprezy

 

Wstęp 5 zł, degustacje płatne oddzielnie.

 

Organizatorzy: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Stowarzyszenie Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Trzezwy z nad grodarza
  Pytanie do piszacego w jaki dzien to bedzie
  • pijany znad Grodarza
   czytam : ":I choć sobota zapowiada się upalnie, to uczestników Winobrania dodatkowo rozgrzeje, pochodzący z Kazimierza, rockowy zespół Rednecks. Ich występy będą towarzyszyły wydarzeniu przez cały dzień."
  • pijany znad Grodarza
   dodam od siebie . Dzień bedzie bardzo upalny.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę