"Władcy" na "Klepisku"

Skomentuj (2)

Teatr Klepisko na Skowieszynku zaprasza na kolejną – długo wyczekiwaną – premierę. W surowych wnętrzach Klepiska zobaczymy spektakl Mateusza Tymury „Władcy”. To już w ten weekend.

Inspiracją do stworzenia spektaklu „Władcy”, który powstał w wyniku współpracy Teatru Klepisko i Teatru Latarnia, była słynna powieść Williama Goldinga „Władca much”.

- Spektakl jest odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają nam oblicze współczesnego terroryzmu – piszą organizatorzy spektaklu. – Terroryzm rozrasta się rozsiewając plony coraz bliżej każdego z nas. Zbyt szybko. Zbyt blisko. Być może owa analiza to jedyne, co możemy zrobić, aby ujarzmić strach i pójść dalej.

„Władcy” to siedem różnych historii dyktatorów i społeczeństw, którymi rządzili w różnym czasie i różnej przestrzeni. Układ jednak zawsze pozostaje ten sam: kat i ofiara. Padają pytania: jak doszło do tego, że większość ulega obłąkańczej ideologii jednego człowieka?

- Ludobójstwo w historii cywilizacji nigdy nie było aktem spontanicznym. Do tego trzeba przygotować społeczeństwo – czytamy w zapowiedzi. – Ile w tym jest przypadku?

Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas premiery spektaklu „Władcy” w Teatrze Klepisko, którą zaplanowano na znamienną datę 11 września w piętnastą rocznicę zamachów na World Trade Center.

Premiera spektaklu „Władcy” w Teatrze Klepisko Skowieszynek 15 odbędzie się 11 września godz. 19.00. Czas trwania spektaklu: 2,5 godz.

Bilety w cenie 30 zł można rezerwować pod adresem mailowym naklepisku@gmail.com.

Koncepcja, reżyseria: Mateusz Tymura scenariusz: Magdalena Wleklik współpraca scenograficzna: Aaliyah Navras współpraca choreograficzna: Izabela Szostak asystent reżysera: Błażej Twarowski koordynacja: Katarzyna Kapuścińska, Olga Lemieszek występują: Urszula Chrzanowska, Paula Czarnecka, Cezary Jabłoński, Jakub Klimaszewski, Rafał Pietrzak, Natalia Sakowicz, Jan Wawrzyniec Tuźnik w spektaklu wykorzystano utwory Daniela Tymury Spektakl realizowany w ramach festiwalu “Wschód Kultury/Inny Wymiar” finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Linka
    Byłam, widziałam, polecam.
  • ---a
    Symbole katolickie, religijne, islamskie. No, no! Chyba czas na święta kazimierskie oburzenie. Ciekawa grafika Czy Klepisko będzie wyklęte i przeklęte przez miłosiernych głęboko wierzących patriotów? Aż się wybiorę!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę