Festiwal Orkiestr Dętych w Kazimierzu

Skomentuj (4)

W najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym i innych miastach powiatu puławskiego zagości VI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych. Łącznie uczestniczyć w nim będzie 16 orkiestr, czyli około 800 muzyków.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, który w tym roku odbędzie się już po raz szósty, jest imprezą artystyczną cieszącą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców powiatu puławskiego, jak i turystów. Jak co roku, ten trzydniowy festiwal obfitować będzie w występy orkiestr dętych z kraju i z zagranicy, którym towarzyszyć będą zespoły taneczne mażoretek.

- Festiwal powstał, by skonsolidować środowisko orkiestr, pozwolić na wymianę doświadczeń artystycznych i zaprezentować mieszkańcom powiatu różnorodność i wielość nurtów muzycznych – piszą organizatorzy. – Jest wspaniałą okazją do muzycznego dialogu orkiestr dętych z kraju i z zagranicy. Tegoroczny festiwal gościć będzie orkiestry m.in. z Polski, Szwecji, Włoch i Ukrainy. Łącznie uczestniczyć  w nim będzie 16  orkiestr, – na co się składa około 800 osób.

Warto dodać, że Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych nie ma charakteru konkursu. Orkiestry nie rywalizują ze sobą, tylko wspólnie przeżywają miłe chwile.

W tym roku festiwal rozpocznie się 9 września koncertami w Nałęczowie i Puławach i będzie trwał przez cały weekend. W kilku miastach powiatu puławskiego, w tym także Kazimierzu Dolnym odbywać się będą różnorodne koncerty i pokazy.

Pośród uczestników festiwalu znajdą się takie zespoły polskie, jak: Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Vox Cordium” Przysucha, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP  w Czajkowie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, Orkiestra Dęta „Lutnia” OSP w Zarszynie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dzierzgowo, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Moniek, Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach, Orkiestra Dęta Gminy Końskowola, Orkiestra Dęta Gminy Żytno, Wilczyńska Orkiestra Dęta, Obornicka Orkiestra Dęta i Orkiestra Dęta Dobrynin oraz cztery zespoły zagraniczne: Orkiestra Dęta “KILS” Szwecja, Orkiestra Dęta z Monte Urano Włochy, Orkiestra Dęta „Fanfares of Lviv” ze Lwowa Ukraina oraz Orkiestra Dęta „Garmonia” z Kijowa Ukraina.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych – program imprez w Kazimierzu:

Sobota, 10 września


Godz. 10.30 – 12.00 –
koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle/Miejsce: Statek
Godz. 14.30 – 16.00 – pokazy musztry paradnej i koncerty plenerowe/Miejsce: Rynek

Niedziela, 11 września

Godz. 10.00 – przemarsz spod Strażnicy na Rynek Główny i udział we mszy św.
Godz. 10.00 – 11.30 – koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle/Miejsce: Statek


Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”. Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • ciekawski
  Kto się zabierze na statek jak będzie tam tyle orkiestr?
 • Góra
  Lotnicy, Orkiestry, wino oj dzieje się w ten weekend :) Trzy weekendy można by obdzielic.
  • pijany znad Grodarza
   no i Lecie Straży Pożarnej, a z nieba ŻAR.
 • Aśka
  Tym którym za głośno polecam od razu rowerek albo spacerek albo supermarkecik :) To miło, że ktoś chce coś u nas organizować.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę