Kazimierskie Winobranie

Skomentuj (3)

Pochód winiarzy, prezentacja winnic i sprzętu winiarskiego, degustacja, konkurs na najlepsze wino oraz występ zespołu Rednecks – to wszystko czeka na miłośników wina podczas Kazimierskiego Winobrania, które odbędzie się w ten weekend na Zamku. 

Obchody Winobrania rozpoczną się w sobotę 10 września od mszy św. w intencji winiarzy, która odbędzie się w Klasztorze Ojców Franciszkanów. Stamtąd barwny korowód wyruszy uliczkami Miasteczka na kazimierski Zamek, gdzie zaplanowano główne atrakcje Winobrania.

 

Na zamkowym dziedzińcu zaprezentują się winnice - zarówno regionalne, jak i ogólnopolskie - odbędzie się degustacja szlachetnych trunków, a także będzie można oglądać branżowy sprzęt służący do produkcji wina. Kulminacją dnia będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze wino.

 

I choć sobota zapowiada się upalnie, to uczestników Winobrania dodatkowo rozgrzeje, pochodzący z Kazimierza, rockowy zespół Rednecks. Ich występy będą towarzyszyły wydarzeniu przez cały dzień.

 

Czy Kazimierskie Winobranie na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu, tak jak Święto Wina w Janowcu?

 

- Mamy nadzieję, że będzie to cykliczne wydarzenie, symboliczne zakończenie sezonu – mówi Adam Stręczywilk z Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły. - Już teraz przygotowujemy się do przyszłego roku.

 

Program Winobrania:

- 10.00 - msza św. w intencji winiarzy (Klasztor Ojców Franciszkanów)

- 10.30 – barwny korowód ulicami Kazimierza Dolnego

- 11.00 – oficjalne rozpoczęcie Winobrania na dziedzińcu zamkowym

- 11.00 – 17.00:

- degustacja win

- kuchnia regionalna

- stoiska wystawców

- występ zespołu Rednecks

- 16.00 – ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze wino

- 17.00 - zakończenie imprezy

 

Wstęp 5 zł, degustacje płatne oddzielnie.

 

Organizatorzy: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Stowarzyszenie Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Trzezwy z nad grodarza
  Pytanie do piszacego w jaki dzien to bedzie
  • pijany znad Grodarza
   czytam : ":I choć sobota zapowiada się upalnie, to uczestników Winobrania dodatkowo rozgrzeje, pochodzący z Kazimierza, rockowy zespół Rednecks. Ich występy będą towarzyszyły wydarzeniu przez cały dzień."
  • pijany znad Grodarza
   dodam od siebie . Dzień bedzie bardzo upalny.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę